Horúce letné zľavy až 32 % na vybrané produkty Nakupovať
dni
hodiny
minúty
sekundy
Horúce letné zľavy až 32 % na vybrané produkty Nakupovať

Váš sprievodca použitím IPL epilátora Philips Lumea

Vítame vás vo svete krásy a hladkej pokožky!


Gratulujeme k zakúpeniu epilátora Philips Lumea, ktorý je v súčasnosti najobľúbenejším prístrojom pre domácu IPL epiláciu v Európe. Veríme, že aj vy sa pridáte k 3 miliónom spokojných užívateliek.

Rozcestník: Čo vás zaujíma?

Pre koho nie je Philips Lumea vhodná?

Čo urobiť pred prvou epiláciou?

Ako správne používať epilátor Philips Lumea?

Ako sa starať o Philips Lumea?

Často kladené otázky

Pre koho nie je Philips Lumea vhodná?

Čo urobiť pred prvou epiláciou?

Ako správne používať epilátor Philips Lumea?

Ako sa starať o Philips Lumea?

Často kladené otázky

Ako správne používať epilátor Philips Lumea

IPL epilátor Philips Lumea je veľmi jednoduchý na používanie a ošetrenie je bezbolestné. Technológia epilátorov Philips Lumea bola vyvíjaná v spolupráci s dermatológmi, a preto je veľmi bezpečná a účinná. Aby ste ale predišli nežiaducemu podráždeniu a dosiahli tie najlepšie výsledky, dodržujte správny postup ošetrenia a prípravy k epilácii.

Čo by ste mali vedieť predtým, ako začnete používať epilátor Philips Lumea


Epilátor Philip Lumea noe je vhodný pre:

  • tehotné a dojčiace ženy - na tehotných a dojčiacich ženách nebol epilátor Philips Lumea z etických dôvodov testovaný,
  • užívateľov s typom pokožky VI (málokedy alebo nikdy sa nespálite a dosahujete veľmi tmavé opálenie
  • užívateľov s akýmkoľvek implantátom, napríklad s kardiostimulátorom, neurostimulátorom, inzulínovou pumpou atď.


Ak trpíte akýmkoľvek chronickým ochorením, dermatologickými problémami, užívate lieky alebo podstupujete liečbu, prečítajte si Užívateľskú príručku, kde sú uvedené všetky zdravotné kontraindikácie použitia Philips Lumea. Ak aj napriek tomu neviete, či môžete prístroj používať, poraďte sa so svojím lekárom.

Postup prípravy k epilácií

1. Najprv ohoľte alebo depilujte chĺpky na mieste, ktoré chcete ošetriť. Pri použití Philips Lumea chĺpky nesmú byť vyrastené "nad pokožkou".

2. Začnite ošetrenie skôr, než sa na pokožke objavia viditeľné nové chĺpky. Pokiaľ zvolíte vosk, pred použitím zariadenia vyčkajte aspoň 24 hodín.

3. V prípade prvého použitia Philips Lumea vykonajte test pokožky. Ošetrite kúsok pokožky, počkajte 24 hodín a sledujte reakciu.

4. Ak je vaša pokožka po teste bez podráždenia alebo ste už Philips Lumea v minulosti používala, môžete pokračovať v epilácii.

1. Nasaďte na epilátor nadstavec určený pre ošetrovanú oblasť.

2. Zvoľte úroveň intenzity ošetrenia, ktorú vám podľa odtieňa vašej pokožky odporučí inteligentný senzor SmartSkin. Ak je vám komfortnejšia iná intenzita ošetrenia, môžete sa od odporúčania odchýliť.

3. Epilátor umiestnite na kožu pod uhlom 90°, inak z bezpečnostných dôvodov nevyšle lúč. Pomaly posúvajte prístroj po ošetrovanej oblasti. Nepoužívajte ho opakovane na rovnaké miesto.

