Starostlivosť o suché vlasy

Dostatok vlhkosti vo vlasoch je kľúčový pri určovaní jeho kvality. Pokiaľ vlasy neobsahujú dostatočné množstvo molekúl vody, sú drsné na dotyk, štiepia sa a sú krehké. Dostatok vlhkosti vo vlasoch naviac určuje ich schopnosť sa prispôsobiť, tvarovať a byť pružné. Suché vlasy nie sú pekné na pohľad, vypadajú totiž veľmi unavene a matne. Sú jednoducho „bez života“.

Čo na suché a lámavé vlasy bez lesku a na suché končeky?


Pretože sa suché vlasy často rozcuchajú a lámu, zaobstarajte si kvalitnú kefu s prírodnými štetinami, ktorá bude šetrná k suchým vlasom a suchým končekom, ktoré sú najviac krehké a lámavé.

Hydratácia pre suché vlasy


Vysušené vlasy volajú po hydratácií. Olej pôsobí na suché vlasy ako zázračný elixír. Používajte kvalitnú vlasovú kozmetiku určenú na suché a unavené vlasy. Kvalitný šampón, kondicionér a maska na suché vlasy s prírodnými olejmi, ktoré vlasy hydratujú, sú správnou voľbou. Skúste sa tiež spýtať na prírodné masky na vlasy. Skvelý spôsob, ako sa postarať o suché vlasy a suché konce vlasov prírodnou cestou, sú pravidelné zábaly s kvalitným olivovým olejom.

Kvalitný pomocníci pri starostlivosti o suché vlasy


Suché vlasy by sa nemali príliš vysúšať fénom, žehliť, alebo kulmovať. Pokiaľ však chcete dosiahnuť krásny účes, nezaobídete sa bez vysúšača vlasov a žehličky na vlasy. Philips sa zameral na potreby žien s veľmi suchými vlasmi a vznikla rada Moisture Protect, ktorá obsahuje žehličku a vysúšač vlasov. Táto rada je unikátna, pretože používa senzor Moisture Protect, ktorý je schopný pomocou infračerveného žiarenia diagnostikovať kvalitu vlasov a následne zvoliť správnu teplotu pre vysúšanie vlasov, žehlenie, či úpravu vlasov. Táto exkluzívna technológia zaistí, že sa vlasy nebudú behom používania prístrojov tejto rady ničiť a vysušovať.

Suché vlasy

Suchá pokožka hlavy


S problémom suchých vlasov často prichádza aj suchá pokožka na hlave, ktorá svrbí a často sa na nej objavujú lupiny. V tomto prípade sa zaiste vyhnite chemickým produktom na starostlivosť o vlasy a na suchú kožu hlavy si zaobstarajte špeciálny šampón, ktorý bude ukľudňovať a hydratovať vlasy, aj suchú kožu vo vlasoch.


Nepoužívajte staré a nekvalitné fény a kulmy na vlasy, pretože príliš vysoká teplota týchto zariadení suchú pokožku na hlave ešte viac vysušuje a dráždi. Kvalitné prístroje z rady Moisture Protect sú šetrné nielen k vlasom, ale aj k pokožke hlavy.

Vysušovanie vlasov s ochranou proti poškodeniu vlasov


Vysušovanie vlasov je činnosť, ktorá sa odohrá niekoľkokrát do týždňa, pritom každé vysušenie nekvalitným fénom vlasy poškodzuje. Vysúšač vlasov Philips Moisture Protect obsahuje unikátnu technológiu, ktorá zaistí, že sa nenaruší prirodzená hydratácia vlasov. Má tiež ionizačnú starostlivosť pre hladký a lesklý účes a mnoho ďalších užitočných funkcií pre zdravé vysúšanie vlasov a tvorbu dokonalého účesu.

Fén na vlasy

Zdravé vlasy v dokonalých vlnách alebo elegantnom hladkom účese


Krásne lokne zo zdravých vlasov sú snom mnohých žien s rovnými vlasmi. Elegantný a upravený vzhľad dokonale vyžehlených vlasov je zase prianie žien s divokými vlnami. Dokonale hladký účes zaistí žehlička na vlasy Philips Moisture Protect pre zdravé vlasy. Tak isto ako vysúšač vlasov Philips Moisture Protect aj táto žehlička obsahuje unikátnu technológiu Moisture Protect od Philips pre zachovanie prirodzenej hydratácie vlasov. Veľmi šetrné žehlenie vlasov zaistia aj plávajúce dostičky, ktoré vlasy chránia pred polámaním. Samozrejmosťou je opäť ionizačná starostlivosť o vlasy.

Žehlička na vlasy

Odporúčané produkty s technológiou MoistureProtect

Žehlička na vlasy MoistureProtect

Žehlička na vlasy

Sušič na vlasy MoistureProtect

Fén na vlasy

Ďalšie tipy na správnu starostlivosť o vlasy


Ako sa starať o suché vlasy a ako na suchú pokožku hlavy už viete. Pripravili sme pre vás ďalšie tipy, ako sa správne starať o rôzne druhy vlasov.
 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.