1
Ako na cumlík?

Ako na cumlík?

Poradíme vám, kedy používať, kedy nie a kedy sa s ním rozlúčiť!

Dr Kerry Taylor

Dr Kerry Taylor

Detská klinická psychologička

Rada odborníka


Na vašej snahe utíšiť bábätko pomocou cumlíka, keď má zlú náladu alebo je unavené, nie je nič zlé. Je to prirodzený inštinkt.

 

Použitie cumlíka by malo vždy zodpovedať potrebám bábätka a rešpektovať jeho vývoj. Keď je v bdelom stave a pokojne sleduje svoje okolie, potrebuje mať voľná ústa k preverbálnym pohybom a zvukom. V takomto prípade nie je cumlík potrebný. Pokiaľ je ale zjavne ospalé alebo mrzuté, je jeho použitie celkom na mieste.

 

Keď sa z bábätka stane batoľa, potreba cumlíka sa väčšinou obmedzí na chvíle, kedy si potrebuje zdriemnuť a pred hlavným spánkom dňa. Riaďte sa vlastným rozumom. Sami čoskoro prídete na to, kedy použitie cumlíka obmedziť, a kedy sa s ním rozlúčiť nadobro.

 

Aby bol proces odvykania od cumlíka čo najjednoduchšie, pripravila som si pre vás pár užitočných tipov, ktoré vám aj bábätku toto obdobie uľahčí.

Než sa s cumlíkom rozlúčite, vyskúšate zrejme množstvo metód a trikov.


Každé bábätko vyžaduje trochu inú metódu. Čoskoro objavíte tú, ktorá najviac vyhovuje tomu vášmu.


Urobte si z cumlíkoveho odvykania zábavu. Inšpirujte sa našimi tipmi.

 

Prečítajte bábätku rozprávku

 

 

Využite detskej predstavivosti a vyskúšajte magickú moc rozprávky na dobrú noc.

Zúčastnite sa cumlíkové výzvy #cumlikovavyzva


Každé batoľa je iné a vyžaduje odlišný prístup. Zapojte sa do našej cumlíkové výzvy a zachyťte tieto okamihy. Vaše skúsenosti sa môžu stať inšpiráciou pre ostatných.