4. Prvých 4-5 ošetrení absolvujte v intervale dvoch týždňov. Potom danú oblasť ošetrite raz za 4 až 8 týždňov podľa toho, ako rýchlo vaše chĺpky dorastajú. Prístroj nikdy nepoužívajte častejšie ako raz za 2 týždne.

S presným postupom epilácie pomocou Philips Lumea sa môžete zoznámiť v tomto videu.

lumea ipl pouziti

Ako sa starať o prístroj Philips Lumea?


Po každom použití nechajte prístroj najskôr vychladnúť. Potom zložte nadstavec a navlhčenou handričkou, ktorá je súčasťou balenia, použité filtre a prístroj jemne utrite. Pre dlhšiu životnosť batérie ju odporúčame po každom použití plne nabiť. Môže sa stať, že svoj epilátor Philips Lumea nebudete môcť dlhší čas používať (napríklad z dôvodu tehotenstva), aj tak odporúčame raz za 3 až 4 mesiace prístroj nabiť, aby ste tak predĺžili životnosť batérie.

Epilátor Philips Lumea nikdy nepoužívajte na tieto partie:

 

  • v okolí očí a na obočie alebo v jeho blízkosti,
  • na perách, prsných bradavkách, dvorcoch prsných bradaviek,
  • malých pyskoch, vagíne, análnom otvore a vnútra nosa a uší,
  • muži ho nesmú používať na tvári a krku vrátane všetkých oblastí, kde rastú fúzy, a celej genitálnej oblasti,
  • v oblastiach, kde používate dezodoranty s dlhodobým účinkom,
  • v blízkosti umelých predmetov, implantátov a piercingov.

Predĺžená záruka
+ 1 rok

Stiahnite si ZADARMO aplikáciu Philips Lumea a majte svojho osobného poradcu na dosah ruky.

 

Aplikácia vám pomôže vytvoriť osobný plán procedúr pre každú partiu a prináša tipy a rady pre každé ošetrenie. Stačí len sledovať upozornenia a pripomienky v aplikácii.

Máte otázku týkajúcu sa Philips Lumea?


Rádi vám na Facebooku zodpovieme vaše otázky. Jsme k dispozícii pondelok - piatok (8:00 - 22:00) a sobota - nedeľa (10:00 - 22:00).

Máte otázku týkajúcu sa Philips Lumea?


Radi vám na Facebooku zodpovieme vaše otázky. Sme k dispozícii pondelok - piatok (8:00 - 22:00) a sobota - nedeľa (10:00 - 22:00).

Vaše najčastejšie otázky

1. Na akej intenzite mám začínať s ošetrením? Môžem sa odchýliť od intenzity ošetrenia odporúčanej senzorom SmartSkin? 


Prístroj Philips Lumea je pre vyššiu bezpečnosť vybavený integrovaným senzorom odtieňu pleti, ktorý meria odtieň pleti na začiatku každého ošetrenia. Podľa vášho odtieňa odporučí najvhodnejší z 5 rôznych intenzít svetla. Pokiaľ prístroj detekuje odtieň pleti, ktorý je pre ošetrenie prístrojom Philips Lumea príliš tmavý, prístroj sa automaticky deaktivuje, aby nedošlo k nežiaducej reakcii pokožky.


Nastavenie intenzity svetla môžete vždy zmeniť na vám príjemnú úroveň. V prípade manuálneho nastavenia intenzity svetla sa ale riaďte tabuľkou v Užívateľskej príručke, ktorá udáva možný rozsah intenzity svetla pre každý typ pleti. Nikdy svoju pleť neošetrujte stupňom, ktorý nie je vhodný pre váš typ pokožky alebo je vám nepríjemný.

intenzita lumea

2. Dosiahnem pri častejšom používaní lepších výsledkov?


Epilátor Philips Lumea nepoužívajte častejšie, ako je odporúčané. Prvých 4-5 ošetrení absolvujte v intervale dvoch týždňov. Potom danú oblasť ošetrite raz za 4 až 8 týždňov podľa toho, ako rýchlo chĺpky dorastajú. Táto odporúčaná frekvencia vychádza z priemernej rýchlosti rastu chĺpkov. Nikdy prístroj nepoužívajte častejšie ako raz za dva týždne.

funkcnost lumea

3. Je lepšie pokožku pred použitím Philips Lumea oholiť, alebo depilovať?


Epilátor Philips Lumea bol testovaný na oholenú aj depilovanú pokožku a nezaznamenali sme žiadny rozdiel v efektivite následného ošetrenia pomocou Philips Lumea.

