Späť
×

VYSKÚŠAJTE SI TESTOVACÍ LET

Vyskúšajte možnosti vesmírnej lode XCOR Lynx Mark II

Vyzerá ako lietadlo, správa sa ako vesmírna loď a prináša tú najväčšiu vlnu nadšenia, aká kedy prejde vaším telom, a to ešte o čosi rýchlejšiu a omnoho silnejšiu. Objavte úžasné inovácie, vďaka ktorým sa lety do vesmíru stanú každodenným fenoménom: vesmírnu loď XCOR Lynx Mark II.

 

V blízkej budúcnosti budete môcť z ostrova Curaçao alebo Mohavskej púšte vzlietnuť v tomto obdivuhodnom vozidle. Je nevídaným spojením rakety a prúdového lietadla a je navrhnuté tak, aby vám ponúklo nádhernú cestu do vesmíru a potom vás prinieslo späť do bezpečia našej Zeme. Len si predstavte cestu do vesmíru na sedadle kopilota...

 

 

Po horizontálnom štarte z runway pilot usmerní nos lode Lynx priamo dohora. Po 3 minútach dosiahnete rýchlosť 2,9 machu. Motory sa vypnú vo výške 58,5 km a v lete budete pokračovať takmer vertikálne, až kým nedosiahnete beztiažový stav vo výške 103 km.

Bez toho, aby ste si to všimli, prekročíte Kármánovu hranicu: viditeľnú oficiálnu hranicu 100 km od Zeme, ktorá označuje odchod zo zemskej atmosféry. Blahoželáme: už ste v hlbokom vesmíre a ste oficiálne astronautom. Teraz môžete ďalších šesť minút len tak poletovať a vychutnávať si úžasný pohľad na Zem. Potom príde čas vrátiť sa späť pri sile až 4G. Pri návrate budete kĺzavým pohybom krúžiť až do hladkého horizontálneho pristátia. Ale vaša domovská planéta už nikdy pre vás nebude vyzerať rovnako.

Spoločnosť Philips ponúka vesmírne lety v tejto jedinečnej vesmírnej lodi vďaka partnerstvu so spoločnosťou XCOR Space Expeditions. Spolu oslávime silu inovácií meniť ľudské životy.


(infografický obrázok vesmírneho letu XCOR a krátke video)