1
Manuálne alebo elektrický?

Aké sú rozdiely medzi manuálnymi a sonickými kefkami?
 

Manuální nebo elektrický kartáček
Dôležitý je správny výber zubnej pasty. Pri manuálnych aj sonických kefkách vyberajte jemné zubné pasty,ktoré sú bez abrazívnych mikročiastočiek a sú menej penivé."

Kateřina, dentálna hygienička

Prečítajte si, v čom sa sonická kefka líši

 

Dozviete sa, ako sa líši:
 

  • mäkkosť a zastrihnutie vlákie,
  • technika čištění
  • a doporučená doba čištění.


Hlavica

Pri manuálnom čistení zubov vytvárame na kefku určitý tlak, preto je optimálne, aby mala husté, jemné a rovno zastrihnuté vlákna.

Philips Sonicare zubní kartáček

Pri sonickej kefke je to úplne naopak. Pri čistení sa na ňu netlačí a zubov sa dotýkajú len končeky vlákien, preto sú rôzne dlhé a pevnejšíe.

 

Technika čistenia

Rozdiel je tiež v správnom úchope. To môžeme pri manuálnej kefke prirovnať k ľahko modifikovanému úchopu pera. Sonickú kefku berieme do ruky podobne ako slák. Samotná technika čistenia sa líši v tom, že s manuálnou kefkou vykonávame krúživý pohyb celou rukou a tak postupujeme zo zubu na zub. Správnu techniku čistenia so sonickou kefkou vám podrobne popíšeme v našom ďalšom članku.

 

Dôležitý je tiež správny výber zubnej pasty. Pri manuálnych i sonických zubných kefkách odporúčame jemné gélové pasty bez drsných mikročiastočiek. Pasty by tiež nemali byť penivé. K vyčisteniu vám postačí iba malé množstvo pasty, približne veľkosti hrášku.
 

Doba čistenia

Aby boli zuby dokonale čisté, je nutné im venovať určitý čas. S klasickou manuálnou kefkou vám čistenie zaberie zhruba desať až pätnásť minút. Sonická kefka čistenie zvládne za výrazne kratšiu dobu, a to za tri až štyri minúty.

Sonicare DiamondClean Elektrická sonická zubná kefka

Sonicare DiamondClean Elektrická sonická zubná kefka

5 režimov, 2 kefkové nástavce, Nabíjací pohár, Cestovná puzdro s USB

Hľadáte niečo iné?

Prihláste sa na odber noviniek

* Toto pole je povinné
*

*