Oznámenie o stiahnutí zdravotníckej pomôcky z trhu (len v USA)/
bezpečnostný oznam (mimo USA)

Philips Respironics

Ak ste ešte nezaregistrovali svoje zariadenie

Domov > Informácie o ozónovom čističi

Informácie o ozónovom čističi

08. februára 2022

Vieme, aké dôležité je mať istotu, že svoje zariadenie čistíte správne.


Podrobné informácie o starostlivosti o náhradné zariadenie nájdete v používateľskej príručke zariadenia a v návode na čistenie a kontrolu príslušenstva. Je dôležité, aby ste používali len metódy čistenia schválené pre vaše zariadenie, pretože neschválené metódy čistenia, ako napríklad ozón, môžu prispieť k degradácii peny.  Upozorňujeme, že čistiace prostriedky s ozónom aj UV svetlom (vrátane dezinfekčného boxu Philips s UV svetlom) nie sú v súčasnosti schválené metódy čistenia našich zariadení alebo masiek a nepodliehajú náprave súčasného stiahnutia z trhu.

 

Prečítajte si tiež bezpečnostné oznámenie FDA vydané 27. februára 2020 s názvom „Ozón a UV žiarenie: Potenciálne riziká spojené s používaním ozónu a ultrafialového (UV) svetla na čistenie zariadení a príslušenstva CPAP.“   Pokračujte v čítaní nižšie, kde nájdete niekoľko kľúčových bodov uvedených v článku:

 

  • „Dodržiavajte pokyny výrobcu prístroja CPAP a odporúčané pokyny na čistenie a výmenu prístroja a príslušenstva CPAP. Ak nemôžete nájsť príručku alebo návod na použitie alebo máte otázky, obráťte sa na výrobcu zariadenia alebo príslušenstva CPAP.  S prípadnými otázkami sa môžete obrátiť aj na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.“
  • „Uvedomte si, že Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) nehodnotil bezpečnosť a účinnosť produktov s ozónovým plynom alebo UV svetlom, o ktorých sa tvrdí, že slúžia na čistenie a dezinfekciu prístrojov a príslušenstva CPAP v domácnosti alebo v zdravotníckom zariadení.” 

Ak ste ešte nezaregistrovali svoje zariadenie

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

I understand

Our site can best be viewed with the latest version of Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox.

This webpage content is intended for Healthcare Professionals Only, not for general public
Please select the checkbox

Note:

The information on this website is intended for healthcare professionals.