fen prestige

Pre vlasy zdravšie, silnejšie, krajšie

Trápia vás suché vlasy, rozštiepené končeky, nepoddajné vlasy alebo lupiny? Bojíte sa, že vám vlasy padajú viac, ako je normálne? Podľa odborníkov na vlasovú starostlivosť môžete množstvu najčastejších problémov predchádzať sami každý deň. Základom všetkého je vlasy správne umývať, sušiť a vedieť, ako ich nepoškodiť žehličkou na vlasy. Ako na to, sa s vami pozrú krok za krokom Lukáš Rossbach a Tereza Vlasáková.

Problémy, ktoré vás trápia najčastejšie*

ilustrace problem s vlasy
graf problem s vlasy
ilustrace problem s vlasy

Problémy, ktoré vás trápia najčastejšie*

ilustrace problem s vlasy
ilustrace problem s vlasy
graf problem s vlasy

* Dáta vyplývajú z prieskumu uskutočneného na sociálnej sieti Facebook od 2. 2. do 9. 2. 2021, ktorého sa zúčastnilo 140 žien vo veku 26 – 50 rokov.

KAPITOLA 1:
Typy vlasov a staroslivosť o ne

Ako zistím, že mám zdravé vlasy?


Ako vlastne vyzerá zdravý vlas?
Nie je to len mýtus, ktorý vznikol v televíznych reklamách? Kdeže. Zdravý vlas sa nadmerne nemastí, nie je suchý, neláme sa, je pružný, uhladený a nemá rozštiepené končeky. Ak ste sa aspoň pri jednom z týchto bodov zamračili, čítajte ďalej.

 

V otázke zdravých vlasov hrá prím vaša genetická výbava, hormóny (vrátane tehotenstva) a celkové zdravie. To znamená aj správnu životosprávu, dobrý pitný režim a psychickú pohodu. Ak ste často v strese a nedoprajete si dostatok kvalitného spánku, na vašich vlasoch sa to zákonite prejaví. Všeobecne platí, že pokožka a vlasy fungujú trochu ako zrkadlo toho, čo sa vo vašom tele odohráva. Čím zdravšie budete vy a váš životný štýl, tým lepšie na tom budú aj vaše vlasy.

check

Prvé pravidlo zdravých vlasov


Vyspite sa do krásy, dodržujte pitný režim, zdravú životosprávu a pokiaľ to ide, snažte sa vyvarovať stresu.

typy vlasu

Typy vlasov a ich problémy


Podľa kaderníčky Terezy Vlasákovej sa prekvapivo veľa žien mýli v tom, aký typ vlasov v skutočnosti majú. Prirodzene vlnité vlasy sa napríklad často zamieňajú za rovné. Vlasových typov existuje celkom dvanásť a patrí k nim ešte päť ďalších kategórií poréznosti. Poznať ich všetky podrobne, samozrejme, nemusíte. V našich končinách si úplne vystačíte so základným rozdelením na rovné, vlnité, kučeravé a zriedkavejšie afro.

check

HACK kaderníčky Terezy: Ako odhalím svoj typ vlasov?


Umyte si vlasy silno čistiacim šampónom. Kondicionér tentoraz nepoužite, pretože by mohol ovplyvniť, ako sa vlasy zachovajú. Potom svoje vlasy nechajte voľne uschnúť, bez fénovania, len ich zľahka presušte uterákom. Sledujte ich textúru za sucha i za mokra, pozorujte, ako sa menia. Keď uschnú, mali by odhaliť svoju pravú náturu.

Typy vlasov

Najčastějšie vlasové problémy a ich příčiny podľa trichológa Lukáša

Rozštiepené končeky
konecky

Časté príčiny:
Zlá výživa vlasu z krvného riečišťa, napríklad z dôvodu zanesenia vlasového vačku, zlá technika vysúšania, prílišné namáhanie vlasov

Ako to riešime:
Prípravok proti rozštiepeným končekom, ktorý vlas obalí a navonok uhladí

Ako na to ísť správne:
Lepšie sa starať o pokožku hlavy, správne ju umývať a vlasy uhládzať sušením a česaním

Suché vlasy
konecky

Časté príčiny:
Presúšanie vlasov nevhodnou teplotou, príliš rozpálená žehlička, zlý pitný režim

