Philips narodeniny! 20 % zľava na vybrané produkty Nakupovat
dni
hodiny
minúty
sekundy
Philips narodeniny! 20 % zľava na vybrané produkty Nakupovat

Ideálny vysávač na koberce

Existujú ľudia, ktorí dávajú prednosť podlahám bez kobercov, no koberce majú stále svoje nesporné výhody. Podlahy pokryté kobercami dodávajú interiérom útulnejší vzhľad. Mäkké podlahy sú veľmi žiadané predovšetkým pre obývacie izby, spálne a detské izby. Koberce dobre izolujú a sú príjemnejšie pri chôdzi. V zime sú takmer nevyhnutné, pretože pohyb bytom po studenej podlahe vie byť veľmi nepríjemnou záležitosťou.

 

Veľkou nevýhodou kobercov je však ich údržba. Prach, špina, zbytky jedla a ďalšie nečistoty sa do kobercov ľahko zašliapnu. Krása koberca trpí aj nezbednými ručičkami a nožičkami detí alebo všadeprítomnými chlpmi domácich maznáčikov.

 

Ako teda poriadne vyčistiť koberec?

Výkonný vysávač je na koberec nutný


Pokiaľ je časť vášho domova pokrytá kobercami, nezaobídete sa bez výkonného pomocníka do domácnosti. Existuje množstvo rád, ako vyčistiť koberec (mokré i suché čistenie kobercov), ale bez výkonného vysávača to vždy pôjde veľmi ťažko. Poradíme vám, na čo sa sústrediť pri jeho výbere.

Výkonný vysavač

Sáčkový alebo bezsáčkový vysávač na koberce?


Odpoveď na túto otázku síce neovplyvní výkonnosť nového vysávača, ale praktickejší je v tomto prípade sáčkový vysávač na koberce. Dôvod je veľmi jednoduchý. Koberec obsahuje viac prachu, špiny a ďalších nečistôt v porovnaní s podlahou bez koberca. Je preto vhodnejšie zaobstarať si sáčkový vysávač, ktorý je menej náročný na údržbu. Stačí len vytiahnuť sáčok a jednoducho ho vyhodiť do koša. Vymeníte sáčok a vysávač je opäť čistý a pripravený k použitiu. U bezsáčkového vysávača musíte mať na pamäti potrebu pravidelne vysypávať nádobu na prach.

Sáčkový vysávač Philips Performer Silent
FC8784/09

Sáčkový vysavač

Bezsáčkový vysávač Philips PowerPro Expert
FC9729/09

Sáčkový vysavač

Ďalšie tipy

 
  • Pokiaľ sú vo vašej rodine alergici, určite sa pri výbere sústreďte na to, aby mal vysávač protialergický filter, ktorý zachytí 99,9 % jemného prachu – vrátane peľu, chlpov domácich zvierat a roztočov.
  • Dostať chlpy z koberca je nadľudský výkon a teda sa vám určite veľmi uľaví, keď bude vysávač uspôsobený do domácnosti so zvieratami a jeho príslušenstvo bude obsahovať kvalitnú robotickú kefku.

Vysávanie bude radosť


S výkonným vysávačom s dobrým uspôsobením práve pre vašu domácnosť bude vysávanie radosť, pretože bude rýchle a efektívne. Pozrite sa na ponuku kvalitných vysávačov Philips. Veríme, že tam nájdete ten pravý, ktorý skvelo zapadne do vašej domácnosti a bude vyhovovať vašim požiadavkám.

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.