Philips narodeniny! 20 % zľava na vybrané produkty Nakupovat
dni
hodiny
minúty
sekundy
Philips narodeniny! 20 % zľava na vybrané produkty Nakupovat

Ako vybrať ideálnu žehličku na prádlo

Krásne vyžehlené prádlo je symbolom uhľadenosti. Dokonale vyžehlená pánska košeľa dáva všetkým najavo, že sa vie dotyčný o seba postarať (alebo jeho žena). Krásne vyžehlené dámske šaty ukazujú, že ich nositeľka o seba dbá. Starostlivo vyžehlené oblečenie malých detí prijíma okolie ako znamenie, že sa o nich mamička riadne stará. Ako dosiahnuť perfektne vyžehlené prádlo rýchlo a efektívne?

Jak vybrat ideální žehličku na prádlo

Žehlenie jedným ťahom

 

Žehlenie nepatrí k obľúbeným činnostiam, je náročné a pri pohľade na obrovské hromady prádla, ktoré snáď nikdy nebudú mať konca, sa mnohým ženám (ale aj mužom) robí zle.


Ako si túto nepríjemnú povinnosť v domácnosti výrazne skrátiť a mať dokonale vyžehlené prádlo? Základom je nákup kvalitnej žehličky. Rozmýšľate, ktorá žehlička je najlepšia? Môžete si vybrať s ponuky parných generátorov, ktoré obsahujú najnovšie technológie pre inteligentné žehlenie, šikovnými naparovačmi prádla alebo dať prednosť klasickým naparovacím žehličkám. Dôležité sú vaše preferencie, množstvo prádla, ktoré musíte žehliť a materiály, z ktorých sú kúsky vášho oblečenia vyrobené. Poďme si jednotlivé typy žehličiek prejsť podrobnejšie.

Parné generátory


Parné generátory Philips sú vhodné najmä do domácností s veľkým množstvom oblečenia. V porovnaní so žehličkami majú totiž parné generátory oveľa vyšší parný ráz, vďaka čomu jednoducho a rýchlo odstránia aj nepoddajné záhyby. Žehlenie bielizne sa tak aj pre veľkú rodinu stane hračkou, a to vďaka vysokému výkonu a inteligentným funkciám parných generátorov Philips.
 

Parný generátor Philips PerfectCare 9000 Series rozpozná vďaka unikátnej technológii ActiveSense akúkoľvek žehliteľnú tkaninu, ktorú práve žehlíte. Tento prístroj tak sám automaticky nastaví optimálnu teplotu aj množstvo pary pre tie najlepšie výsledky s minimom námahy a bez rizika poškodenia oblečenia. Vy tak nemusíte sledovať ani prepínať teplotu, o všetko sa postará váš výkonný parný generátor.

Maximálnu bezpečnosť prináša systém rýchleho chladenia pre prípad, že parný generátor necháte bez dozoru. Integrovaný snímač pohybu zaistí okamžité vypnutie a vy tak nikdy nespálite žiadnu žehliteľnú tkaninu.

 

Moderné parné generátory Philips sa vyznačujú ľahkou údržbou a jednoduchou manipuláciou. Veľká nádržka na vodu vám vystačí na celé žehlenie bez nutnosti doplňovania, nízka hmotnosť zase nezaťažuje vaše zápästie. Systém Easy De-Calc Plus priebežne zbiera vodný kameň a upozorní vás na nutnosť vyprázdnenia nádobky.

Naparovacie žehličky


Kvalitná parná žehlička výrazne skráti dobu, ktorú strávite pri žehliacej doske.

 

Philips Azur Performer vás na prvý pohľad zaujme jej krásny design a vnútri sa schováva ten najlepší výkon podporený najnovšími technológiami v oblasti žehlenia prádla. Vymenujme predovšetkým technológiu OptimalTemp, ktorá zaistí, že už nikdy žiadne prádlo nespálite. Môžete žehliť všetko od riflí až po citlivé hodvábie. Nemusíte už prádlo triediť a nastavovať žehličku na optimálnu teplotu, pretože táto žehlička to urobí za vás.

Žehliaca plocha obsahuje titánovú vrstvu pre vysokú odolnosť a ľahké žehlenie. Odstránenie záhybov je tak vďaka veľkému výkonu a jedinečnej žehliacej ploche ľahké a rýchle. Táto žehlička vám proste žehlenie maximálne uľahčí, aby ste mali čas venovať sa všetkému, čo vás teší.

Ďalšia skvelá naparovacia žehlička z rady Azur je naparovacia žehlička Philips Azur Performer Plus, ktorá sa príjemne používa a je velmi účinná na žehlenie prádla. Už sa nebudete desiť kopy prádla, pretože vďaka silnému výstupu pary rýchle odstráni záhyby na oblečení bez zbytočnej námahy. Žehliaca plocha tejto žehličky T-ionicGlide zabezpečí to najlepšie kĺzanie a je veľmi odolná proti poškrabaniu, pretože táto 5hviezdičková žehliaca plocha má integrovanú vrstvu oxidu titanu. Ďalšie z rady výhod tejto jedinečnej žehličky je aj inteligentný samočistiaci systém, ktorý zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa a optimálnu hmotnosť žehličky ktorá zaistí ľahké žehlenie.

Ručné naparovače odevov

 

Naparovače odevov sa hodia pre tých, ktorí moc nežehlia a ich oblečenie sa príliš nekrčí. Tiež sú vhodným doplnkovým zariadením ku klasickej parnej alebo systémovej žehličke. Naparovače majú za úlohu prádlo predovšetkým osviežiť a rýchlo vyhladiť záhyby.

Ručný naparovač na oblečenie sa hodí aj na cesty, pretože je veľmi skladný a rýchlo vyžehlí prádlo, ktoré sa pokrčilo v kufri. Naparovač sa vám bude hodiť aj v momente, kedy sa ponáhľate a potrebujete vyzerať dobre, ale už nemáte čas hľadať žehličku a žehliacu dosku.

TIP: Veľmi praktický je aj naparovač odevov so stojanom. Stačí na vešiak zavesiť obľúbenú košeľu, vyžehliť naparovačom a môžete utekať na schôdzku.

Tipy na správne žehlenie


Teraz už viete, ako vybrať správne a môžte teda konečne vymeniť svoju starú žehličku za novú. Prečítajte si ďalej naše tipy, ako žehliť čo najviac efektívne. 
 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.