Ako to riešime:
Hydratačné prípravky

Ako na to ísť správne:
Zlepšiť pitný režim na aspoň 2,5 litra vody denne, správne sušiť vlasy vhodným fénom, ktorý si dokáže ustrážiť teplotu sušenia, používať kvalitnú žehličku a hydratačný prípravok priamo na váš typ vlasov po diskusii s kaderníčkou

Vypadávanie vlasov
konecky

Časté príčiny:
Genetika, hormóny, tehotenstvo, stres, životospráva, choroba

Ako to riešime:
Prípravky na podporu rastu vlasov, zníženie frekvencie umývania vlasov

Ako na to ísť správne:
Šetrne vlasy umývať a sušiť kvalitným fénom, ktorý vlasy nepresúša a zvládne si strážiť teplotu, nepreťažovať pokožku hlavy veľkým množstvom prípravkov, uvážiť, čo mohlo v poslednej dobe spôsobiť väčšiu mieru vypadávania, prípadne navštíviť trichologickú ordináciu

Krepovité vlasy
konecky

Časté príčiny:
Otvorené šupinky vlasovej kutikuly, ktoré neboli po umytí uhladené fénovaním a kefovaním, často tiež dôsledok dehydratácie vlasu

Ako to riešime: 
Vyhladzovanie vlasov žehličkou bez predchádzajúceho vyfúkania, aplikácia kozmetických prípravkov

Ako na to správne:
Vyfénovať vlasy dosucha na správnu teplotu, pomôcť môže napríklad šikovný moderný fén, ktorý teplotu sám stráži, a vyhladiť vlasy kefou, použiť vhodný hydratačný prípravok po konzultácii s odborníkom

Lupiny
konecky

Časté příčiny:
Zanesené vlasové vačky a pokožka hlavy, preťažovanie a podráždenie pokožky, zlá technika umývania vlasov, používanie nevhodných prípravkov, genetika, životospráva

Ako to riešime:
Šampóny a ďalšie prípravky proti lupinám, ktoré napínajú pokožku hlavy

Ako na to ísť správne:
Správne umývanie a sušenie vlasov a pokožky hlavy šetrným fénom a ošetrenie vhodným prípravkom, ktorý odporučí odborník

check

MÝTUS: Padajú mi vlasy pri umývaní. Niečo je nesprávne


Vypadávanie vlasov je prirodzené. Umývanie vlasov iba napomáha ich správnej obmene a predovšetkým udržiavaniu zdravého prostredia pokožky hlavy.

Ak začnú vlasy nadmerne padať, príčina sa skoro zakaždým nachádza niekde inde, pretože máločo je tak úzko prepojené s genetikou, hormónmi a celkovým zdravím ako práve naša hriva.

Ak zo strachu z padania vlasov znížite frekvenciu umývania, s najväčšou pravdepodobnosťou sa problém skôr zhorší.

check

MÝTUS: Padajú mi vlasy pri umývaní. Niečo je nesprávne


Vypadávanie vlasov je prirodzené. Umývanie vlasov iba napomáha ich správnej obmene a predovšetkým udržiavaniu zdravého prostredia pokožky hlavy. Ak začnú vlasy nadmerne padať, príčina sa skoro zakaždým nachádza niekde inde, pretože máločo je tak úzko prepojené s genetikou, hormónmi a celkovým zdravím ako práve naša hriva. Ak zo strachu z padania vlasov znížite frekvenciu umývania, s najväčšou pravdepodobnosťou sa problém skôr zhorší.

typy vlasu

Ako sa o svoje vlasy správne starať


Takmer všetkým problémom s vlasmi a vlasovou pokožkou môžeme predchádzať dobrou životosprávou, šetrnou starostlivosťou a hygienou. Skôr ako zaťažovať svoje vlasy častými zmenami stále nových prípravkov, je pre ne zdravšie a oveľa prospešnejšie len ich jednoducho umyť. Správna technika umývania totiž pomáha odstrániť nečistoty z kože, ktorá potom môže voľne dýchať a regenerovať sa a je pre zdravie našich vlasov kľúčová.

