Valentínske zľavy až do 38 %. Zobraziť
dni
hodiny
minúty
sekundy
1

Ako vybrať kávovar

Pri voľbe životného partnera, štvornohého kamaráta či napríklad pri výbere vhodného auta sa vedome i podvedome sústredíme na to, aby naše rozhodnutie korešpondovalo s našou osobnosťou a životným štýlom. Ak premýšľate o vhodnom kávovare, ktorý často býva najobľúbenejším prístrojom v domácnosti, nemalo by to byť inak. Ide predsa o vás ... a o vašu šálku kávy.
 

Na trhu existuje celý rad rôznych typov kávovarov (kapsulové kávovary, plnoautomatický kávovar, pákový kávovar), a je dobré sa najprv zoznámiť s ich hlavnými vlastnosťami, výhodami a prípadnými nevýhodami.

Kapsulový kávovar


Kompaktný a nenáročný prístroj, ktorý kúpite za príjemnú cenu. Máte radi kávu, ale nepijete ju denne a sami seba by ste nezaradili medzi kávových expertov? Alebo hľadáte nenáročný kávovar do kancelárie? Potom je pre vás ideálny malý kapsulový kávovar, ktorý je jednoduchý na obsluhu a údržbu. Medzi jeho ďalšie výhody potom patrí aj nižšia obstarávacia cena.

Chuť a kvalitu kávy neovplyvníte


Kávu v kapsulovom kávovare pripravíte rýchlo, ale je potrebné si uvedomiť, že si v ňom nikdy nepripravíte čerstvo zomletú kávu. Jej kvalita tak bude zodpovedať tomu, že je pripravovaná z kapsule, a nebudete mať možnosť ovplyvniť jej výslednú chuť. Do úvahy by ste mali vziať aj to, že cena prístroja je síce nižšia, ale kapsule bývajú drahšie. Ak pijete veľa kávy, určite sa vám viac oplatí investovať do iného typu kávovaru.

Kávovar na kapsle

Plnoautomatický kávovar


Je jednoduchý na obsluhu, pripraví vynikajúcu kávu z čerstvo namletých zrn presne podľa vašej chuti stlačením jedného tlačidla. 
 

Ak je káva vaše potešenie, ktoré si doprajete každý deň, záleží vám na tom, aby bola skutočne čerstvá, a radi si užívate aj mliečne kávové špeciality, potom je pre vás vhodný plnoautomatický kávovar. V porovnaní s kapsulovým kávovarom je možné pripraviť kávu oveľa lacnejšie a oproti kávovaru pákovému zase ponúka rýchlosť a pohodlie pri príprave.

Od zrnka kvalitnej kávy až po lahodnú šálku


Tento typ domáceho kávovaru vie zomlieť vami vybrané kávové zrná s ohľadom na to, akú si prajete hrubosť mletia, tá má totiž priamu spojitosť s intenzitou chuti pripravovanej kávy. Kvalitný plnoautomatický kávovar umožňuje aj celý rad nastavení a pripraví tak čerstvo zomletú kávu presne podľa vašich preferencií.

Plnoautomatický kávovar

Príprava mliečnych kávových nápojov s plnoautomatickým kávovarom


Ak si tiež prajete pripraviť mliečne kávové nápoje z čerstvého mlieka stlačením jedného tlačidla, opäť pre vás bude tento typ kávovaru ideálny. Je to veľmi dôležitý fakt, ktorý by mal ovplyvniť to, aký kávovar zvolíte. 

Plnoautomatické kávovary od Philips ponúkajú hneď niekoľko typov mliečnych systémov, teda spôsobov prípravy mliečnych kávových nápojov. V závislosti na tom, ako často mliečne kávové špeciality pijete, si potom môžete zvoliť kávovar s tým najvhodnejším riešením.

Plnoautomatický kávovar

Pákový kávovar


Vyhradené pre kávových nadšencov, pre ktorých je príprava kávy obľúbeným rituálom. 

Odchádzate priamo z kávovej pražiarne s voňavým sáčkom a už sa tešíte, že si doma užijete nielen pitie kávy, ale aj jej samotnú prípravu? Potom je pákový kávovar pre vás to pravé. Príprava kávy s týmto prístrojom nie je tak pohodlná a rýchla ako s kapsulovým alebo plnoautomatickým, ale zase poteší dušu každého kávového nadšenca.

