Philips narodeniny! 20 % zľava na vybrané produkty Nakupovat
dni
hodiny
minúty
sekundy
Philips narodeniny! 20 % zľava na vybrané produkty Nakupovat

Detoxikácia pečene, alebo aj ako prečistiť pečeň

Očista pečene, resp. detoxikácia pečene, je vhodná pre každého, keďže pečeň je „čističkou“ tela a najdôležitejším orgánom pre detoxikáciu celého organizmu vôbec. Predovšetkým na jar môžeme zaznamenať oslabenie pečene a žlčníku. Pečeň ovplyvňuje celkové zdravie organizmu a má veľký vplyv na nádorové ochorenia, cievne problémy a alergie. Pokiaľ je pečeň zanesená toxínmi, spoznáme to predovšetkým na neustálej únave a nervozite, pretože nesprávna funkcia pečene má nepriaznivý vplyv na nervy. Pečeňová očista je teda veľmi vhodná na jar, ale priaznivá je samozrejme aj v iných častiach roku.

Ako prečistiť pečeň?

 

Veľmi dobrou správou je, že pečeň má schopnosť sa veľmi dobre zregenerovať. Pokiaľ pečeň a žlčovody budete pravidelne čistiť, potom môžete veľmi výrazne ovplyvniť celkovú funkciu organizmu, byť zdravší a plný energie.

Prečistenie pečene pomocou ovocných štiav

 


Ovocné a zeleninové šťavy sú prírodnou cestou pre očistu pečene a ľadvín, ale aj ďalších orgánov. Ideálna je mrkvová (najlepšie karotková) zeleninová šťava, ktorá je veľmi vhodná pre očistu pečene, ale má aj celý rad ďalších výhod. Predovšetkým vie odvádzať z tela toxické látky a neutralizovať prekyslený organizmus. Pre pečeň je to veľká úľava, ktorá sa v bežnom živote prejaví na zvýšenej vitalite človeka. Mrkvová šťava tiež obsahuje veľa vápnika, preto posilňuje zuby, nechty i kosti. Táto šťava je aj častou súčasťou redukčných diét, pretože veľmi priaznivo ovplyvňuje celý tráviaci systém.

 

Vyskúšajte aj šťavu z červenej repy, pretože tá výborne čistí a posilňuje pečeň


Ďalšou vhodnou šťavou pre čistenie pečene a ľadvín je jablková šťava, ktorá účinne detoxikuje organizmus a priaznivo ovplyvňuje celú tráviacu sústavu. Pretože sa však jedná o ovocnú šťavu, odporúčame ju piť predovšetkým ráno.

Odšťavňovač

Pokiaľ máte veľmi zanesenú alebo chorú pečeň, pomôže vám, keď si budete zo začiatku pripravovať ovocnú, alebo zeleninovú šťavu s chlorofylom. Chlorofyl obsahuje lístky špenátu, listový šalát, púpavové listy a iné. Tie pridajte do odšťavovača pri príprave štiav. Pre tento účel doporučujeme nízkootáčkový odšťavňovač Philips, ktorý dokáže z listov extrahovať maximum šťavy. Dosiahnete tým to, že sa pečeň bude čistiť a regenerovať pozvoľna. Príliš náhla očista by mohla veľmi oslabenú pečeň „šokovať“ a telo by vám to dalo najavo napríklad obrovskou únavou.

Smoothie mixér

Ako pripraviť ovocnú alebo zeleninovú šťavu pre detoxikáciu pečene


Pre získanie šťavy, v ktorej sú zachované všetky potrebné živiny, minerály a vitamíny, ktoré sú v ovocí, alebo zeleniny obsiahnuté, si zaobstarajte kvalitný odšťavovač. Pre očistu pečene potrebujeme získať maximum z každého odšťavovaného kusu ovocia a zeleniny.

 

Nízkootáčkové odšťavovače Philips túto náročnú úlohu zvládnu hravo vďaka technológií MicroMasticating, ktorá otvára bunky a dostáva z nich všetku šťavu s maximálnou výživnou hodnotou. Tento odšťavovač zvládne odšťaviť všetko ovocie, zeleninu aj orechy. Táto technológia sa bude hodiť aj pre extrakciu štiav zo zelených listov, ktoré obsahujú chlorofyl. Ten je veľmi potrebný pri detoxikácií veľmi zanesenej, alebo chorej pečene.

 

Pokiaľ žijete veľmi rýchlo a neustále nestíhate, potom odporúčame zaobstarať si Smoothie mixér Philips, ktorý má v príslušenstve aj dve fľašky, ktoré si so sebou môžete vziať kamkoľvek.

 

Skvelá voľba je aj odstredivý odšťavovač Philips. Ten dokáže dodať do šťavy až o 50 % viac vlákniny, ktorá je tak dôležitá pre celý tráviaci systém.

Ďalšie tipy pre zdravý život

     

Tipy, ako na detoxikáciu pečene a ľadvín, už poznáte. Prečítajte si naše ďalšie tipy na zdravý životný štýl

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.