Ako si vlasy správne umývať

Časté chyby pri umývaní vlasov


 • Ak šampon nepení, nepridávejte viac šampónu, ale viac vody.
 • Nestačí iba napeniť, pokožku hlavy je potrebné pošúchať dlaňami a bruškami prstov. Ale pozor na nechty! Hlavu si nechcete poškriabať, pretože tým môžete rozdráždiť pokožku.
 • Hlavu umývajte radšej dvakrát. Prvé umývanie spláchne nečistoty a mastnotu a pri druhom môže začať pôsobiť šampón samotný.
 • Masku nanášajte vždy pred kondicionérom. Vlasy majú po umytí otvorené póry, takže sa maska môže lepšie vstrebať.
 • Kondicionér naneste až na záver. Spolu s fénovaním vyživený vlas krásne uzavrie.
 • Kondicionér nanášajte len do koncov, nie ku korienkom vlasov, kde by prispieval k zanášaniu práve umytej pokožky. Predídete tak rýchlemu masteniu vlasov.
 • Rovnako dôležité ako namočenie vlasov je aj ich opláchnutie. Ak vás po umytí svrbí hlava, vinníkom môžu byť zaschnuté zvyšky šampónu.
Prečítajte si viacČítať menej

check

HACK trichologa Lukáša: Ako uľaviť podráždené pokožke hlavy


Umyte si vlasy detským šampónom. Detský šampón má jedinú funkciu – umyť a nepodráždiť, neobsahuje dráždivé chemikálie ani parfumy. Po umytí nezabudnite vyfúkať vlasy dosucha.

check

Druhé pravidlo zdravých vlasov

Svoje vlasy umývajte starostlivo, šetrným prípravkom na váš vlasový typ a nezabudnite dlaňami a bruškami prstov pošúchať a umyť aj pokožku hlavy. Správny postup nájdete o kúsok vyššie.

KAPITOLA 2: Ako na sušenie vlasov

Ako si vlasy správne sušiť

typy vlasu
typy vlasu

Rovnako dôležité ako umývanie je aj fénovanie, najmä pre pokožku hlavy. Svoje vlasy si môžete predstaviť ako les. Keď zaprší a z horúcej zeme stúpa para, z machu začnú pučať huby a plesne. S vašou hlavou je to podobné, len namiesto húb napomáha vlhko bujneniu mikroorganizmov. Keď sa premnožia, kožné bunky sa môžu začať rýchlejšie štiepiť, čo vedie k lupinám alebo svrbeniu. Vyfúkanie do sucha po každom umývaní práve tomuto bráni.

Dlhé vlasy je navyše dobré pred sušením opatrne vyžmýkať
, aby z nich nekvapkala voda, a šetrne ich pošúchať uterákom. A ako čerešničku na torte doprajte svojej vlasovej pokožke pred fúkaním krátku masáž – buď bruškami prstov, alebo masážnym nadstavcom, ktorý je súčasťou výbavy fénu Philips Series 9000 SenseIQ.

 

Optimálne je začať s fénovaním na nižšej teplote a postupne sa v priebehu sušenia prepracovať k vyššej, keď sú vaše vlasy už takmer suché. Všeobecne platí, že čím jemnejšie vaše vlasy sú, tým nižšiu teplotu fénovania by ste mali zvoliť. Ak si neviete rady, môže vám pomôcť fénu Philips Series 9000 SenseIQ. Jeho infračervený senzor sníma teplotu vlasov a automaticky upravuje teplotu fúkaného vzduchu, takže vlasy neprehrieva ani nepresúša, ale v kombinácii s kefou ideálne uhladzuje. Vlasy si vďaka nemu môžu uchovať svoju prirodzenú hydratáciu a zostávajú zdravé a lesklé.

Časté chyby pri sušení vlasov


 • Sušenie vysokou teplotou a zúženou koncovkou. Vlhký vlas má otvorené póry plné vody, ktorá sa pri kontakte s horúcim vzduchom môže začať variť a vlas potrhá. Fén Philips Series 9000 SenseIQ dokáže tomuto problému predchádzať, pretože teplotu fúkania upravuje od samého začiatku a neustále sníma, či sa vlas neprehrieva.
 • Spánok s mokrou hlavou. Zaparením pokožky hlavy vzniká skvelé podhubie pre bujnenie mikroorganizmov. Bez uhladenia fénom a kefou zostáva navyše povrch vlasu náchylný k rozštiepeniu pri kontakte s vankúšom.
Prečítajte si viacČítať menej

check

HACK kaderníčky Terezy: Ako na superšetrné sušenie vlasov

Namiesto uteráka použite čisté bavlnené tričko. Bavlna má jemnejšie vlákna ako froté osuška a je k vlasom oveľa ohľaduplnejšia.

