Aprílové zľavy až 20 % na všetky výrobky a s dopravou zadarmo nad 100 EUR Nakupovat
dni
hodiny
minúty
sekundy
Aprílové zľavy až 20 % na všetky výrobky a s dopravou zadarmo nad 100 EUR Nakupovat

Astma – príznaky a liečba

Čo je a ako sa prejavuje astma? Astma je veľmi závažné ochorenie (obzvlášť astma u detí), ktoré sa prejavuje predovšetkým záchvatmi astmatického kašľa a dusením kedy je sťažený dych spojený s hvízdavým dýchaním. Medzi najčastejšie príčiny astmy patrí alergia, preto sa často stretávame aj s termínom „alergická astma“.

Príčiny astmy a astmatických záchvatov


Najčastejšie sa jedná o kontakt s alergénom, teda s roztočmi, peľmi, alebo časticami kože psov, mačiek či iných zvierat. Medzi ďalšie príčiny patrí aj znečistenie vzduchu v interiéroch či exteriéroch, fajčenie (aktívne i pasívne) a tiež nedostatočné vetranie.

Astma

Ako liečiť astmu?


Predovšetkým prívetivým domácim prostredím pre astmatikov. Pri podozrení na astmu navštívte okamžite doktora, ktorý urobí všetky potrebné vyšetrenia a stanoví liečbu.

 

Pre astmatikov je kľúčové starať sa o svoje dýchacie cesty. Liečiť astmu prírodnou cestou, kedy astmatik dýcha zdravý vzduch, je najlepšou podpornou liečbou astmy a môže veľmi výrazne zmierniť prejavy astmy, alebo ich spoločne s vhodnou lekárskou starostlivosťou úplne odstrániť.

 

Logicky je teda prvým liečebným krokom odstránenie alergénov z domáceho prostredia. Tým sa výrazne zníži riziko ďalších záchvatov.

Alergie na roztoče

Čo pomáha na astmu?


Vhodným športom pre astmatikov je plávanie. Astmatik by nemal fajčiť a mal by žiť v čistom prostredí, v ktorom nie sú alergény, teda najčastejšie spúšťače astmatických záchvatov.

Čistý domov bez alergénov

 


Zatočiť s alergénmi vám pomôže kvalitný vysávač. Pokiaľ si chcete zaobstarať ideálny vysávač pre astmatikov, vyberajte z vysávačov, ktoré majú certifikáciu pre alergikov (ECARF). Tieto vysávače sú veľmi výkonné a majú veľmi jemný filter, ktorý zachytí všetky nečistoty vrátane alergénov. Philips má v ponuke okolo desiatky vysávačov, ktoré majú túto certifikáciu a splňujú náročné požiadavky domácností s alergikmi a astmatikmi.


Náš systém vzduchového filtru zachytí 99,9% jemného prachu- vrátane peľu, chlpov domácich zvierat a roztočov - čo ocenia alergici a ľudia s vyššími nárokmi na hygienu.

Sáčkový vysavač Philips Performer Silent
FC8784/09

Sáčkový vysavač

Bezdrôtový vysávač Philips 8000 Series Aqua Plus 3 v 1
XC8349/01

PowerPro Aqua

Dýchanie zdravého vzduchu je pre astmatikov kľúčové


Pre astmatika je ideálne, pokiaľ sa v miestnostiach udržuje teplota 20 °C a relatívna vlhkosť 40 – 50 %. Preto je dobré zaobstarať si zvlhčovač vzduchu pre astmatikov, ktorý automaticky zaistí tú správnu relatívnu vlhkosť vzduchu.

 

Pokiaľ si prajete čistý, zdravý a správne zvlhčený vzduch bez alergénov, potom vám odporúčame kombinovaný zvlhčovač a čističku vzduchu pre astmatikov s certifikáciou pre alergikov ECARF. Toto zariadenie si vezme vzduch na starosť v domove astmatika.

 

Automaticky meria a hľadá správne hodnoty relatívnej vlhkosti a eliminuje všetky nečistoty aj alergény vo vzduchu. Pokiaľ sa vo vzduchu zvýši znečistenie, toto veľmi inteligentné zariadenie 2v1 je schopné okamžite reagovať zvýšením výkonu čistenia tak, aby astmatik stále dýchal zdravý vzduch bez nečistôt a alergénov.

Čistička vzduchu
AC3858/50

Tento produkt už nie je dostupný

Čistička vzduchu

Kombinovaná čistička a zvlhčovač vzduchu 2v1
AC3829/10

Kombinovaná čistička vzduchu

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.