Aprílové zľavy až 20 % na všetky výrobky a s dopravou zadarmo nad 100 EUR Nakupovat
dni
hodiny
minúty
sekundy
Aprílové zľavy až 20 % na všetky výrobky a s dopravou zadarmo nad 100 EUR Nakupovat

Ako správne žehlit nielen košele

Tiež sa občas zamýšľate nad tým, či žehlíte správne a efektívne? Žehlenie prádla je často únavné, predovšetkým žehlenie košieľ. Viete, že čas strávený pri žehlení si môžete výrazne skrátiť? Najdôležitejšia je voľba správnej žehličky, ktorú treba zvoliť podľa množstva a typu prádla, ktoré žehlíte. Ďalším krokom pre efektívne žehlenie je potom správna technika.

Ako vyžehliť košeľu správne?


Rozopnutú košeľu pekne rozprestrieme na žehliacej doske. Začínať by sa malo gombíkovými a dierkovanými časťami košele, potom sa vyžehlí límec z oboch strán a zažehlí sa preloženie límca. Následne by sa malo pokračovať ramenami a rukávmi, ktoré môžete vyžehliť pomocou rukávnika. Až potom sa môžu žehliť veľké plochy a teda trup košele. Začnite z jednej strany rozopnutej košele, opatrne košeľu prevráťte a žehlite cez chrbát, až po druhú stranu košele. Košeľu potom úhľadne zaveste na vešiak.

 

Na rýchle prežehlenie košieľ môžete využiť aj praktické naparovače odevov.

Ďalšie tipy a pravidlá, ako žehliť správne

 

  • Najdôležitejšia je správna teplota žehlenia, ktorú nájdete na štítku oblečenia alebo bytového textilu.

Tip: Pokiaľ nechcete nastavovať teplotu a báť sa, že oblečenie spálite, doporučujeme vám naparovacie žehličky alebo parné generátory z našej ponuky, ktoré majú technológiu OptimalTEMP, či inteligentný snímač DynamiQ.

  • Tričká je vhodné žehliť naruby, pretože tak predídete zničeniu aplikácií alebo nápisov (pokiaľ máte žehličku s technológiou OptimalTEMP, tak tričko obracať nemusíte). Najprv si teda tričko obráťte naruby, potom ho rozložte na dosku na žehlenie a uhľaďte. Vyžehlite najskôr rukávy, límce, alebo volániky. Potom môžete vyžehliť ostatné plochy.

 

  • Pokiaľ máte v domácnosti staršiu žehličku, je praktické roztriediť oblečenie podla teploty žehlenia. Pamätajte si, že žehlička sa rýchlo zahrieva, ale omnoho dlhšie chladne.

 

  • Prádlo skladajte a dávajte do skrine až po vychladnutí. Pokiaľ ho budete skladať a ukladať ešte teplé, zasa si ho môžte pokrčiť.
     
  • Pokiaľ je to možné, nepoužívajte suché žehličky na prádlo. Ich výhodou je nízka zriaďovacia cena, ale nedosahujú také výsledky, ako naparovacie žehličky. Problémom sú aj ich zastaralé nerezové, alebo hliníkové žehliace plochy, ktoré veľmi často prádlo spália.

 

  • Voda do žehličky by mala byť destilovaná, aby ste zabránili usadzovaniu vodného kameňa v žehličke.

Parní generátor na košile

Vhodné žehličky pre žehlenie košieľ


Vybrali sme pre vás dve žehličky, ktoré majú tie najlepšie výsledky pri žehlení košieľ a ďalšieho prádla, ktoré je náročné na vyžehlenie.

Philips parní generátor Elite Plus

Drak medzi žehličkami


Ak často žehlíte, potom by sme pre vás mali jedného favorita. Parný generátor PerfectCare 9000 Series je najlepší na svete. Naozaj! Je to jediný parný generátor, ktorý spozná, čo práve žehlíte. Rozpozná tkaniny vďaka integrovanej kamere a umelej inteligencii, takže aj pokiaľ ju necháte bez dozoru, oblečenie nikdy nespálite, a to vďaka systému rýchleho chladenia. Para má obrovský výkon a vy si môžete byť istí, že košele, tričká a ďalšie bielizeň vždy dokonale vyžehlíte.

Napařovací žehlička Azur Advanced

Nebesky modrá a výkonná


„Rýchlo vyžehlená košeľa“ bude každá košeľa vo vašej domácnosti. Designovo krásna parná žehlička Azur Advanced je odborníkom na pokrčené košele. Výstup pary preniká hlboko do látky a poradí si s každým záhybom. Technológia OptimalTEMP opäť zaistí, že môžete žehliť bez nastavovania teploty a určite nebudete plakať nad tým, že ste si spálili obľúbený kúsok oblečenia, alebo manželovi najdrahšiu košeľu.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.