4. Je epilátor Philips Lumea vhodný pre všetky typy chĺpkov?


Najvyššiu efektivitu má epilácia pomocou Philips Lumea u tmavších chĺpkov. Svetlejšie chĺpky majú menšie množstvo melanínu, biele a sivé chĺpky ho nemajú vôbec. Ak sú chĺpky veľmi svetlé až biele, neabsorbujú svetelnú energiu a metóda epilácie je menej efektívna.

 

V prípade ošetrenia ryšavých chĺpkov by sa svetlo automaticky vyladilo na ich farbu, čím by mohlo poškodiť aj krvné cievky. Epilácia pomocou Philips Lumea, ale ani žiadna iná laserová alebo IPL epilácia preto nie je pre ryšavé chĺpky vhodná.

intenzita lumea

5. Prečo sa nadstavce na jednotlivé partie tela líšia? Niektoré nadstavce nemajú filter, je to v poriadku?


Nadstavce na jednotlivé partie tela sa líšia z dôvodu vašej bezpečnosti, pohodlia a optimálnych výsledkov epilácie. Každý má inú veľkosť okienka a tiež zakrivenie, čím sa lepšie prispôsobí tvarom rôznych častí tela. Napríklad nadstavec na telo je väčší a plochý, naopak nadstavec na podpazušie je zakrivený. Vždy preto používajte nadstavec určený pre danú oblasť. 


Zároveň majú jednotlivé nadstavce filtre rôznych farieb, prípadne filter nemajú vôbec. Nadstavce na miesta, kde sú chĺpky hrubšie, teda napríklad pre oblasť bikín, majú transparentný filter. Je to z toho dôvodu, že v týchto partiách nie je nutné odfiltrovať toľko červeného svetla. Nadstavec na tvár je najšetrnejší, pretože tu sú chĺpky najjemnejšie, a preto má červený filter na odfiltrovanie nepotrebných a potenciálne škodlivých zložiek svetelného spektra. Niektoré nástavce nemajú sklo vôbec, to je normálne a nejedná sa o chybu prístroja - napríklad nadstavec na telo.

 

POZOR: Nadstavce z radov Series 9000 a Advanced nie sú vzájomne kompatibilné, používajte teda iba tie, ktoré sú súčasťou balenia vášho epilátora. Pri ošetrení dbajte na to, aby ošetrované oblasti na seba nadväzovali - každý nadstavec je rôzne široký, a tomu je nutné tomu prispôsobiť aj postup epilácie, aby nedošlo k vynechaniu či dvojitému ošetreniu niektorých častí pokožky.

Prečítajte si viacČítať menej

lumea 9000

6. Je dlhodobé používanie epilátora Philips Lumea bezpečné?


Áno, pri dodržaní bezpečnostných pokynov naozaj nehrozí žiadne zdravotné riziko ani v prípade dlhodobého používania epilátora Philips Lumea. Prístroj nepoškodzuje oči, nespôsobuje neplodnosť, poškodenie pokožky, ani iné vážnejšie nežiaduce účinky. Epilátor Philips Lumea bol vyvinutý s poprednými svetovými dermatológmi a za 25 rokov existencie tejto technológie nedošlo k žiadnym závažnejším zdravotným problémom užívateliek. Mierne pocity brnenia, pálenia, začervenania či svrbenia bezprostredne po ošetrení sú úplne normálne a nepredstavujú žiadne zdravotné riziko.


V prípade, že trpíte chronickým alebo kožným ochorením, dlhodobo užívate lieky alebo podstupujete liečbu, poraďte sa pred použitím Philips Lumea so svojím lekárom.

