Ženy rešia fúzy viac než chlapi


Už poznáte čísla, viete, čo robia chlapi, čo si myslia ženy, ale to nie je všetko. Prečítajte si, ako vidí českých bradáčov Marek Tichý z pražského holičstva Gentlemens Brothers Exclusive, ktorý má za sebou dlhoročnú prax a o chlapoch aj fúzoch má rozhodne čo povedať.

Marek Tichý

Kadernik & Holič


Marek Tichý strihá, holí a školí v sieti Barbershop Gentlemen Brothers. Strihaniu a holeniu dal prednosť pred podnikateľskou školou a rozhodne to neľutuje. "Vybral som si čisté remeslo a za nič by som ho nevymenil," hovorí o svojej práci.

Rozhovor s barberem

O vzťahu fúzov a žien

 

Chlap si od prírody myslí, že mu fúzy dodajú testosterón, a preto si na nich zakladá. Nie je to pravda, ženy to vedia a majú v tomto čertovsky veľkú váhu. Striháme sa, holíme sa, to všetko tak trochu kvôli ženám. Trebárs ja, keď urobím nejakú chybu, musím si oholiť fúzy, pretože to tým vyžehlím. Jej to nevadí, ja trpím. Výhra aspoň pre niekoho.

 

Sem tam sa stane, že k nám chlap príde aj so svojou drahou. A ona začne: "Tu to máte dlhé, tu to máte krátke." Proste si chce presadiť svoje. Tak jej jednoducho poviem, nech sa ide posadiť k recepcii. Pretože viem, čo robím, že áno. 

O domácej starostlivosti o fúzy

 

Ale ani vlastne neexistuje tak úplne dôvod otáčať všetko o 180° len kvôli ženám. Základ zvládnete v pokoji sami doma. Chlapi by si mali zaholovať krk, starať sa o kontúry... Proste sa starať o tie detaily, na ktoré stačí sám.

 

Možno pri úprave fúzov, ktoré sú dlhšie, je ideálne, keď si aspoň raz mesačne zájdete k nám a my fúzy zase hodíme do nejakého tvaru. Pretože pri zrkadle to človek nikdy neurobí tak precízne, ani ja to tak neurobím. A to sa tým živím.

Rozhovor s barberem

O zlom a dobrom strihu

 

Či by som niečo u seba nezniesol, tak asi oholenie do hladka. Trebárs rok naspäť som to vyskúšal po strašne dlhej dobe, a už asi nikdy, pretože to nešlo, proste nešlo... Ale či by som niečo treba neurobil ostatným?

 

Tých vecí nie je veľa, pretože verím tomu, že každému padne niečo iné, keď je to v nejakej rozumnej miere. Napríklad aj briadka, ktorá sadne fakt málokomu. Furt zastávam názor, že keď si niečím nie som istý, tak to neurobím. Ale za tie roky už proste spoznám, čo si kto môže dovoliť, že áno.

 

Či stavíte na svoj vlastný vkus, slová svojej manželky alebo na kaderníka, je jedno jediné pravidlo, na ktoré utíšite aj rýpavú ženu. Keď sa budeš páčiť ráno v zrkadle sebe, tak sa budeš páčiť aj všetkým ostatným.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.