1
Ako vybrať žehličku

Ako vybrať ideálnu žehličku na prádlo

Krásne vyžehlené prádlo je symbolom uhľadenosti. Dokonale vyžehlená pánska košeľa dáva všetkým najavo, že sa vie dotyčný o seba postarať (alebo jeho žena). Krásne vyžehlené dámske šaty ukazujú, že ich nositeľka o seba dbá. Starostlivo vyžehlené oblečenie malých detí prijíma okolie ako znamenie, že sa o nich mamička riadne stará. Ako dosiahnuť perfektne vyžehlené prádlo rýchlo a efektívne?
Jak vybrat ideální žehličku na prádlo

Žehlenie jedným ťahom

 


Bohužiaľ, žehlenie nepatrí k obľúbeným činnostiam. Je veľmi náročné a pri pohľade na obrovské hromady prádla, ktoré snáď nikdy nebudú mať konca, sa mnohým ženám (ale aj mužom) robí zle.


Ako si túto nepríjemnú povinnosť v domácnosti výrazne skrátiť a mať dokonale vyžehlené prádlo? Základom je nákup kvalitnej žehličky. Rozmýšľate, ktorá žehlička je najlepšia? Môžete si vybrať s ponuky parných generátorov, ktoré obsahujú najnovšie technológie pre inteligentné žehlenie, šikovnými naparovačmi prádla alebo dať prednosť klasickým naparovacím žehličkám. Dôležité sú vaše preferencie, množstvo prádla, ktoré musíte žehliť a materiály, z ktorých sú kúsky vášho oblečenia vyrobené. Poďme si jednotlivé typy žehličiek prejsť podrobnejšie.

Parné generátory


Parné generátory Philips sú vhodné do domácnosti s velkým množstvom oblečenia pre rýchle a ľahké žehlenie. Doporučujeme vybrať jeden z parných generátorov, ktoré zaistia to najľahšie možné žehlenie s perfektnými výsledkami každý deň.

 

Nemusíte prepínať teplotu, pretože díky technológií OptimalTemp vyžehlíte rifle  aj hodváb jedným ťahom bez nutnosti kontrolovať teplotu a báť sa o oblečenie. Môžete len jednoducho a rýchlo žehliť, pretože o všetko ostatné sa postará silný parný výkon tohoto parného generátoru. Para je tak silná, že prestúpi akýmkoľvek materiálom bez toho, aby ju poškodila.

 

Velký zásobník na vodu vám umožní žehliť 2 hodiny v kuse bez doplňovania. S touto žehličkou sa dá dokonca žehilť aj vertikálne.

 

Neviete aký parný generátor vybrat? Čo napríklad nový PerfectCare Elite Plus GC9682/80?

Parní generátory

Naparovacie žehličky


Kvalitná parná žehlička výrazne skráti dobu, ktorú strávite pri žehliacej doske.

 

Premýšlate, prečo je Philips Azur Performer tak skvelá? Na pohľad vás zaujme jej krásny design a vnútri sa schováva ten najlepší výkon podporený najnovšími technológiami v oblasti žehlenia prádla. Vymenujme predovšetkým technológiu OptimalTemp, ktorá zaistí, že už nikdy žiadne prádlo nespálite. Môžete žehliť všetko od riflí až po citlivé hodvábie. Nemusíte už prádlo triediť a nastavovať žehličku na optimálnu teplotu, pretože táto žehlička to urobí za vás. Žehliaca plocha obsahuje titánovú vrstvu pre vysokú odolnosť a ľahké žehlenie. Odstránenie záhybov je tak vďaka veľkému výkonu a jedinečnej žehliacej ploche ľahké a rýchle. Táto žehlička vám proste žehlenie maximálne uľahčí, aby ste mali čas venovať sa všetkému, čo vás teší.


Ďalšia skvelá naparovacia žehlička z rady Azur je naparovacia žehlička Philips Azur Performer Plus, ktorá sa príjemne používa a je velmi účinná na žehlenie prádla. Už sa nebudete desiť kopy prádla, pretože vďaka silnému výstupu pary rýchle odstráni záhyby na oblečení bez zbytočnej námahy. Žehliaca plocha tejto žehličky T-ionicGlide zabezpečí to najlepšie kĺzanie a je veľmi odolná proti poškrabaniu, pretože táto 5hviezdičková žehliaca plocha má integrovanú vrstvu oxidu titanu. Ďalšie z rady výhod tejto jedinečnej žehličky je aj inteligentný samočistiaci systém, ktorý zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa a optimálnu hmotnosť žehličky ktorá zaistí ľahké žehlenie.

Napařovací žehličky

Naparovače na prádlo


Jednoduchý spôsob, ako denne dosiahnuť najlepšieho vzhľadu

 


Naparovače na prád
lo sa hodia pre tých, ktorí moc nežehlia a ich oblečenie sa príliš nekrčí. Tiež sú vhodným doplnkovým zariadením ku klasickej parnej alebo systémovej žehličke. Naparovače majú za úlohu prádlo predovšetkým osviežiť a rýchlo vyhladiť záhyby. Ručný naparovač na oblečenie sa hodí aj na cesty, pretože je veľmi skladný a rýchlo vyžehlí prádlo, ktoré sa pokrčilo v kufri. Naparovač sa vám bude hodiť aj v momente, kedy sa ponáhľate a potrebujete vyzerať dobre, ale už nemáte čas hľadať žehličku a žehliacu dosku. Veľmi praktický je aj naparovač odevov so stojanom. Stačí na vešiak zavesiť obľúbenú košeľu, vyžehliť naparovačom a môžete utekať na schôdzku.

 

Naparovače na prádlo sú vhodné na cesty, alebo na rýchle prežehlenie a sú veľmi šetrné k materiálom.

Napařovač oděvů

Tipy na správne žehlenie


Teraz už viete, ako vybrať správne a môžte teda konečne vymeniť svoju starú žehličku za novú. Prečítajte si ďalej naše tipy, ako žehliť čo najviac efektívne.