Consumer

  Najčastejšie otázky

    Potrebujete ďalšie informácie o žiarovkách LED? Pozrite si päť najčastejších otázok.    

1. Aké sú výhody kompaktných žiariviek?

Kompaktné žiarivky vydržia dlhšie a spotrebúvajú menej elektriny ako konvenčné žiarovky. Sú skvelou voľbou, ak hľadáte jednoduchý spôsob úspory energie a zníženia účtov za osvetlenie.
 
2. Ako dlho vydržia?


Žiarivky majú životnosť od 6 000 až do 15 000 hodín používania, takže ich len zriedka treba vymeniť. V porovnaní s nimi majú typické žiarovky zvyčajne životnosť do 1 000 hodín.


Na skutočnú životnosť má vplyv frekvencia zapínania a vypínania, ako aj prevádzkové prostredie (extrémne studené alebo horúce prostredie môže spôsobiť skrátenie životnosti).

 

3. Kde mám použiť tyčové žiarivky?

Veľmi obľúbený tyčový tvar je ideálny pre funkčné osvetlenie, zvyčajne pri pracovnom osvetlení alebo osvetlení veľkých priestorov, ako sú napríklad chodby alebo garáže, kde je žiarivka menej viditeľná.
 
4. Kde mám použiť špirálovité žiarivky?

Kompaktný špirálovitý tvar sa ideálne hodí pre menšie svietidlá a je prvou voľbou v prípade, že potrebujete vyšší svetelný výkon, aby sa priestor skutočne rozžiaril.
 
5. Kde mám použiť žiarivku štandardného alebo dekoratívneho tvaru?

Štandardná žiarivka (v tvare písmena A) je najznámejším tvarom, ktorý sa najlepšie hodí na vytvorenie príjemnej a útulnej atmosféry a väčšinou sa používa v stolových lampách alebo stropných svietidlách. K dispozícii sú aj rôzne dekoratívne tvary pre dekoratívnejšie svietidlá, pri ktorých je žiarivka viac viditeľná.
 
6. Čo mám robiť, keď žiarivka prestane fungovať?

S kompaktnými žiarivkami treba zaobchádzať
ako so špeciálnym odpadom. Musia sa odovzdaťv miestnom zariadení na nakladanie s odpadmi.
 

Potrebujete ešte pomoc? Vyberte si tú správnu žiarovku

Ak chcete získať viac informácií o spoločnosti Philips Lighting, pozrite si naše videá alebo kliknite sem
Žiarovky LED

Žiarovky LED
 

 

Žiarovky LED vám môžu pomôcť premeniť akýkoľvek obytný priestor pomocou krásneho teplého bieleho svetla. Tento sprievodca vám ukáže neobmedzené možnosti osvetlenia, ktoré vám ponúkajú žiarovky LED. Žiarovkami LED môžete ušetriť až 90 % energie a peňazí.

Svetelný efekt

Svetelný efekt
 

 

Pozrite sa, ako je svetelný efekt žiarovky ovplyvnený jej povrchom a ako vám to môže pomôcť vytvoriť ten správny typ osvetlenia. Matné žiarovky vytvárajú rozptýlené svetlo. Číre žiarovky vytvárajú žiarivé, prirodzené, teplé svetlo.

Energeticky úsporné žiarovky

Energeticky úsporné žiarovky

 

Energeticky úsporné žiarovky známe aj ako kompaktné žiarivky spotrebujú menej energie ako klasické žiarovky a pritom vyprodukujú rovnaké množstvo svetla. Presvedčte sa sami, ako môžu energeticky úsporné svetelné zdroje vytvoriť ten správny svetelný efekt a atmosféru podľa vašej nálady a pritom znížiť účty za osvetlenie.

 

Halogénové žiarovky

Halogénové žiarovky
 

 

Halogénové žiarovky predstavujú najrýchlejší a najjednoduchší spôsob náhrady klasických žiaroviek. Presvedčte sa o tom, že halogénové žiarovky vám ponúkajú široké možnosti osvetlenia rovnako kvalitným teplým, žiarivým svetlom ako z klasických žiaroviek. Halogénové žiarovky predstavujú najrýchlejší a najjednoduchší spôsob náhrady klasických žiaroviek Energeticky úsporné žiarovky – ako si vybrať tú správnu svetelnú technológiu.

V žiare reflektorov

Pozrite si aj naše ďalšie osvetľovacie produkty