Ako zastrihnúť bradu

1,5 min. (čítanie)

Ako zastrihnúť bradu

Dbajte na jasné línie s našimi tipmi na zastrihávanie brady.


Brada môže byť ukážkou krásy. Od starostlivo zastrihnutej briadky až po širokú bradu na celú tvár – ide o jasné vyjadrenie vášho osobitého štýlu. To však neznamená, že by ste mohli bradu nechať rásť len tak. Udržiavajte ju upravenú pomocou našej jedinečnej príručky plnej tipov a už vás nikto neprirovná ku kanadskému drevorubačovi.

Čo obnáša zastrihávanie brady?


Zastrihávanie dodáva brade jej tvar. Brada bez tvaru sú len chĺpky vyčnievajúce z tváre. Ak budete postupovať správne, získate rovnomernú dĺžku a správnu líniu krku, líniu okolo pier, lícnu líniu a fúzy. Tu je postup, ako to dosiahnuť.

Ako zastrihnúť bradu – poriadne


Prečítajte si, ako tvarovať svoju bradu od úvodného zastrihnutia až po fúzy.

Krok 1: Celkové zastrihnutie brady

Krok 1: Celkové zastrihnutie brady

Umyte a vysušte si bradu. Najlepšie bude, ak začnete so zastrihávaním najdlhších chĺpkov a postupne ich budete skracovať. Nastavte zastrihávač brady na najväčšiu dĺžku a zastrihnite si celú bradu. Postupujte proti smeru rastu, aby ste odstránili nadbytočný objem. Postup zopakujte s kratším nastavením dĺžky, až kým nebudete spokojný s výsledkom.

Krok 2: Tvarovanie línie krku

Krok 2: Tvarovanie línie krku

Najlepšiu líniu brady na krku dosiahnete, keď položíte prst vodorovne nad ohryzok a budete zastrihávať zvislo pod touto líniou. Postupujte pod líniou sánky na jednu stranu, potom sa vráťte do stredu a postupujte do druhej strany. Tento krok môžete vynechať iba v prípade, ak ste fanúšikom strniska. Ak si zastrihávate pestovanú bradu, línia krku je dôležitá. Zdá sa vám to zložité?

Krok 3: Dokončite strih brady oholením

Ohoľte si zastrihnuté chĺpky pod novou líniou krku. Nemajte s nimi žiadne zľutovanie, jednoducho musia ísť preč. Tu nie je miesto pre kompromisy.

Krok 4: Voľba lícnej línie

Krok 4: Voľba lícnej línie

Ak ste spokojný s prirodzenou líniou brady na lícach, nechajte ju tak. Ak chcete dosiahnuť vyzývavejší a upravenejší vzhľad, zvoľte rovnú alebo mierne zaoblenú líniu k spodnej strane kotliet. Čím lícnu líniu položíte nižšie, tým väčšiu dĺžku opticky dodáte svojej tvári. 

Krok 5: Tvarovanie fúzov

Krok 5: Tvarovanie fúzov

Fúzy nad hornou perou môžete zastrihnúť na rovnakú dĺžku ako bradu alebo ich ponechať o niečo dlhšie, aby viac vynikli. Ak chcete dosiahnuť úhľadnú a čistú líniu okolo pier, zavrite ústa a usmejte sa. Fúzy nad hornou perou udržiavajte upravené a ich zastrihnutím v spodnej časti (bez zastrihávacieho hrebeňa) vytvorte 1 mm čistú líniu nad perami (voliteľné).

Vedieť si správne zastrihávať bradu je dôležitá životná zručnosť, ktorá vám bude dobre slúžiť. Udržiavajte jasnú líniu a spravte zo svojej brady prednosť celej tváre.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.