7. Je ošetrenie pomocou Philips Lumea bolestivé?


Nie. Chĺpky samy vypadajú, a teda nedochádza k bolestivému vytrhávaniu. Individuálne sa bezprostredne po ošetrení môže objaviť mierne začervenanie pokožky, počas ošetrenia možno výnimočne cítiť brnenie, svrbenie alebo pálenie. Tieto reakcie čoskoro ustúpia a nepredstavujú žiadne zdravotné riziko. Môžete ich zmierniť použitím chladivého upokojujúceho krému po ošetrení.

8. Môžem použiť Philips Lumea pred a po opaľovaní?


Po kratšom vystavení pokožky slnečným lúčom, napríklad počas prechádzky v krátkej sukni, môžete Philips Lumea používať bez obmedzenia. Po cielenom opaľovaní použite Philips Lumea najskôr za 2 týždne. Ak vaša pokožka po opaľovaní výraznejšie stmavla, prispôsobte intenzitu ošetrenia novému odtieňu pokožky. Nikdy nepoužívajte Philips Lumea na spálenú pokožku.


Po epilácii pomocou Philips Lumea môže byť pokožka citlivejšia, a preto sa intenzívne opaľovanie neodporúča po dobu 48 hodín od ošetrenia. Po dobu 48 hodín od ošetrenia doporučujeme pokožku pred priamym slnkom chrániť zakrytím alebo prostriedkom na opaľovanie s ochranným faktorom SPF 50+.

Prečítajte si viacČítať menej

9. Je epilátor Philips Lumea vhodný aj pre mužov?


Áno, epilátor Philips Lumea môžu používať aj muži. Na slovenskom trhu síce nie je dostupný model pre mužov, avšak ten sa oproti modelu BR1950/00 líši iba farebným prevedením. Muži nesmú Philips Lumea používať na tvári a krku vrátane všetkých oblastí, kde rastú fúzy, a celej genitálnej oblasti.

10. Môžu epilátor Philips Lumea používať deti?


Z etických dôvodov nebola Philips Lumea testovaná na deťoch, preto jej použitie odporúčame až používateľom vo veku 18-65 rokov.

11. Môžem používať Philips Lumea, ak mám znamienka, tetovanie, pigmentové škvrny, kŕčové žily, odreniny alebo iné kožné problémy?


Ak máte znamienka, bradavice, pigmentové škvrny, jazvy či tetovania, IPL epilátor Philips Lumea použiť môžete, je však nutné tieto miesta prelepiť náplasťou a počas ošetrenia dodržať vzdialenosť cca 1 cm od zakrytých miest.

 

Ak máte kŕčové žily alebo inú žilnú poruchu, prístroj Philips Lumea nepoužívajte. Používanie Philips Lumea nie je vhodné ani pri akýchkoľvek dermatologických ochoreniach, akými sú napríklad ekzém alebo herpes. Pri otvorených ranách, odreninách, popáleninách, spáleniach od slnka či zápaloch na koži počkajte s ošetrením až do úplného zahojenia.

 

Ak neviete, či môžete prístroj používať, poraďte sa so svojím lekárom.

12. Aký je rozdiel medzi epilátormi Philips Lumea Series 9900 a Advanced?

 

Hlavný rozdiel medzi týmito epilátormi spočíva v efektívnosti ošetrení. Prístroje z radu Series 9900 dosahujú až 92% úbytku chĺpkov po 3 ošetreniach, u prístrojov z radu Advanced je priemerný úbytok chĺpkov po 3 ošetreniach 85%.

 

Rôzne modely majú zároveň rôzny počet nadstavcov. Základný model Lumea Advanced SC1994/00 má iba jeden nadstavec na telo, prístroj Lumea Advanced SC1997/00 má dva nadstavce na telo a tvár a model SC1998/00 má navyše aj nadstavec pre oblasť bikín.


