Spravte si radosť so špeciálnymi ponukami Philips | ZĽAVY AŽ 30% Nakupujte
dni
hodiny
minúty
sekundy
Spravte si radosť so špeciálnymi ponukami Philips | ZĽAVY AŽ 30% Nakupujte

Ako správne naparovať oblečenie?

Naparovače odevov vám môžu priniesť nové zážitky bez pokrčeného oblečenia. V tomto článku sa podelíme o pár tipov a trikov, ako sa záhybov zbaviť bez námahy odhora až dole.  

1. Naparovač na oblečenie by sa mal odevu dotýkať

 

Aby ste oblečenie zbavili väčšiny záhybov, mali by ste plochu naparovača držať proti oblečeniu. Ak sa bojíte, že výsledkom bude spálené oblečenie alebo mokré škvrny, mali by ste vedieť, že naparovacie plochy Philips sú pre oblečenie bezpečné. Môžete ich pritlačiť priamo na akékoľvek oblečenie, ktoré je potrebné napariť.

Naparovačka oblečenia by sa mala dotýkať odevu

2. Napínajte odev    

 

Lepšie výsledky dosiahnete, ak počas naparovania odev vyrovnáte.

3. Manžety a goliere niečím podoprite

 

Najjednoduchším spôsobom, ako sa zbaviť otravných záhybov v miestach ako manžety a goliere, je naparovať vodorovne a odev podoprieť povrchom, na ktorom leží. K tomuto spôsobu naparovania sa skvele hodí ručný naparovač Steam & Go.

 

Ak máte niektorý z našich stojanových naparovačov na oblečenie dodávané s extra dlhou podložkou StyleBoard, môžete ju použiť ako oporu pri zvislom naparovaní oblastí golierov a manžiet.

4. Hadicu naparovača na odev držte rovno

 

Naparovač funguje najlepšie, keď nie je hadica zamotaná a dráhu pary tak nič neblokuje.

5. Stojte vystretý, šetrite si chrbát a kolená

 

Hoci sa pri naparovaní budete musieť trochu ohýbať, je dôležité nastaviť si správnu polohu. Pokiaľ máte stojanový naparovač na oblečenie, znamená to nastaviť ho na výšku, z ktorej môžete naparovať celý odev, bez toho aby vás rozbolel chrbát.

 

Ak máte ručný naparovač, skúste nájsť miesto v primeranej výške, kam zavesíte vešiak. Môžu to byť dvere do spálne alebo napríklad vaša skriňa. Ak by ste naparovali radšej vodorovne a máte jeden z našich ručných naparovačov, nájdite si povrch, ktorý je vo vhodnej výške, aby ste mohli naparovať pohodlne.

 

Aby sme vám chrbát a kolená pri naparovaní šetrili ešte viac, niektoré z našich stojanových naparovačov sú vybavené technológiou FlexHead, ktorá umožňuje ľahko dosiahnuť na spodný koniec oblečenia bez nutnosti sa príliš ohýbať.

Stojte vystretý

Ako používať naparovač na oblečenie na špeciálne materiály?

  1. U silnejších materiálov pripevnite na naparovač na odev kefu

 

Ak potrebujete naparovať silné odevy, ako sú kabáty, bundy či saká, odporúčame použiť príslušenstvo s kefou, pomocou ktorého oblečenie zbavíte záhybov. Na silnejšie materiály je dobré použiť kefu, pretože jej štetiny dokážu otvoriť vlákna a umožnia tak lepšie prenikanie pary. Ďalšou výhodou použitia kefy na oblečenie ako sú kabáty a bundy, je ľahšie odstránenie špiny a žmolkov.

Pripevnite na naparovačku odevov kefový nadstavec

  2. Ako naparovať jemné materiály, zažehlené puky, odevy s potlačou a výšivkou?

 

Pokrčilo sa vám oblečenie so zažehlenými pukmi, potlačou, výšivkami či volánmi a vy si lámete hlavu, ako je zbaviť záhybov?

 

Či už používate niektorý z našich prenosných naparovačov alebo stojanových naparovačov na oblečenie, odevy s potlačou, zažehlenými pukmi, výšivkami a podobne môžete naparovať rovnako ako akékoľvek iné odevy. Stačí pritisnúť plochu naparovača k odevu a pustiť sa do naparovania.

 

 

Ako naparovať jemné tkaniny

Zobraziť naparovače na oblečenie

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.