1
Čistenie zubov

Aj vaše deti si užijú perfektne čisté zuby
 

Čištění dětských zubů
Hlavnou výhodou týchto kefiek je, že motivujú deti k pravidelnému čisteniu. To zaberie oveľa kratšiu dobu a pritom je veľmi efektívne a šetrné."

Jana, dentálna hygienička

Prečítajte si, ako urobiť z každodenné povinnosti zábavu


Dozviete sa:

  • ako sa líšia od sonických kefiek pre dospelých,
  • aké sú ich hlavné výhody,
  • a ako ich správne používať.
     

Sonicare vs. Sonicare for kids

Sonická kefka pre deti sa od verzie pre dospelých líši tvarom rukoväti. Tá je predĺžená a ergonomicky tvarovaná, aby ju mohlo držať ako dieťa samotné, tak spolu s rodičom.

Sonicare for Kids

U týchto kefiek je tiež znížená frekvencia stierania, o 60 % v programoch od 3 rokov, a o 40 % v  programoch od 7 rokov. Pre kefku Sonicare for Kids existujú dva nástavce prispôsobené rôznemu veku. Obidva sú pogumované a majú extra jemné vlákna.

 

Hlavné výhody

Hlavnou výhodou týchto kefiek je, že motivujú deti k pravidelnému čisteniu, ktoré im zaberie omnoho menej času a pritom je efektívne a šetrné. Súčasťou balenia sú aj nálepky, ktorými si deti môžu kefku ozdobiť.

 

A ak si vyberiete model kefky s Bluetooth, tak môžete kefku prepojiť s interaktívnou aplikáciou, vďaka ktorej sa deti naučia správnu techniku čistenia zubov a zároveň sa aj zabavia. Aplikácia funguje aj samostatne, ale len v obmedzenom rozsahu.
 

Správna technika čistenia

Technika čistenia detského chrupu je až do kompletnej výmeny všetkých zubov pomerne zložitá, preto vám odporúčame najneskôr v 6 rokoch navštíviť zubára alebo dentálnu hygieničku, kde vám s tým pomôžu. Pokiaľ má dieťa mliečne zuby, stačí ich čistiť iba popri línii ďasien. Hlavica totiž zvládne vyčistiť korunku v celom jej rozsahu. Akonáhle sa začnú objavovať druhé zuby, je treba im zaistiť dôkladnú starostlivosť - teda čistiť nielen popri línii ďasien, ale stierať i celú korunku.

A ako deti ešte viac motivovať? Začnite si čistiť zuby spoločne. Uvidíte, že to bude zábava.

Sonicare For Kids Elektrická sonická zubná kefka

Sonicare For Kids Elektrická sonická zubná kefka

Zabudovaná technológia Bluetooth®, Aplikácia s technikami čistenia zubov, 2 kefkové nástavce, 2 režimy