Na vlnité vlasy môžete vyskúšať takzvaný PLOP, teda turban z trička, v ktorom vlasy necháte 5 – 15 minút. Tento nový trend v starostlivosti o vlnité vlasy vychádza z Curly Girl metódy (CGM).

hack hair
check

Tretie pravidlo zdravých vlasov
 

Vlasy sa po každom umytí musia vyfúkať dosucha a prečesať kefou. Tým sa uhladí ich povrch a predchádza sa štiepeniu a poškodeniu.

hack hair

Odporúčané produkty

KAPITOLA 3: Vyšetrenie vlasov

Na návšteve u trichológa: Dôležité sú tie zmeny,
ktoré zákazník pozná sám

Do trichologickej ordinácie prišla Johanka s jasným cieľom.

Jej od prírody dlhé a vlnité vlasy mali tendenciu krepatieť, čomu sa jej napriek najrôznejším „zaručeným“ radám nedarilo zbaviť. Vyšetrenie odhalilo, že má stredne roztrapatené končeky so sklonom k odlamovaniu, kvôli čomu jej vlasy nedorastajú do väčšej dĺžky.
 

Okrem toho bola jej vlasová pokožka ľahko dehydrovaná a zanesená, čo boli len ďalšie faktory prispievajúce k strate elasticity vlasov. Trichológ Lukáš Rossbach pre ňu pripravil nový režim, priamo na mieru pre jej typ vlasov a pre jej potreby. V jadre riešenia stál nový prístup k vlasovej hygiene a hlavne správne fénovanie.

 

Celej ozdravnej procedúre predchádzalo dôkladné odstránenie nečistôt a mastnôt ako z Johankiných vlasov, tak aj z pokožky hlavy, k čomu pomohol peeling organickou rašelinou. Následne dostala Johanka okrem niekoľkých šetrných produktov aj jasnú inštruktáž, ako správne zaobchádzať s fénom Philips Series 9000 SenseIQ, aby dosiahla maximálne výsledky.

Prečítajte si viacČítať menej

Do trichologickej ordinácie prišla Johanka s jasným cieľom.

Jej od prírody dlhé a vlnité vlasy mali tendenciu krepatieť, čomu sa jej napriek najrôznejším „zaručeným“ radám nedarilo zbaviť. Vyšetrenie odhalilo, že má stredne roztrapatené končeky so sklonom k odlamovaniu, kvôli čomu jej vlasy nedorastajú do väčšej dĺžky. Okrem toho bola jej vlasová pokožka ľahko dehydrovaná a zanesená, čo boli len ďalšie faktory prispievajúce k strate elasticity vlasov. Trichológ Lukáš Rossbach pre ňu pripravil nový režim, priamo na mieru pre jej typ vlasov a pre jej potreby. V jadre riešenia stál nový prístup k vlasovej hygiene a hlavne správne fénovanie.

 

Celej ozdravnej procedúre predchádzalo dôkladné odstránenie nečistôt a mastnôt ako z Johankiných vlasov, tak aj z pokožky hlavy, k čomu pomohol peeling organickou rašelinou. Následne dostala Johanka okrem niekoľkých šetrných produktov aj jasnú inštruktáž, ako správne zaobchádzať s fénom Philips Series 9000 SenseIQ, aby dosiahla maximálne výsledky.

modelka se SOL

Starajte sa o vlasy šetrne s fénom Philips Series 9000 SenseIQ

Prvé fénovanie so SenseIQ Po ročnom používaní SenseIQ

Vlasy fúkajte vždy v smere rastu vlasu, zabránite tak ich štiepeniu.

Najväčšie zmeny pre ňu nastali v dôkladnom vysúšaní pokožky hlavy po každom umytí, v správnom smere fénovania a používaní správnej kefy. Ani s jednou z týchto vecí si Johanka predtým hlavu príliš nelámala, ale všetko sa ukázalo ako zásadné. 