Prístroje zo série Lumea Series 9900 majú nadstavce na každú časť tela – v prípade modelu BRI974/00 získate nadstavce na telo, na citlivé partie a tvár, pri zakúpení najpokrokovejšich modelov Lumea Series 9900 BRI977/00 a BRI976/00 získate namiesto jedného nástavce na citlivé partie dva špeciálne nástavce – na podpazušie a oblasť bikín. Ďalšími výhodami epilátorov Lumea z radu Series 9900 je technológia SenseIQ, ktorá prispôsobí ošetrenie priamo vám na mieru, integrovaný senzor SmartSkin, možnosť použitia s káblom i bez neho a až dvakrát rýchlejšie ošetrenie v porovnaní s modelmi Lumea Advanced.

Prečítajte si viacČítať menej

Philips Lumea Series 9900 BRI977/00

lumea prestige

Philips Lumea Advanced SC1998/00

lumea advanced

13. Ako sa líši domáce ošetrenie epilátorom Philips Lumea a profesionálna laserová epilácia v salóne?


V prípade laserovej epilácie v salóne sa používajú prístroje s výrazne silnejšími lúčmi, ktorých intenzita sa upravuje každej klientke na mieru. V prípade epilácie pomocou Philips Lumea si možno zvoliť z 5 rôznych intenzít, ktoré vychádzajú z najčastejších typov pokožky.

 

Ošetrenie v salóne je o niečo efektívnejšie a je možné dosiahnuť permanentný výsledok. Na trvalú epiláciu v salóne sa musíte dostaviť zhruba 5 - 6-krát. Pri odstraňovaní chĺpkov na celom tele stojí jedno sedenie zhruba 10 tisíc korún.*

 

V prípade domácej IPL epilácie je tak jednorazová investícia do epilátora oveľa výhodnejšia. Aj keď budete musieť ošetrenie opakovať viackrát, môžete ho vykonať kedykoľvek, v pohodlí a súkromí domova.
 

* zdroj: https://www.philips.cz/c-e/pe/hair-removal/laserova-epilace.html

Príbeh Philips Lumea 


Krásna a hladká pokožka bez nežiaducich chĺpkov a podráždenia je snom snáď každej ženy. Bezbolestná epilácia s dlhodobým účinkom pritom už nie je výsadou iba kozmetických salónov. A to vďaka epilátorom Philips Lumea, ktoré sprístupnili túto metódu všetkým, v pohodlí a súkromí domova.

 

Prístroje Philips Lumea vyvíjal viac ako desať rokov tím vedcov, dizajnérov, dermatológov a inžinierov pod vedením Toma Nuijsa. Ich úlohou bolo navrhnúť prístroj, ktorý by svojou efektivitou zodpovedal profesionálnym laserovým epilátorom, ale zároveň bol bezpečný a pohodlný pre domáce použitie. Hoci sa to spočiatku zdalo ako nereálny cieľ, sen sa stal skutočnosťou.

Tím vedcov po preskúmaní možností prišiel s myšlienkou znížiť intenzitu svetelných zábleskov na bezpečnú úroveň a zistil, že pre vysoký efekt laserovej epilácie stačia aj tieto nižšie a úplne bezpečné hodnoty. Vďaka tomu mohli dizajnéri aj významne zmenšiť veľkosť prístroja a prispôsobiť tak jeho používanie domácim podmienkam.

 

Epilácia IPL funguje pomocou intenzívneho pulzného svetla (IPL - Intense Pulsed Light). Pri použití prístroja s IPL technológiou vzniká svetelný záblesk, ktorý tepelne zničí korienok chĺpka, a ten potom sám vypadne. Tento proces je úplne bezpečný a bezbolestný a nijako nezasahuje okolité tkanivá. Epilátory Philips Lumea navyše špeciálnymi filtrami eliminujú tie vlnové dĺžky, ktoré pri ošetrení nie sú potrebné, a sú tak k pokožke veľmi šetrné.

Rozhovor s Tomem Nuijsem  

Vynálezcom Philips Lumea. Aká bola cesta laserovej epilácie zo salónov až k vám domov?

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.