Horúce letné zľavy až 32 % na vybrané produkty Nakupovať
dni
hodiny
minúty
sekundy
Horúce letné zľavy až 32 % na vybrané produkty Nakupovať

Starostlivosť o rozštiepené končeky vlasov

Vlasy by mali byť pýchou každej ženy a ženám na nich veľmi záleží. Bohužiaľ, na kvalite vlasov sa podpisuje množstvo faktorov. Poškodené vlasy a rozštiepené končeky vznikajú stresom, nezdravým životným štýlom, nedostatočnou starostlivosťou a používaním nekvalitných fénov, kuliem a žehličiek. Predovšetkým je treba si uvedomiť, že zničené mŕtve vlasy už nie sú vyživované, keď vyrastú. Vlasom je treba sa teda venovať správne a pravidelne, aby zostali stále krásne.

Ako sa starať o rozštiepené končeky


Rozštiepené končeky vlasov spoznáte tak, že sú nielen rozštiepené, ale aj suché, lámavé a sú svetlejšie, než zbytok vlasov, pretože už neobsahujú dostatok pigmentu. Najčastejšie je rozštiepenie končekov spôsobené nešetrným zaobchádzaním, farbením a používaním starých fénov a kuliem.

 

Najlepšia prevencia proti rozštiepeným končekom je pravidelné strihanie vlasov profesionálom, minimálne raz za 6 mesiacov a správna starostlivosť o vlasy.


Akonáhle sa vlasová štruktúra poškodí, už nikdy nezíska späť svoju kvalitu. Na trhu je množstvo prípravkov, ktoré vlasy zocelia a dodajú im zdravie. Tieto prípravky však pôsobia len do ďalšieho umytia.

Péče o rozstřepené vlasy

Prevencia proti poškodzovaniu vlasov a rozštiepeným končekom


Najlepšou prevenciou je výber kvalitnej vlasovej kozmetiky – šampónov, kondicionérov a vlasových masiek, pravidelné strihanie od dobrého kaderníka a používanie kvalitných prístrojov na starostlivosť o vlasy.

Žehličky a kulmy vhodné proto rozštiepeným konečkom

 

Vďaka inovatívnym vlasovým žehličkám a kulmám z rady Philips StraightCare Prestige Sublime Ends a Vivid Ends môžete zabudnúť na rozštiepené končeky. Tieto kulmy a žehličky sú vybavené technológiou SplitStop a senzorom UniTemp. To znamená, že vďaka miernejším teplotám môžete predchádzať vzniku rozštiepených končekov a zároveň dosahovať vynikajúcich výsledkou. Môžete sa tak rozlúčiť s tepelným poškodením vlasov a upravovať si vlasy tak často, ako len chcete.

V čom presne spočíva unikátny zázrak od Philips, ktorý nikde inde nenájdete?


S obyčajnými žehličkami je ťažké dosiahnuť výsledkov ktoré si ženy prajú. Je nutné aby žehlili alebo upravovali vlasy niekoľkými ťahmi žehličkou alebo opakovaným natáčaním kulmou. Znova a znova. Je dokázané, že väčšinou je to minimálne trikrát po sebe. Vlasy tím velmi trpia, pretože sa ničí jednak teplom ale aj trením. Najviac trpia končeky, ktoré sa potom ľahšie štiepia a sú vysušené.


Dôvodom prečo obyčajné žehličky nefungujú na prvý pokus, je pokles teploty. Upravíte vrchnú časť vlasov, ale v strede a na končekoch už zastaralá technológia nie je schopná vlasy poriadne vyžehliť alebo natočiť. Unikátny senzor UniTemp, ktorý je súčasťou rady Sublime Ends a Vivid Ends, minimalizuje pokles teploty a vlasy vyžehlíte alebo natočíte na prvý pokus. Nemusíte neustále opakovať tú istú činnosť, šetríte čas, svoje vlasy a okamžite dosiahnete perfektného výsledku.

Sublime ends

Philips StraightCare Žehlička na vlasy Vivid Ends

Či už túžite po krásnych vlnách alebo lesklých rovných prameňoch, žehličky a kulmy na vlasy z rady Sublime Ends a Vivid Ends môžu byť vaším spoľahlivým pomocníkom na ceste za zdravými a krásnymi vlasmi.

Ďalšie tipy nielen na správnu starostlivosť o rozštiepené vlasy


Ako sa starať o rozštiepené vlasy a rozštiepené končeky už viete. Pripravili sme pre vás ďalšie tipy, ako sa správne starať o rôzne druhy vlasov.
 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.