Lukáš Rossbach jej odporučil okrúhlu kefu, pomocou ktorej si mala svoju vlnitú hrivu vysúšať po častiach. Fúkať mala po novom vždy v smere rastu vlasového vlákna – jedine tak totiž môže prúd vzduchu uzatvárať vlasovú pokožku a tým zabraňovať štiepeniu a ukladaniu vodného kameňa.

 

Rovnako dôležité bolo aj dôkladné vysušenie pokožky hlavy – tá sa v prípade, že zostane po umytí mokrá, môže ľahko stať podhubím pre rast nežiaducich mikroorganizmov. O to, že sa vlasy pri fénovaní nespália a naopak sa ešte viac uhladia, sa postaral priamo Philips Series 9000 SenseIQktorý sám upravuje teplotu sušenia vlasom na mieru.

 

Prvé rozdiely a zlepšenia sa objavili už po dvoch týždňoch od konzultácie, komplexné zmeny nasledovali po niekoľkých mesiacoch. Johankina hriva získala späť stratenú elasticitu a silu, pokožka hlavy sa upokojila a vyčistila a dokonca sa objavil ľahký podrast nových vlasov!

Prečítajte si viacČítať menej

Najväčšie zmeny pre ňu nastali v dôkladnom vysúšaní pokožky hlavy po každom umytí, v správnom smere fénovania a používaní správnej kefy. Ani s jednou z týchto vecí si Johanka predtým hlavu príliš nelámala, ale všetko sa ukázalo ako zásadné. Lukáš Rossbach jej odporučil okrúhlu kefu, pomocou ktorej si mala svoju vlnitú hrivu vysúšať po častiach. Fúkať mala po novom vždy v smere rastu vlasového vlákna – jedine tak totiž môže prúd vzduchu uzatvárať vlasovú pokožku a tým zabraňovať štiepeniu a ukladaniu vodného kameňa.

 

Rovnako dôležité bolo aj dôkladné vysušenie pokožky hlavy – tá sa v prípade, že zostane po umytí mokrá, môže ľahko stať podhubím pre rast nežiaducich mikroorganizmov. O to, že sa vlasy pri fénovaní nespália a naopak sa ešte viac uhladia, sa postaral priamo Philips Series 9000 SenseIQktorý sám upravuje teplotu sušenia vlasom na mieru.

 

Prvé rozdiely a zlepšenia sa objavili už po dvoch týždňoch od konzultácie, komplexné zmeny nasledovali po niekoľkých mesiacoch. Johankina hriva získala späť stratenú elasticitu a silu, pokožka hlavy sa upokojila a vyčistila a dokonca sa objavil ľahký podrast nových vlasov!

modelka
So svojimi vlasmi pracujem už dlho a viem, ako sa správajú. Keby som pred začiatkom kúry vyšla von, keď prší, mala by som razom na hlave čarodejnicu, pretože vlasy by mi okamžite nasali vlhkosť. To sa mi teraz v podstate nestáva. Vlasy mám uhladenejšie, chovajú sa oveľa lepšie, sú elastickejšie a silnejšie. Celá procedúra vysušenia síce trvá dlhšie, ale k starým návykom sa rozhodne vracať nehodlám.

Johanka

odbornik
Johanka svoj fén spôsobom, ktorý sme jej ukázali, nikdy predtým nepoužívala a sme veľmi radi, že výsledky na sebe pozoruje sama. To je pre nás tá najdôležitejšia vizitka – keď zákazník sám rozpozná, že došlo k zlepšeniu. Správna technika fénovania je vedľa kozmetiky oblasť, v ktorej sa najčastejšie chybuje, a Johanka urobila naozaj veľký pokrok. Nezanedbateľne k tomu prispel aj samotný fén. Pre domáce používanie a kvalitné vysúšanie bez rizika spálenia vlasov je Philips Series 9000 SenseIQ vynikajúci. Sám ho mám, používam ho a môžem ho jedine odporučiť.

