Philips uvádza DimTone pre odvetvie HoReCa – prevratný LED svetelný zdroj so stmievaním, vytvárajúcim teplé a príťažlivé prostredie a pritom zabezpečujúce viac ako 80% úspory energie

december 7, 2011

Manažéri prevádzky a údržby v oblasti pohostinstva musia dlhodobo čeliť požiadavke vytvoriť príjemnú a priateľskú atmosféru v priestoroch ako sú bary, reštaurácie, lobby a konferenčné miestnosti a pritom mať na zreteli zníženie spotreby energie s realizáciou finančných úspor. Philips MASTER LED 7W GU10 s DimTone funkciou je svetelný zdroj vyvinutý tak, aby splnil tieto požiadavky a poskytol riešenie pre priestory s vysokým počtom prevádzkových hodín a zároveň zabezpečili príjemnú a intímnu atmosféru, ktorá poteší hostí.

 

DimTone je nový spôsob stmievania, ktorý stmievaním nielen znižuje svetelný tok, ale tiež redukuje teplotu chromatickosti. Pri stmievaní je svetlo teplejšie a vytvára intímnu atmosféru (príjemný efekt „zapadajúceho svetla“); vyžarujúc teplé a príjemné svetlo, blízke svetlu klasickej alebo halogénovej žiarovky. DimTone vytvára nové možnosti pre také odvetvia ako sú hotely a reštaurácie vytváraním prirodzenej a útulnej  atmosféry tam, kde je to potrebné, pripomínajúc hosťom príjemné prostredie ich domácností.

 

Zariadenia HoReCa so svojou celodennou prevádzkou sú sektorom s výrazným potenciálom energetických úspor. Osvetlenie je jedným z najvplyvnejších spôsobov možností úspor – v súčasnosti 42% spotrebovanej energie je z osvetlenia, pričom 70% z toho je spôsobených neúčinnými zariadeniami. DimTone LED zdroje poskytnú riešenie osvetlenia, ktoré splnia tieto základné požiadavky a zvýšia komfort hostí, skvalitnia okolie a pocit pohody.

 

Philips MASTER LED 7W GU10 DimTone už boli inštalované v hotely Spar v Gothenburgu, Švédsku – výmenou 130 kusov 50W halogénových žiaroviek GU10 v raňajkovej miestnosti  sa tu dosiahla  82% úspora energie prostredníctvom osvetlenia s návratnosťou do jeden a pol roka pri 12 hodinovej dennej prevádzke. Alexander Pehrsson, prevádzkový manažér hotela Spar, ktorý je súčasťou skupiny Bygg-Gota, komentuje: “V hoteli je dôležité aby svetlo vytváralo príjemné prostredie, ktoré poskytne hosťom pocit komfortu.  Zároveň je našim cieľom nákladová efektívnosť a čo najnižší vplyv na životné prostredie. Prešli sme na DimTone pretože sme chceli vytvoriť teplú, útulnú a vábivú atmosféru a navyše halogénové žiarovky sa rýchlo kazili a mali sme vysokú spotrebu energiu.”

 

Okrem úspor energie a vytvorenia inovatívneho osvetlenia majú MASTER LED 7W GU10 DimTone v porovnaní s tradičnými žiarovkami výrazne dlhšiu životnosť 40.000 hodín v porovnaní s 2000 hodinovou životnosťou halogénových žiaroviek, čo zároveň znižuje potrebu výmeny zdrojov a to znamená aj nižšie prevádzkové náklady.

 

Manažéri hotelov a reštaurácií majú, obzvlášť v súčasnej ekonomickej situácii, hlavnú úlohu znížiť náklady bez kompromisov voči skúsenosti hostí. 7W MASTER GU10 LED žiarovka s DimTone ponúka hoteliérom, majiteľom barov a reštaurácií svetlo, ktoré je príjemné a teplé, vytvárajúce prirodzené a útulné prostredie, a zároveň má dlhú životnosť a energeticky úspornú prevádzku, akú ponúka LED technológia.”

 

Viac informácií o DimTone získate na lokalite: www.philips.com/masterled 

 

Pre ďalšie informácie kontaktujte

Lenka Savarová

Comm

savarova@comm.sk 

+421 917 580 611

 

Viac o Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics of the Netherlands (NYSE: PHG, AEX: PHI) je diverzifikovaná spoločnosť pre zdravie a pohodu, zameraná na skvalitnenie života ľudí pomocou aktuálnych inovácií. Philips ako popredná svetová spoločnosť v oblasti zdravotníctva, životného štýlu a osvetľovania integruje technológie a dizajn do riešení zameraných na potreby ľudí, so zásadným pohľadom na potreby zákazníka a záväzkom spoločnosti pre vnímanie a jednoduchosť ,,sense and simplicity”. Philips so sídlom vedenia spoločnosti v Holandsku zamestnáva v predaji a službách približne 120 000 pracovníkov vo viac ako 100 krajinách sveta. S obratom 22,3 miliárd EUR v roku 2010 je spoločnosť lídrom na trhu v oblasti kardiologickej starostlivosti, akútnej starostlivosti a domácej liečebnej starostlivosti, energeticky účinných riešení osvetlenia a nových osvetľovacích aplikácií, ako aj výrobkov pre životný štýl a pohodu osôb a zábavy, s jasnou pozíciou vodcu v oblasti plochých TV, mužských prístrojov na holenie a účesy, prenosnej zábavnej elektroniky a zubnej techniky. Novinky zo spoločnosti Philips sú uverejnené na internetovej stránke www.philips.com/newscenter.