Káva ako z talianskej kaviarne je náročná na prípravu


S pákovým kávovarom si na prípravu kávy musíte vyčleniť čas. Tento taliansky kávovar totiž potrebuje pre svoju prácu vašu plnú asistenciu. Akonáhle dorazíte s čerstvými kávovými zrnami domov, budete ich musieť zomlieť. Väčšinou pákový kávovar nemá zabudovaný mlynček, počítajte teda s obstaraním mlynčeka na kávu aj s vyššími časovými nárokmi na jej zomletie. Po príprave kávy vás tiež čaká čistenie rôznych častí prístroja, najlepšie po každom použití.

Príprava mliečnych kávových nápojov s pákovým kávovarom


Vo väčšine prípadov tento typ kávovaru nemá zabudované automatické riešenie na prípravu mliečnych kávových nápojov alebo má iba parnú trysku, ktorej sa tiež hovorí Panarello. To je však riešenie vyžadujúce manuálnu prípravu a na vytvorenie dokonalej mliečnej peny je potrebná určitá dávka úsilia. Riešením pre dokonalú mliečnu penu môže byť napeňovač mlieka.

Espresso

Domáce plnoautomatické kávovary Philips


Philips ponúka kvalitné plnoautomatické kávovary, s ktorými si ľahko pripravíte čerstvo zomletú kávu stlačením jedného tlačidla a boli vyrobené s vysokými požiadavkami na kvalitu prevedenia. Odolné keramické mlynčeky kávovarov Philips sú tak schopné pripraviť 20 000 šálok lahodnej kávy a vďaka filtru AquaClean je možné užiť si až 5 000 šálok kávy bez toho, aby ste museli prístroj odvápňovať. Ďalšou výhodou je potom úplná jednoduchosť údržby a čistenia, kedy plne vyberateľná sparovacia jednotka umožňuje jednoduchý prístup až do jadra prístroja.

Philips 3200 LatteGo


Pripraví lahodné kávové špeciality


Pijete kávu ako Taliani, ktorí pijú mliečne kávové nápoje iba v priebehu dopoludnia a popoludní si dajú už iba silnú čiernu kávu? Ak si tiež radi doprajete rôzne kávové špeciality počas dňa, potom vašim novým pomocníkom môže byť Philips 3200 LatteGo, ktorý ponúka plne automatické riešenie na prípravu mliečnej peny. Cappuccino zvládne pripraviť úplne sám po stlačení jediného tlačidla.

 

Dokonale hygienická príprava mliečnych kávových špecialít
 

Najväčšou výhodou tohto kávovaru je, že pri príprave mliečnej peny využíva špeciálnu nádobku na mlieko, s ktorou je príprava mliečnej peny úplne jednoduchá a dokonale hygienická. Nepoužívajú sa žiadne hadičky, teda žiadne časti, ktoré nemožno poriadne prečistiť. Po príprave lahodného latte macchiata alebo cappuccina stačí nádobku opláchnuť vodou alebo ju spolu so zvyšným mliekom jednoducho uskladniť v chladničke.

Kávovar Philips 4300 s napeňovačom mlieka LatteGo


S vášňou pre jemnú mliečnu penu


Tento šikovný domáci kávovar má všetky výhody Philips plne automatických kávovarov. Odolný keramický mlynček namelie čerstvú kávu z kávových zŕn a umožní prípravu skvelého espressa a ďalších kávových špecialít.

 

8 lahodných káv z čerstvých zŕn ľahšie ako kedykoľvek predtým.

 

Jediným stlačením tlačidla ľahko pripravíte rad lahodných nápojov, napríklad espresso, kávu, cappuccino a latte macchiato. Napeňovač mlieka LatteGo pridá mliečnym nápojom zamatovo hebkú penu, ľahko sa nastavuje a možno ho vyčistiť len za 15 sekúnd.

Philips 5400 Series
plnoautomatický kávovar


Pre milovníkov espressa


Ak preferujete čiernu kávu, teda klasické espresso, bude vám vyhovovať Philips 5400 s napeňovačom mlieka LatteGo. Po stlačení jediného tlačidla namelie pomocou odolných keramických mlynčekov kávové zrná a pripraví vám čerstvú domácu kávu, espresso alebo americano.

Napeňovač mlieka LatteGo pridá mliečnym nápojom zamatovo hebkú penu, ľahko sa nastavuje a možno ho vyčistiť len za 15 sekúnd.

lattego 5400

  Philips LatteGo automatické kávovary


  Mliečne riešenie s najrýchlejším čistením na trhu* LatteGo nájdete v 3 radoch automatických kávovarov Philips.

  Philips 5000

  Philips LatteGo 5000

  Philips 3200

  Philips LatteGo 3200

  Philips 2200

  Philips LatteGo 2200

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  You are about to visit the Philips USA website.

  I understand

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  You are about to visit the Philips USA website.

  I understand

  Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.