Lukáš Rossbach, tricholog

odbornik

KAPITOLA 4: Ako na žehlenie vlasov

Je žehlička na vlasy čisté zlo?

typy vlasu
typy vlasu

Rovnako ako počas sušenia, hrá aj pri žehličke dôležitú úlohu teplota. Tá by mala byť počas žehlenia stála a ľahko zistiteľná. Častým problémom lacnejších kusov, bohužiaľ, býva, že sa vyhrievacie doštičky zahrievajú príliš. A nech už sa snažíte zvlnenej hrivy zbaviť alebo po nej naopak túžite, o spálené vlasy nestojí nikto.

Správna žehliaca teplota sa odvíja od vášho typu vlasov. Platí, že čím jemnejšie vlasy, tým nižšia by teplota mala byť, a čím kučeravejšie a nepoddajnejšie sú vaše vlasy, tým naopak vyššie môžete zájsť. Ideálna teplota na vyžehlenie jedným ťahom sa pohybuje okolo 185 ° C, ale pre jemné vlasy môže byť nižšia. Ak si nie ste istí, akú teplotu zvoliť, začnite s nižším nastavením a otestujte ho na jednom pramienku vlasov. Aby ste mali úplnú istotu, že svoje vlasy nespálite, odporúčajú naši experti žehličku Philips SenseIQ, ktorá sníma teplotu vlasov 20.000× počas každého tvarovania, upravuje teplotu svojich platničiek pre optimálny styling a stráži, či sa vlasy nepresúšajú.

Časté chyby pri žehlenie vlasov


 • Žehlenie vlasov, ktoré nie sú úplne suché a uhladené. Vlhký vlas má otvorené póry plné vody, ktorá sa pri kontakte s rozpálenú platničkou žehličky môže začať variť a vlas potrhá.
 • Používanie lakov a prípravkov na vlasy bez termálnej ochrany. Tieto produkty sa prežehlením zapekajú do štruktúry vlasu a nenávratne ju poškodzujú.
 • Ešte väčší chybou je použitie skutočných olejov, napríklad avokádového alebo olivového, ktoré síce môžu mať vyživujúci účinok, ale zároveň vedú teplo. Preto sa tiež používajú na panvici v kuchyni. Po prežehlení môžu vlas spáliť.
Prečítajte si viacČítať menej

Ako správne používať žehličku na vlasy

Ideálne je žehličku používať na čistých, čerstvo umytých vlasoch, vyfénovaných úplne dosucha. Na doštičky nie je potrebné pri žehlení nijako tlačiť – nejde nakoniec o manipuláciu s kliešťami a klincami, ale o jemné zaobchádzanie s vašimi vlasmi.

Odporúčané produkty

KAPITOLA 5: Ako na vlny žiariace zdravím

Ako natočiť vlasy, aby ste si ich nezničili**?

typy vlasu
typy vlasu

** Dáta vyplývajú z prieskumu vykonaného výskumnou agentúrou Ipsos od 29.3. do 6.4. 2022, ktorého sa zúčastnilo 806 žien vo veku 18–⁠50 rokov.

Verte alebo nie, stylery nie sú také zlo, za aké ich veľa ľudí považuje. Stačí ich vedieť správne používať a vytúžený – a hlavne zdravo vyzerajúci – výsledok dosiahnete naozaj ľahko. Rovnako ako u iných stylerov aj v prípade kuliem je zásadná teplota. Príliš veľké teplo môže vlasy zničiť a spáliť, takže je potrebné teplotu strážiť a s dobou natáčania vlasov to veľmi nepreháňať. Na to je nová automatická kulma Philips Series 8000 SenseIQ ako stvorená – kontroluje totiž teplotu vlasov a na základe toho upravuje teplotu stylingu. Vy sa tak nemusíte báť ich spálenia, pretože teplo je skutočne šetrné.

check

MÝTUS: Častým používaním stylerov sa ničia vlasy!


Vlasy sa ničia predovšetkým zlým používaním stylerov. Najčastejšie ide o príliš dlhé pôsobenie tepla na vlasy alebo používanie stylerov na mokré vlasy.

 

Navyše rôzne vlasy vyžadujú rôznu starostlivosť. Jemné a (od)farbené vlasy potrebujú šetrnejšie zaobchádzanie – kulmujeme ich preto pri nižšej teplote. Naopak na tuhé, nepoddajné vlasy musíme použiť vyššiu teplotu.

