Philips narodeniny! 20 % zľava na vybrané produkty Nakupovat
dni
hodiny
minúty
sekundy
Philips narodeniny! 20 % zľava na vybrané produkty Nakupovat

Detoxikácia čriev

Črevá sú veľmi dôležitou súčasťou celého organizmu. Keď nefungujú tak, ako majú, začnú sa objavovať výrazné problémy s trávením a metabolickými reakciami v organizme. V črevách môže vzniknúť celá rada problémov, napríklad vysušená črevná sliznica, narušená vnútornou rovnováhou čriev, zamorené vnútorné prostredie, kde dochádza k premnoženiu škodlivých baktérií, plesní či kvasiniek. Oslabené črevo potom nevykonáva dostatočné pohyby a nie je dostatočne prekrvené. Dochádza teda k obmedzenej priechodnosti čriev, ktorá spôsobuje problematické vyprázdňovanie, plynatosť a značné tráviace problémy. V tomto článku vám prinášame praktické informácie o prečistení čriev.

Ako prečistiť črevá?

 

Pokiaľ zaznamenáte tieto problémy u seba, alebo u svojich blízkych, potom je dobré sústrediť sa na vhodnú formu detoxu čriev (očisty čriev). Najlepšia je samozrejme prírodná cesta, ale napríklad očista čriev slanou vodou môže byť na citlivé črevá veľmi agresívnou metódou. Iným a vhodnejším spôsobom, ako dosiahnuť prečistenie čriev prírodnou cestou, sú ovocné alebo zeleninové šťavy.

Prírodná očistná kúra čriev

 

Pre detoxikáciu hrubého čreva a črevného systému celkovo odporúčame piť ovocné a zeleninové šťavy.

 

Z ovocných štiav môžeme odporučiť šťavy citrusové, pretože tie rozpúšťajú hlieny a toxické nánosy v črevách. Ďalšou vhodnou ovocnou šťavou do jedálničku pre očistu, obzvlášť hrubého čreva, je jablková šťava, ktorá má skvelú schopnosť odvádzať jedovaté látky v črevách von z tela.

 

Zo zeleninových štiav odporúčame predovšetkým mrkvovú šťavu, ktorá má blahodarný vplyv na celý tráviaci systém.

Dostatok vlákniny pre zdravé črevá


Pre správnu funkciu čriev je kľúčové, aby telo malo dostatok vlákniny. Vláknina totiž funguje ako „kefka“, ktorá dokáže vyčistiť črevné sliznice.

 

K príprave štiav k detoxikácií čriev potrebujete kvalitný a výkonný odšťavovač. Z nášho sortimentu odporúčame odstredivý odšťavovač Philips Avance, pretože vďaka inovatívnej technológií FiberBoost dokáže dodať do lahodnej ovocnej alebo zeleninovej šťavy až o 50 % viac vlákniny, ktorá je pre očistu čriev tak dôležitá.

Odšťavňovač

Maximálna výživová hodnota pre oslabené črevá a celý organizmus


Dodať črevám a celému organizmu maximálnu výživovú hodnotu v každom pohári lahodnej prírodnej šťavy dokážu nízkootáčkové odšťavovače Philips. Tie sú schopné extrahovať až  90 % všetkých štiav z akéhokoľvek druhu zeleniny, ovocia a orechov. Technológia MicroMasticating umožňuje odšťavovaču otvoriť každú bunku zeleniny, alebo ovocia a dostať z nej maximum šťavy a výživovej hodnoty pre zdravé telo a črevá. Výhodou je jednoduché čistenie a príprava chutnej šťavy pre detoxikáciu čriev priamo do pohára.

Odšťavňovač

Zdravé črevá aj pre život v zhone


Pokiaľ sa bojíte, že nebudete stíhať prípravu a konzumáciu zdravých ovocných či zeleninových štiav, ktoré budú tou pravou kúrou pre očistu čriev, potom je pre vás smoothie mixér od Philips to pravé. Smoothie je vlastne dôkladne rozmixované ovocie. Najväčšou výhodou smoothie je, že uchová všetkú vlákninu zo zeleniny a ovocia a skvele vás zasýti. Môžete nimi nahradiť jedno hlavné jedlo denne. Smoothie mixér naviac pripraví lahodné smoothie bleskovo a jeho príslušenstvo obsahuje dve moderné mixovacie smoothie cestovné flašky, ktoré si môžete vziať zo sebou kamkoľvek.

Mixér

Ďalšie tipy pre zdravý život

     

Tipy, ako na detoxikáciu čriev, už poznáte. Prečítajte si naše ďalšie tipy na zdravý štýl

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.