Svetové dni ústneho zdravia. Zľavy až 29 % 🦷💎 Ponuka
dni
hodiny
minúty
sekundy
Svetové dni ústneho zdravia. Zľavy až 29 % 🦷💎 Ponuka

Ako si vybrať ten najvhodnejší prístroj na odstránenie  chĺpkov  

V dnešnej dobe je boj s chĺpkami už neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o zovňajšok modernej ženy. Vďaka moderným technológiám sa tento boj stáva bezbolestnou, účinnou a vysoko komfortnou záležitosťou. Navyše dnes existujú aj spôsoby, ako rast chĺpkov významne spomaliť. Všetko záleží predovšetkým na zvolenej metóde odstraňovania chĺpkov. Ktorá bude tá pravá pre vás?

Depilácia

Hladká pokožka na 1-2 dni

Jedná sa o klasický spôsob, ako sa zbaviť chĺpkov. Depiláciou označujeme proces, kedy sa zbavujeme iba častí chĺpkov, ktoré sa nachádzajú nad povrchom pokožky. Typicky sa teda jedná o holenie pomocou žiletky či depilátoru. Hlavnou výhodou tohto typu odstránenia chĺpkov je skutočnosť, že toto ošetrenie je bezbolestné. To však platí predovšetkým pre depiláciu kvalitným strojčekom. Pri žiletkách naopak hrozí porezanie, ak sú žiletky príliš ostré a holíte sa v zhone a neopatrne. V prípade, že sú čepieľky jednorazových holítok príliš tupé, dochádza k vzniku nevzhľadných pupienkov, a to predovšetkým v citlivých oblastiach slabín. Ani nízkou cenou nemôžu žiletky kvalitnému depilátoru (či dokonca epilátoru) konkurovať.

 

Už pri cene 1€ za jedno jednorazové holítko sa dostávame na cenu cez 100€ ročne, ak počítame, že holenie prebieha 2x týždenne, čo je pri depilácii úplné minimum.

 

Aj za menej ako polovicu tejto sumy si môžete navyše zaobstarať kvalitný holiaci strojček, ktorý vám bude slúžiť lepšie a oveľa dlhšie. Oba varianty ale majú veľkú nevýhodu, ktorou je skutočnosť, že hladké oholenie vydrží iba 1-2 dni. Táto metóda sa teda hodí len pre ženy, ktoré berú holenie ako bežnú súčasť každodennej hygieny a nevadí im, že do krásne hladkého tela musia jednoducho investovať viac času a úsilia. 

depilátor

Epilácia

Hladká pokožka vydrží asi týždeň

 

Účinnejší spôsob, ako sa zbaviť chĺpkov, a zároveň spomaliť ich rast, je epilácia. Jedná sa o ošetrenie, kedy sa odstráni nielen viditeľná časť chĺpkov, ale aj časť pod pokožkou vrátane korienkov. Epiláciu možno vykonať voskom, a to ako doma, tak aj v kozmetickom salóne.

 

Nevýhodou je, že pre použitie vosku musíte mať chĺpky dlhšie, aby ich bolo možné efektívne zachytiť a následne vytrhnúť. Ošetrenie je pomerne bolestivé a často dochádza k podráždeniu pokožky, predovšetkým u voskových pásikov určených pre domáce použitie.

 

Preto vznikli epilátory, teda elektrické prístroje určené pre epiláciu. Tie vedia chĺpky vytrhávať šetrnejšie a prémiové modely navyše ponúkajú mnoho praktických nástavcov, vďaka ktorým je možné šetrnú epiláciu aplikovať na rôzne časti tela bez podráždenia aj veľmi citlivých miest.

epilator

Najmodernejším riešením je
domáca IPL epilácia

Hladká pokožka vydrží až 12 mesiacov*

Medzi dlhodobé metódy epilácie patrí laserová a IPL technológia. Za oboma sa kedysi muselo ísť do salónu, no dnes vďaka mnohoročnému vývoju IPL technológie existujú vysokokvalitné IPL epilátory, ktoré sú úplne bezpečné, skladné a jednoducho sa používajú. Hodia sa tak do domáceho prostredia a do rúk každej ženy, ktorá túži po krásne hladkej pokožke na dlhé týždne až mesiace. Zárukou skvelých výsledkov v pohodlí domova sú IPL epilátory z rady Lumea od Philips.

 

* Priemerný výsledok 78% redukcia chĺpkov na nohách po úplnom ošetrovacom cykle (12 ošetrení). Objektívna štúdia bola realizovaná spoločnosťou Philips na 48 ženách v Holandsku a Rakúsku.

ipl epilator

Čo je to IPL?

Ide o modernú technológiu, ktorá pracuje pomocou intenzívneho pulzného svetla (skratka IPL pochádza z anglického názvu Intense Pulsed Light). Svetelné impulzy z IPL epilátora zahrievajú chĺpky priamo v ich korienkoch bez toho, aby boli akýmkoľvek spôsobom zasiahnuté ostatné tkanivá. Toto zvýšenie teploty uvedie korienok chĺpku do pokojovej fázy. To má za následok prirodzené vypadnutie chĺpku a výrazné spomalenie jeho ďalšieho rastu. S každým ďalším opakovaním ošetrenia sa následne schopnosť chĺpku rásť viac a viac obmedzuje.