 

Automatická kulma Philips Series 8000 SenseIQ vám v tom ide naproti. Teplotu totiž kontroluje a prispôsobuje vašim vlasom počas celej doby ich úpravy, takže ich nespáli ani nepoškodí a výsledok je vždy perfektný. A ešte ho dosiahnete oveľa rýchlejšie ako s klasickou kulmou!

Ako správne používať automatickú kulmu?

Kulmu vždy používajte na suché vlasy, na ktoré ešte pred začiatkom stylingu nanesiete „heat protection“, teda sprej chrániaci vlasy pred vysokými teplotami. Na kulme si vyberte z troch nastavení teploty: 170 °C, 190 °C alebo 210 °C. Platí, že čím jemnejšie vlasy máte, tým nižšia teplota vám stačí. Naopak, silné a nepoddajné vlasy zvládnu vyššiu teplotu.

check

Prečo je automatická kulma lepšia ako obyčajná?

● Vďaka tomu, že je automatická, ju zvládne ovládať každý.

● Je rýchla – jeden prameň natočí už za 8 sekúnd.

● Sama priebežne prispôsobuje teplotu kulmovaniu, takže výsledkom je požadovaný styling a nepoškodené vlasy.

● Vlasy navíja rovnomerne.

● Má niekoľko rôznych nastavení na až 27 stylingov podľa nálady.

● Vlasy navíja na kulmu sama, takže si nepopálite prsty.

Pred použitím automatickej kulmy Po použití automatickej kulmy
Skutočne robí všetku prácu za vás, zvládne to naozaj každý. Z rovných vlasov máte dokonalú vlnu behom pár sekúnd stlačením jediného tlačidla a bez popálených prstov.

nutelindochka, influencerka

KAPITOLA 6: Základné produkty

Aké produkty by vám doma určite nemali chýbať?

Do vašej základnej výbavy by určite mala patriť kvalitná elektronika. Zamerajte sa na produkty, ktoré automaticky prispôsobujú teplotu sušenia či stylingu vašim vlasom na mieru. My odporúčame radu Philips SenseIQ, z ktoré si môžete vybrať fén, žehličku na vlasy aj automatickú kulmu. Všetky tieto produkty sú maximálne šetrné.

Ďalej sa bude vaše základné domáce KPZ, čiže kozmetika poslednej záchrany, samozrejme, odvíjať od toho, či ste žena alebo muž.

Kým muž bude mať pravdepodobne jeden prípravok, vyjadrujúci životnú efektivitu nápisom 4v1, ženy sa môžu sústrediť na každý prípravok samostatne. Do základu patrí šampón podľa vášho typu vlasov (rovné, vlnité, kučeravé), vhodný kondicionér, vlasová maska a tepelná ochrana. To sú štyri základné produkty, s ktorými pokryjete absolútnu väčšinu každodenných potrieb. Jednoduché, však? Odporúčame ale výber konkrétnych produktov vám na mieru nechať na odborníkoch. Experimentovaním môžete svojim vlasom skôr uškodiť.
 
Prečítajte si viacČítať menej

produkty pece o vlasy

Odporúčané produkty

Odborníci bez masky

Keď sa povie, že niečo odporúčajú alebo radia odborníci, málokedy sa už dozvieme, kto tí neviditeľní experti vlastne sú. My vám to ale povieme na rovinu. O svoje rady, ako sa správne starať o vlasy a pokožku hlavy, sa s vami podelili a produkty Philips SenseIQ pre vás otestovali:

Tereza Vlasáková

Je kaderníčkou, vlasovou aktivistkou a majiteľkou prestížneho kaderníctva a koloristického štúdia tenpocit. Spolu s celým tímom sa zameriava na farebné korekcie, balayage aj výrazné farebné účesy. Okrem toho školí kaderníkov, je vlasovou youtuberkou a točí podcasty o vlasoch.

odbornik
odbornik

Lukáš Rossbach

Trichológia je vedný odbor, ktorý kombinuje poznatky dermatológie, biológie, genetiky a kozmetiky. Lukáš v ňom má pätnásťročnú prax. Je majiteľom Inštitútu zdravých vlasov, prednáša na dermo-trichologických kongresoch a venuje sa osvete správnej starostlivosti o vlasy a vlasovú pokožku.

odbornik

Nech sú vaše vlasy zdravé!

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.