Zatočte doma s peľovou alergiou

Jar je pre väčšinu ľudí po dlhých a chladných zimných večeroch vítaným povzbudením tela aj mysle. Alergikom však začína obdobie spojené predovšetkým s nádchou, ekzémami a dýchavičnosťou.

Druhy peľových alergénov


Alergické reakcie spôsobujú alergény prítomné vo vzduchu, ktoré sú ľudským okom neviditeľné. Peľové alergény sa delia na tri druhy: dreviny, byliny a trávy.

Dřeviny

Dreviny


V tejto chvíli je v ovzduší vysoké percento alergénov drevín. Tie vo vzduchu možno zaznamenať od januára (jelša) do júla, kedy kvitne baza čierna. Medzi významné alergény patrí breza (ktorá je naším najväčším peľovým alergénom). V období od apríla do mája, kedy breza kvitne, na ňu reaguje 23 % všetkých alergikov. Možeme teda povedať, že pokiaľ máte alergiu na peľ spôsobovanú drevinami, tak je s veľkou pravdepodobnosťou na vine práve breza.

Čistička vzduchu Philips Series 3000i AC3259/10


Odstráni 99,97 % alergénov prenášaných vzduchom ako je peľ, jemný prach z kože a srsť zvierat a roztoče. 

Icon

Špeciálne navrhnutý režim proti alergénom je veľmi efektívny pri odstraňovaní bežných poletujúcich alergénov.

Icon

Odstráni 99,97% ultrajemných častíc aj s veľkosťou pohých 0,003 µm.

Icon

Monitorovanie kvality vzduchu vonku aj vnútri prostredníctvom aplikácie Air Matters.

Icon

Okamžitá spätná väzba k úrovni alergénov v interiéri v reálnom čase.

Čistička vzduchu

Tento produkt už nie je dostupný

Recenzie a hodnotenia čističky vzduchu Philips

Je možné sa pred alergiami chrániť?

Proti peľovej alergii sa môžeme brániť tým, že sa vyvarujeme kontaktu s peľom. Nechodíme von v dobe najvyšších koncentrácií peľu vo vzduchu a domov si zaobstaráme čističku vzduchu. Doma je nutné dôkladne upratovať, veľa alergénov sa nachádza v prachu, ktorý sa bežne v domácnosti vyskytuje. Vlhkosť vzduchu by mala byť tesne pod 50 %, inak sa doma darí roztočom a plesniam. Čistička vzduchu pomôže zbaviť sa nielen alergénov, ale aj choroboplodných zárodkov exhaláciou v domácom vzduchu.

alergologička MUDr. Zuzana Vančíková, CSc.

Aký je momentálny stav ovzdušia?

Aké sú najčastejšie prejavy alergií?


Najčastejším prejavom alergií je nádcha, ktorou trpí väčšina alergikov. Polovici alergikov sa vznikajú aj ďalšie problémy s dýchacím ústrojenstvom - astma a atopický ekzém. Ďalšími príznakmi môžu byť zápal očných spojiviek, bolesť hlavy alebo pálenie očí a kože.

Aké sú ďalšie druhy alergénov v domácnostiach? 

Prach


Bežný prach nachádzajúci sa v domácnostiach je zmesou najrôznejších častíc, od roztočov až po srst domácich maznáčikov. Hoci pravidelne upratujeme, ultrajemné čiastočky prachu nás obklopujú neustále. Dôležité preto je vyvarovať sa najrôznejším alergénom alebo ich prenášačom.

Plesne


Plesne obsahujú čiastočky, ktoré nie sú ľudským okom viditeľné. V prípade ich prítomnosti o nich ani nemusíte vedieť, ale všetci ich dýchame. U citlivejších ľudí môžu vyvolať nepríjemné reakcie. Odporúčanie je teda vyvarovať sa alergénom, zbaviť plesní a v ideálnom prípade využiť čističku vzduchu

Produkty, ktoré vám prečistia domácnosť

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.