1

Alergia na peľ

Peľová alergia vie skutočne potrápiť. To, čo organizmus u zdravého človeka vníma celkom normálne, spôsobuje u alergického človeka neprimerané reakcie imunitného systému. Telo sa potom chová rovnako, ako by šlo o nebezpečnú infekciu.


Ochorenie sa nazýva „sezónna alergická nádcha“. Je to teda alergia na jarné pele, keďže sa prejavuje len v období, kedy sú rastliny v reprodukčnej fáze. Alergické reakcie vyvolávajú peľové zrná, ktoré sa šíria vetrom. Jedná sa o peľové zrná stromov, tráv a burín. Častá je napríklad alergia na palinu, brezu, dub a ďalšie.

Prejavy alergie na peľ


Peľové zrná sa usadzujú v koži, očiach, nose aj na prieduškách. V krízovom období, kedy sú pele všadeprítomné, si alergici prežívajú utrpenie v podobe vodnatej nádchy, záchvatovitého svrbenia a kýchania, zdurenej nosnej sliznice, zarudlých a uslzených očí, a teda sa všetky príznaky ešte zhoršujú.

 

Pokiaľ trpíte príznakmi peľovej alergie, je určite vhodné navštíviť vášho praktického lekára, ktorý vás následne pošle k alergológovi. Ten urobí dôkladné vyšetrenie, zistí presne, na čo ste alergický a pomôže vám problémy s dýchaním zmierniť.

Protialergický

Ako môžem zmierniť alergiu na peľ a zbaviť sa otravných príznakov?


Alergia na peľ je spoločnosťou často vnímaná ako banalita, ale ľudia s problémami s dýchaním, s uslzenými očami a večne napuchnutým nosom si určite zaslúžia miesto, kde sa môžu nadýchnuť zdravého a čistého vzduchu bez peľov, ktoré im v krízovom jarnom období prinášajú veľmi nepríjemné zdravotné problémy. Sú vlastne stále chorí a unavení.

 

Jedine doma je možnosť odpočinúť si od otravných príznakov. Domov je miesto, kde je možné spraviť tu najzásadnejšiu vec, ktorá zaistí úľavu.

Zbavte sa alergénov vo vašom domove


Absolútne zásadným krokom pri boji s peľmi je zaobstaranie kvalitného vysávača pre alergikov, ktorý je uspôsobený tak, aby bol schopný vysať aj tak drobné nečistoty, ako sú pele.

 

Sáčkový vysávač PerformerPro má špeciálnu filtráciu HEPA 13, ktorá čistí vyfukovaný vzduch a zachytí až 99,95 % alergénov (vrátane peľov) a podporuje domáce prostredie prívetivé k alergikom. Tento vysávač dokonca získal certifikáciu, že je vhodný do domácností alergikov, inštitútom ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation alebo aj Európske centrum nadácie pre výskum alergií).

 

Silná filtrácia sáčkov s-bag® Anti-Allergy zachycuje peľ, prachové častice, roztoče a alergény z roztočov a mačiek už od veľkosti 1 mikrometru. Takáto úroveň filtrácie významne znižuje výskyt alergénov a prináša úľavu astmatikom aj alergikom.

Bohužiaľ tento produkt už nie je k dispozícii

Vreckový vysávač Philips Performer

FC8680/09
Sáčkový vysavač

Zatočte s peľmi navždy a dýchajte už len zdravý vzduch


Zdravší vzduch vo vašom domove docielite pomocou čističiek a zvlhčovačov vzduchu. Zaistíte tým zdravšie dýchanie pre celú vašu rodinu, pre alergikov aj členov domácnosti, ktorí alergiou netrpia.

 

Pre domácnosti s alergikmi špeciálne odporúčame čističku vzduchu s režimom proti alergénom. Tá je schopná odstrániť častice o veľkosti 20 nanometrov. S peľmi a ďalšími alergénmi si tak hravo poradí. Veľmi citlivý filter NanoProtect HEPA poskytuje mimoriadne efektívne čistenie vzduchu. Veľkou výhodou je aj špeciálny automatický režim AL, ktorý okamžite rozpozná zmeny vo vzduchu. Alergény vo vzduchu teda nemajú šancu, pretože AL automaticky zvýši výkon čističky tak, aby okamžite alergény zo vzduchu odstránil.

Bohužiaľ tento produkt už nie je k dispozícii

Čistička vzduchu s režimom proti alergénom

AC3256/10
Čistička vzduchu s režimem proti alergenům

Čističky Philips boli testované inštitútom ECARF pre alergikov


Na základe klinického testu prevedeného inštitútom ECARF (jedna z predných svetových organizácií zaoberajúca sa výskumom alergií) bolo zistené, že ľudia alergický na peľ trpeli po použití čističky vzduchu Philips podstatne slabšími príznakmi peľovej alergie, ako je kýchanie, slzenie, červenanie očí, podráždenie nosu a nádchou.
ECARF

Produkty vhodné pre alergikov

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.