Philips narodeniny! 20 % zľava na vybrané produkty Nakupovat
dni
hodiny
minúty
sekundy
Philips narodeniny! 20 % zľava na vybrané produkty Nakupovat

Detoxikácia tela prírodnou cestou

Detox tela, resp. očista tela, je vhodná pre každého. Predovšetkým ak pociťujete stratu energie, chuti do života, alebo vás trápia choroby. Detoxikačná kúra nemusí byť náročná, ani chemická. Je vhodné zvoliť detoxikáciu tela pomocou prírodnej cesty, ktorá telo nezaťaží, ale naopak prečistí a povzbudí. Naši predkovia čerpali novú energiu len z prírody, teda z ovocia a zeleniny, ktorá im bola najdostupnejšia. Zabudnite na pôsty a detoxikačné diéty, ktoré vás naopak vyčerpajú. Jarný detox (alebo aj detox organizmu v iných častiach roku) by vás mal naopak naplniť energiou a uľaviť vášmu organizmu.

Najlepší detox tela pomocou prírodných štiav

   


Zahájte očistu organizmu pomocou zmeny vášho jedálničku. Očistná kúra zeleninovými alebo ovocnými šťavami je veľmi príjemná varianta, kedy sa jedná o prírodnú detoxikáciu organizmu. Skvelou variantou je aj smoothie, čo je vlastne dôkladne rozmixované ovocie alebo zelenina zo všetkými vitamínmi a minerálmi. Oproti ovocným a zeleninovým šťavám naviac obsahuje viac vlákniny.

Smoothie

Návod na detoxikáciu organizmu

 

Či už sa bude jednať o jarnú očistu organizmu, alebo sa rozhodnete hľadať liek proti únave po chorobe, táto očistná kúra príliš nezaťaží váš bežný život, naopak vám dodá energiu. Prečistenie organizmu by však malo mať svoj cieľ. Výsledky očistnej kúry môžeme vidieť na lepšej pleti, väčšej energií, alebo strate pár kíl. Podľa náročnosti vášho požiadavku zvoľte dĺžku kúry. Môže sa jednať napríklad o týždenný detox, alebo o desaťdňovú očistnú kúru.

Týždenný detox


Jedálniček pre detoxikačnú kúru bude obsahovať ovocné a zeleninové šťavy. Je treba si nachystať kvalitný odšťavovač alebo smoothie mixér na ovocie, zeleninu a bylinky na dochutenie.

 

Ráno je vhodná šťava obsahujúca ovocie:

  • jablko, mrkva, petržlenový koreň
  • jablko, mrkva, zázvor
  • mrkva, zázvor
  • mrkva, pomaranč

 

Na desiatu:

  • Odporúčame popíjať melónovú šťavu

 

Na obed a poobedie:

Na obed, poobede a večer popíjajte už len zeleninové šťavy na detoxikáciu. Veľmi chutná a vhodná je napríklad kombinácia mrkvy, červenej repy, stonkového zeleru, uhorky a petržlenového koreňa.

Odšťavňovač

Šťavy vhodné pre detox
 

  • Karotková šťava – obsahuje veľa vápniku, posilňuje zuby a kosti a je ideálna pre očistu pečene
  • Šťava z ananásu – má silnú detoxikačnú schopnosť, tlmí dnové záchvaty a dobre regeneruje kĺby
  • Jablková šťava – ukľudňuje žalúdok a povzbudzuje črevá
  • Pomarančová – silne zásaditá, pomáha telu k acidobazickej rovnováhe

 

Náš TIP: Pokiaľ chcete do svojho týždenného detoxu zaradiť viac vlákniny a preferujete využiť celé ovocie a zeleninu, zadovážte si kvalitný mixér na smoothie. Nemusíte behom detoxu hladovať, smoothie vás skvele zasýti. Prípadne môžete do smoothie pridať aj vodu, aby bola tekutejšia, pokiaľ vám to tak viac vyhovuje.


Dĺžku očistnej kúry zvoľte vždy podľa vašich pocitov. Na začiatku sa telo očistí a môžete byť unavený. Optimálna doba kúry je jeden týždeň, ale môže byť kratšia i dlhšia. Dobu zvoľte predovšetkým podľa toho, ako sa budete cítiť. Aj dvojdenná detoxikačná kúra môže organizmu veľmi prospieť. Po kúre je vhodné zaradiť do detoxikačného jedálničku aj ľahké potraviny. Obľúbené ovocie, alebo zeleninové šťavy zaraďte aj do svojho bežného jedálničku, ako zdravý zdroj živín a vitamínov.

Ten správny odšťavovač či mixér pre očistu tela


Vcelku zásadný pre detoxikáciu organizmu pomocou štiav je výber správneho prístroja. Philips dokonca ponúka celú škálu odšťavovačov a smoothie mixérov.

Odšťavňovač

Pokiaľ preferujete ovocné a zeleninové šťavy


Lahodné zeleninové a ovocné šťavy pripravíte pomocou kvalitného odšťavovača. Odstredivé odšťavovače Philips ponúkajú mnoho funkcií vrátane nastavenia, ktoré zaručí, že vo vašich zdravých šťavách bude až o 50% vlákniny naviac.

 

Pokiaľ hodláte odšťavovať aj listovú zeleninu alebo orechy, potom je pre detox veľmi vhodný nízkootáčkový odšťavovač, ktorý dokáže extrahovať až 90% všetkého ovocia a zeleniny a jeho technológia MicroMasticating dokáže otvárať bunky ovocia a zeleniny. Tento odšťavovač je tak schopný vytiahnuť z ovocia a zeleniny maximálnu výživovú hodnotu do poslednej kvapky lahodnej šťavy.

Smoothie mixér

Pochutnajte si na zdravom smoothie


Pokiaľ žijete “v pokluse” a potrebujete si svoju porciu zdravia rýchlo pripraviť, tak vám doporučujeme smoothie mixéry pre rýchlu prípravu lahodných smoothie. Nemusíte ovocie a zeleninu vôbec krájať a zložito pripravovať. Do smoothie mixérov od Philips ich môžete nahádzať skoro celé. Prístroj sa veľmi jednoducho čistí a v jeho príslušenstve nájdete aj dve mixovacie smoothie fľašky, ktoré si môžete vziať kamkoľvek zo sebou. A keď v práci nebudete stíhať, vaše predpripravené smoothie vás zachráni. Výkonný mixér uvoľní viac živín z ovocia a zeleniny, ktoré sú v dobe detoxikácie organizmu tak potrebné a uľahčia tak vášmu telu ich prijímanie. Naviac skvele spoja všetky ingrediencie a vaše smoothie získa ešte lahodnejšiu chuť.

Ďalšie tipy pre zdravý život

     


Tipy na to, ako očistiť vaše telo, už poznáte. Prečítajte si naše ďalšie tipy na zdravý životný štýl:

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.