Prémiová starostlivosť o mužov s výrobkami Philips so zľavami až 30% Nakupovať
dni
hodiny
minúty
sekundy
Prémiová starostlivosť o mužov s výrobkami Philips so zľavami až 30% Nakupovať

Strihať vie aj pani Vlastička v kočikárni. Ale ako?


Marek Tichý je profesionálny Barbier z pražského barbershopu Gentlemans Brothers Exclusive. Podelil sa s nami o postrehy k veciam, ktoré od úpravy vlasov jednoducho nemôžete odstrihnúť.

Rozhovor s barberem

Marek Tichý

Kaderník & Holič


Marek Tichý strihá, holí a školí v sieti Barbershop Gentlemen Brothers. Strihaniu a holeniu dal prednosť pred podnikateľskou školou a rozhodne to neľutuje. "Vybral som si čisté remeslo a za nič by som ho nevymenil," hovorí o svojej práci.

O chlapské súdnosti

 

Chlap buď súdnosť má, alebo nie. A presne tieto dva druhy chlapov sa k nám tiež chodia strihať. Chcú napríklad úplne vystrihať strany, keď sa idú ženiť, čo sa proste nehodí. Frajer ide na svadbu v obleku, pozval tam starých rodičov, rodičov, toto všetko je dosť seriózna udalosť. Ale aj tak sú ľudia, čo ju zabijú takouto extravaganciou. No a potom sú tu tí, čo si nechajú povedať.

 

U tých je to inak. Väčšinou si, a snažím sa to učiť chlapcov na všetkých pobočkách, najskôr pokecáme - ku akej príležitosti sa nechávajú strihať, aké majú zamestnanie... Proste ľahká konzultácia, ktorá by mala trvať napríklad päť minút, až potom sa ide strihať naostro. Rozprávanie je so strihaním úzko spojené, pretože koľkokrát to, čo si ľudia sami vymyslia, vôbec nedáva zmysel.

 

Sem tam sa stane, že k nám chlap príde aj so svojou drahou. A ona začne:"Tu to máte dlhé, tu to máte krátke." Proste si chce presadiť svoje. Tak jej jednoducho poviem, nech sa ide posadiť k recepcii. Pretože viem, čo robím, že áno.

Rozhovor s barberem

O tom, ako sa Česi derú nahor


Ale ani vlastne neexistuje tak úplne dôvod otáčať všetko o 180° len kvôli ženám. Základ zvládnete v pokoji sami doma. Chlapi by si mali zaholovať krk, starať sa o kontúry... Proste sa starať o tie detaily, na ktoré stačí sám.

 

Možno pri úprave fúzov, ktoré sú dlhšie, je ideálne, keď si aspoň raz mesačne zájdete k nám a my fúzy zase hodíme do nejakého tvaru. Pretože pri zrkadle to človek nikdy neurobí tak precízne, ani ja to tak neurobím. A to sa tým živím.

O nedostatkoch českých kaderníkov a kaderníčok

 

Verím tomu, že svojím spôsobom vedia strihať aj tie pani v sídliskových kočikárňach. Ale jednoducho nemajú dostatok času a od toho sa odvíja cena. A je fakt vidieť rozdiel, keď máte na strihanie trištvrte hodiny alebo desať minút. A druhá polovica nevydarených účesov ide za chlapmi, pretože totálne kašlú na styling. Ak tiež nemajú čas alebo chuť, ťažko povedať...

 

Nehovorím, že to bude za každú cenu vyzerať horšie. Myslím si, že dnes vršok vie ostrihať každý. Horšie je to na stranách, ktoré vlastne určujú kvalitu celého strihu. Tiež si veľa ľudí neuvedomuje, že aby chlap vyzeral dobre, musí mať ten strih do hranata. Na rozdiel od žien, u ktorých sa naopak dbá na to, aby pôsobil guľato.

O tom, čomu sa vyhnúť


Myslím si, že chlap by si nemal farbiť vlasy a mal by jednoducho priznať šedivú farbu. Zo sveta by mal tiež zmiznúť taký ten gél na vlasy, čo vytvára mokrý look. To sa nosilo pred pätnástimi rokmi a v tej dobe to malo aj zostať. Za hrozné tiež považujem prehadzovačky.

 

Keď chlapovi vypadajú vlasy, mal by ísť určite nakrátko. Ono sa to dá viac menej odhadnúť tak od dvadsiatich, tridsiatich rokov. Vlasové bunky s pokročilejším vekom vnímajú prebytok testosterónu, čo znamená, že ubúda estrogén. Takže čím je chlap starší, tým vlasy viac vypadávajú. A oholená hlava v podstate pristane každému, takže sa nie je za čo hanbiť.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.