Ako sa IPL epilátory Philips Lumea používajú? 

 

Jednoducho, bezpečne a príjemne. Doma si nájdete čas len pre seba a prístrojom bezbolestne ošetríte všetky oblasti, kde sa chcete zbaviť chĺpkov. Keďže sa počas odstraňovania chĺpkov s Philips Lumea nemusíte báť, že urobíte neporiadok, nie je nutné sa pri epilácii obmedzovať len na kúpeľňu. Je to podobné ako pri žehlení. V priebehu ošetrenia sa môžete pokojne pozerať na ďalší napínavý diel obľúbeného seriálu. 

 

S každým zábleskom z prístroja Philips Lumea budete bližšie k hladkej pokožke bez neustáleho holenia. Pre vaše pohodlie má Philips Lumea unikátne nástavce pre rôzne partie – na tvár, podpazušie, oblasť bikín aj na nohy. Počet nástavcov závisí od zvoleného modelu Philips Lumea. 

 

Vďaka technológii SenseIQ a inteligentnému senzoru SmartSkin vie naviac prístroj odporučiť to najvhodnejšie nastavenie podľa odtieňa vašej pokožky. Už po troch ošetreniach sa tak môžete tešiť až na 92% redukciu chĺpkov.**  

  

** Merané na nohách, po 3 ošetreniach 27 z 55 žien dosiahlo výsledok 92% alebo viac. Štúdia bola realizovaná spoločnosťou Philips. 

Kedy dosiahnete s Philips Lumea vytúžené výsledky?

Prvých štyri až päť ošetrení odporúčame vykonať každé dva týždne. Už po troch ošetreniach dochádza až k 85% redukcii chĺpkov pri použití Philips Lumea IPL Advanced a až k 92% redukcii s luxusným prístrojom Philips Lumea IPL 9900 Series. Potom už len stačí ošetrenie opakovať v intervale 4-8 týždňov, aby ste si skvelé výsledky udržali.

Cena IPL epilátorov Philips Lumea

 

Obstarávacia cena IPL epilátorov je určite vyššia, ak ju porovnávame s inými prístrojmi na odstraňovanie chĺpkov. Žiadna iná metóda vám však neponúkne toľko výhod a vyššia cena potom zostáva jedinou zdanlivou nevýhodou.

 

Prečo zdanlivou? Ak si budete priať zbaviť sa chĺpkov natrvalo, budete musieť ísť do salónu, kde vám vykonajú odstránenie chĺpkov pomocou IPL či laserovej technológie. Ošetrenia sú však veľmi nákladné, cena sa odvíja od počtu ošetrených partií a navyše sa ošetrenie musí niekoľkokrát opakovať. Ľahko sa tak môže stať, že za jedno ošetrenie celého tela necháte v salóne viac ako za kvalitný IPL epilátor z rady Philips Lumea. Ošetrenie v salóne je často len na jednu sezónu, ale životnosť Philips Lumea je až 20 rokov.*

 

Dôležité je tiež spomenúť, že oproti salónovému ošetreniu, je možné vykonávať domáce odstránenie chĺpkov pomocou Philips Lumea v kratších intervaloch. S epiláciou teda nemusíte začínať už v marci, aby ste boli na leto dokonale pripravená. A keď to vôbec nestihnete ani počas jari? Ak dodržíte tieto odporúčania, môžete Philips Lumea používať aj v lete. 

 

* Pri prepočte počtu zábleskov, na ktorej je Philips Lumea konštruovaná, a za predpokladu, že žena ošetrí vždy celé telo. Do tohto výpočtu nie je zohľadnené životnosť samotnej lampy vnútri prístroja.

 

Pre koho nie je IPL technológia vhodná? 

 

Aj keď sa jedná o veľmi šetrnú metódu, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s dermatológmi, je férové spomenúť aj niektoré obmedzenia, ktorých je našťastie minimum. 

 

Pre odstránenie chĺpkov pomocou IPL technológie je nevyhnutné, aby bol dostatočný kontrast medzi pigmentom pokožky a pigmentom chĺpkov. Preto nie je IPL epilátor vhodný pre veľmi tmavú pokožku a pre ženy s chĺpkami, ktoré majú šedivý, hrdzavý alebo veľmi svetlý blond odtieň. 

 

IPL epilátory ďalej nie sú vhodné pre tehotné ženy a kontraindikáciou pre použitie sú aj kožné melanómy. Ak máte znamienka či tetovanie, IPL epilátor Philips Lumea použiť môžete, je však nutné tieto miesta prelepiť náplasťou a počas ošetrenia dodržať vzdialenosť 1 cm od zakrytých miest. 

Vhodné typy pokožky

Odstíny pokožky

Vhodné farby chľpkov

Odstíny chloupků

Philips Lumea IPL

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.