1
Čistenie detských zubov

Ako sa starať o detské zuby?
 

Čištění dětských zubů

Akonáhle sa prerezávajú prvé zúbky, odporúčame navštíviť zubného lekára a dentálnu hygieničku. Ukážu vám najvhodnejšiu techniku čistenia."

 

Kateřina, dentálna hygienička

Prečítajte si, ako sa špeciálne a dôkladne starať o detský chrup


Dozviete sa::
 

  • kedy a ako začať s čistením,
  • na čo sa pri čistení zamerať,
  • ako deti najlepšie motivovať.


Prvá starostlivosť o zúbky

S ústnou hygienou by sme mali začať čo najskôr. Už ďasná dojčiat môžu totiž trpieť nepríjemnými zápalmi

Doporučujeme po každom dojčení otrierať ďasná vlhkou plienkou alebo gázou.

Sonicare for Kids zubní kartáček pro dítě

Po prerezaní prvých zúbkov odporúčame navštíviť zubného lekára a dentálnu hygieničku, ktorí zúbky skontrolujú a poradia so správnou technikou čistenia. Dieťa si zvykne na prostredie zubnej ambulancie a nebude mať z nej strach.

 

Motivácia

Čistením mliečnych zúbkov pomáhame ich zdraviu a tým aj harmonickej výmene chrupu. Existuje množstvo zubných kefiek, ktoré sú pre vaše deti vhodné, je len na vás, akú si vyberiete. Vždy je však nutné myslieť na veľkosť nástavca, ktorý by mal odpovedať veku dieťaťa. Najprv čistí deťom zúbky rodič a od 2 rokov už môžeme dieťa nechať, aby si skúšalo zúbky čistit samo. Do 8 rokov je dobré deťom zuby ešte dočisťovať.

Dôležitou súčasťou starostlivosti o zúbky je čistenie medzizubných priestorov nielen medzi stoličkami. Akonáhle začne výmena chrupu, to je okolo šiesteho roku veku dieťaťa, je nutné venovať špeciálnu starostlivosť každému novému prerezanému zúbku.
 

Spoločné čistenie

Aby sme spravili z čistenia zubov zábavu, môžeme používať rôzne pomôcky. Deti by mohla napríklad baviť špeciálna indikačná tabletka, ktorá sa používa po čistení zubov a odhaľuje nám miesta, kde zostal zubný povlak. Dieťa ju rozhryzie, precedí cez zuby a vypláchne si ústa. Vy i dieťa uvidíte zle vyčistené plôšky, ktoré zostanú fialové.

U nás v ambulancii odporúčame okrem iných pomôcok aj sonickú zubnú kefku Philips Sonicare for Kids, ktorá je efektívna a pomáha deťom získať správny návyk. A naviac ju môžete prepojiť so zábavnou mobilnou aplikáciou.

 

Tak do toho, skúste dnes večer s deťmi spoločné čistenie zubov.

Sonicare For Kids Elektrická sonická zubná kefka

Sonicare For Kids Elektrická sonická zubná kefka

Zabudovaná technológia Bluetooth®, Aplikácia s technikami čistenia zubov, 2 kefkové nástavce, 2 režimy