Consumer

  Najčastejšie otázky

    Potrebujete ďalšie informácie o žiarovkách LED? Pozrite si päť najčastejších otázok.    

1. Ako môžem stabilizovať svetelný výkon?

 

Veľa nových stmievačov je vybavených manuálne nastaviteľnou skrutkou na reguláciu správnej úrovne záťaže. Ak nie je v správnej polohe, môže dôjsť k nežiaducim efektom, ako sú napríklad bzučanie a blikanie. Nastavte polohu skrutky tak, aby ste dosiahli stabilný svetelný výkon. Ak potrebujete dodatočnú podporu, kontaktujte stredisko starostlivosti o zákazníkov spoločnosti Philips.

2. Ktorý typ stmievača môžem použiť pre moju žiarovku alebo bodový svetelný zdroj LED?

 

Spoločnosť Philips ponúka na výber stmievateľné žiarovky a bodové svetelné zdroje a otestovala kompatibilitu reprezentatívneho počtu európskych stmievačov.

Pozrite si zoznam kompatibility stmievačov so žiarovkami a bodovými svetelnými zdrojmi, aby ste zistili, ktoré stmievače spoločnosť Philips odporúča.

 

Pozrite si zoznam kompatibility stmievačov so žiarovkami a bodovými svetelnými zdrojmi LED od spoločnosti Philips (PDF)

 

3. Počas niektorých úsekov dňa vnímam odlišnú úroveň osvetlenia. Môže sa tým produkt poškodiť?

 

V pevných časoch počas dňa vysiela elektrárenská spoločnosť pulzy na prepnutie medzi denným a nočným nastavením. Aj vysávače môžu pri zapnutí vytvoriť v sieti rušenie. Tento efekt však nie je pre produkt škodlivý.
 

Ako môžem zabrániť rušeniu mojej zvukovej aparatúry?

Je možné, že rušenie vzniká vtedy, ak sú napájacie káble v blízkosti káblov reproduktorov. Dá sa tomu zabrániť zväčšením vzdialenosti medzi dvoma vstupnými káblami žiarovky a zvukovou aparatúrou.
 

4. Môžem skombinovať svetelné zdroje LED so žiarivkovými alebo inými indukčnými svetelnými zdrojmi na jednom stmievači?

 

Nie, pretože by došlo k nežiaducim efektom, ako je napríklad blikanie.
 

5. Ktorý typ stmievača môžem použiť pre môj svetelný zdroj LED?
gold-dimmer
Ak sa na balení nachádza zlatá ikona stmievača, produkt sa dá stmievať pomocou všetkých druhov stmievačov s fázovým riadením, ktoré sa predávajú v Európe. Pri stmievaní môže byť spodná hranica až na úrovni 0 – 2 % maximálneho počiatočného svetelného výkonu.
Ak sa na balení nachádza strieborná ikona stmievača, produkt je kompatibilný s vybranými stmievačmi s fázovým riadením (typ so zostupnou hranou impulzu).

Spoločnosť Philips otestovala kompatibilitu reprezentatívneho počtu európskych stmievačov s jej svietidlami. Stmievače sú uvedené v zozname kompatibility stmievačov a sú zoradené podľa ich výkonu.
 

Pozrite si zoznam kompatibility stmievačov so svetelnými zdrojmi LED od spoločnosti Philips (PDF)

 

Pri všetkých týchto stmievačoch je zaručený optimálny výkon, ak sú pripojené k maximálne trom svetelným zdrojom LED od spoločnosti Philips so striebornou ikonou stmievača alebo k maximálne šiestim svetelným zdrojom LED od spoločnosti Philips so zlatou ikonou stmievača.

Potrebujete ešte pomoc? Vyberte si tú správnu žiarovku

Ak chcete získať viac informácií o spoločnosti Philips Lighting, pozrite si naše videá alebo kliknite sem
Žiarovky LED

Žiarovky LED
 

 

Žiarovky LED vám môžu pomôcť premeniť akýkoľvek obytný priestor pomocou krásneho teplého bieleho svetla. Tento sprievodca vám ukáže neobmedzené možnosti osvetlenia, ktoré vám ponúkajú žiarovky LED. Žiarovkami LED môžete ušetriť až 90 % energie a peňazí.

Svetelný efekt

Svetelný efekt
 

 

Pozrite sa, ako je svetelný efekt žiarovky ovplyvnený jej povrchom a ako vám to môže pomôcť vytvoriť ten správny typ osvetlenia. Matné žiarovky vytvárajú rozptýlené svetlo. Číre žiarovky vytvárajú žiarivé, prirodzené, teplé svetlo.

Energeticky úsporné žiarovky

Energeticky úsporné žiarovky

 

Energeticky úsporné žiarovky známe aj ako kompaktné žiarivky spotrebujú menej energie ako klasické žiarovky a pritom vyprodukujú rovnaké množstvo svetla. Presvedčte sa sami, ako môžu energeticky úsporné svetelné zdroje vytvoriť ten správny svetelný efekt a atmosféru podľa vašej nálady a pritom znížiť účty za osvetlenie.

 

Halogénové žiarovky

Halogénové žiarovky
 

 

Halogénové žiarovky predstavujú najrýchlejší a najjednoduchší spôsob náhrady klasických žiaroviek. Presvedčte sa o tom, že halogénové žiarovky vám ponúkajú široké možnosti osvetlenia rovnako kvalitným teplým, žiarivým svetlom ako z klasických žiaroviek. Halogénové žiarovky predstavujú najrýchlejší a najjednoduchší spôsob náhrady klasických žiaroviek Energeticky úsporné žiarovky – ako si vybrať tú správnu svetelnú technológiu.

V žiare reflektorov

Pozrite si aj naše ďalšie osvetľovacie produkty