1
speedpro aqua

Ako vybrať vhodný vysávač

Vysávač je nevyhnutnou súčasťou každého domu alebo bytu. Rozhodnutie, ako vybrať vysávač, zásadne ovplyvní dĺžku a kvalitu upratovania celej domácnosti. Je dobré zohľadniť všetky vaše požiadavky a vybrať kvalitný vysávač, ktorý bude tou najlepšou voľbou na rôzne typy podláh vo vašom domove. Pripravili sme pre vás niekoľko rád a veríme, že vám uľahčia váš výber a vy budete spokojný dlhé roky.

Aký vysávač? Správna veľkosť a typ


Najskôr je potreba sa zamyslieť, aký typ vysávača zvolíte. Môžete sa rozhodnúť pre klasický sáčkový, bezsáčkový alebo bezdrôtový tyčový vysávač. Položte si otázku: Na aké vysávanie ho hladám?

Ideálny vysávač na rýchle upratovanie

Tyčový vysávač je veľmi obľúbený, pretože manipulácia s ním je veľmi jednoduchá a príjemná, a to predovšetkým vďaka absencii elektrického kábla. Ak hľadáte pomocníka na každodenné upratovanie, tak vyberte práve tento typ.

 

Bezdrôtové tyčové vysávače vydrží na akumulátor pracovať až 80 minut. S bezdrôtovým vysávačom Philips 8000 Series Aqua Plus 3 v 1 sa stane každodenné upratovanie hračkou, pretože vysáva a utiera jedným ťahom a vy tak nemusíte po vysávaní vyťahovať ešte mop zo skrine.


Hodí sa aj pre vysávanie nábytku (sedačka, kreslá a ďalšie). K týmto účelom je v tele bezdrôtového vysávača umiestnený ručný vysávač. Toto riešenie je veľmi praktické. S ručným vysávačom skvele vysajete horšie prístupné miesta i nábytok, prípadne aj sedačky vo vašom automobile.

Tyčové vysavače

Vysávače na dôkladné upratovanie

Klasický kvalitný vysávač s telom, hadicou a nadstavcami na hubici vám vo väčšine prípadov prinesie najlepší výkon a najväčšiu kvalitu vysávania. Nadstavce na hubici tiež prinášajú širokú škálu využitia. Môžete zvoliť sáčkovú variantu alebo bezsáčkový vysávač (cyklónový vysávač). Pri sáčkovom vysávači stačí jednoducho vyhodiť sáčok plný nečistôt a prachu. S bezsáčkovým vysávačom vám zase odpadnú starosti s dokupovaním sáčkov. Nádobu proste vysypeme do koša, budeme šetriť životné prostredie a vysávač bude opäť pripravený k použitiu.
Vysavače

Typ podlahy


Pre výber toho správneho vysávača sú kľúčové typy podláh, ktoré sa nachádzajú vo vašom domove.

 

Mäkké podlahy (koberce) vyžadujú veľmi výkonný vysávač (záleží však aj na type koberca a dĺžke vlasu koberca). Pokiaľ máte domácich maznáčikov, nezaobídete sa bez vysávača s turbokefou (vysávač s robotickou kefou), ktorá si poradí s chlpmi vášho psa alebo mačky, aj keď budú zašliapnuté do koberca.

Různé podlahy

Je vo vašom domove alergik? V kobercoch sa drží množstvo prachu a ďalších nečistôt. V tomto prípade odporúčame vysávače vhodné pre alergikov s veľmi jemným filtrom, ktorý zachytí takmer 100 % všetkých nečistôt. Všetky vysávače od Philips, ktoré sú vhodné pre alergikov, majú medzinárodný certifikát ECARF, ktorá potvrdzuje, že boli splnené všetky náročné požiadavky a vysávač si hravo poradí s alergénmi.

 

Aký vysávač na plávajúce podlahy, parkety, linoleá a ďalšie tvrdé povrchy? Vysávače na tento typ podláh nevyžadujú tak výkonný vysávač, ale zas by nemali podlahu poškriabať. Dnes už existujú vysávače, ktoré vedia podlahu vysať aj vytrieť. Jedným ťahom teda môžete urobiť zároveň dve práce a ušetrený čas radšej venovať rodine alebo koníčkom.

Ďalšie dôležité tipy pre výber vysávača

 

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.