Zdravý životný štýl, alebo ako žiť a jesť zdravo

Žijeme v dobe, kedy sa s pojmom „zdravý životný štýl“ stretávame často. Riešime ho v médiách, práci ale aj na káve s kamarátkou. Čo je teda ten zdravý životný štýl? Pod týmto pojmom si väčšina ľudí predstaví zdravé jedlo a dostatok pohybu. Je pravda, že zásad zdravého životného štýlu je veľa, ale tou najdôležitejšou zostáva stále zdravá výživa. Zásady zdravého stravovania sú najpodstatnejšie zo všetkých, pretože jedlo je naším palivom a jesť zdravo znamená, že priaznivo ovplyvňujeme zdravie celého nášho organizmu.

Zdravý život začína dodaním nevyhnutných živín a vitamínov do tela


V zahraničí už dávno objavili, ako sa začať zdravo stravovať. Nejde iba o prípadnú redukciu váhy, ale hlavne o zostavenie vyváženého a zdravého jedálnička, ktorý vám bude chutiť a ľahko si naň zvyknete. Telo by malo mať dostatok živín a vitamínov. Ľahké, čerstvé a dobré jedlo je vhodné doplniť o ovocné a zeleninové šťavy. U nás tento trend ešte nie je tak rozšírený, ale za našimi hranicami je kvalitný odšťavovač a mixér na smoothie súčasťou každej kuchyne.

Odšťavňovač

Ako žiť a jesť zdravo

 

Zmeňte svoj jedálniček a jedzte výživné a zdravé potraviny. Zaraďte pohyb do svojho životného štýlu. Verte, že sa nájde zdravé jedlo, ktoré vám bude chutiť, a tiež šport, ktorý vás bude baviť. Zamerajte sa na to, čo máte radi, pretože len tak pri svojom novom zdravom životnom štýle zotrváte. Nenúťte sa do vecí, ktoré neznášate a všetko nové začínajte pozvoľna. Napríklad prejdite 15 kilometrov pešo predtým, než začnete behávať. Telo si potom na pohyb zvykne. Keď sa však rovno rozbehnete, očakávajte, že behanie začnete nenávidieť.

Výborné a čerstvé smoothie


Zdravé a chutné smoothie, ktoré je vlastne len dôkladne rozmixované ovocie, obsahuje najviac vlákniny, vitamínov, minerálov a proste všetko dobré z celých kusov ovocia alebo zeleniny. Pokiaľ hľadáte ten pravý mixér na dokonalé smoothie, tak je dôležité sa zamerať na technológiu mixéru, počet otáčok a jeho výkon. Napríklad mixéry Philips Avance s technológiou ProBlend 6 3D dokonca dokážu otvoriť bunečnú štruktúru ovocia a zeleniny a umožnia tak telu získať ešte viac vitamínov a živín, než je tomu v prípade, keď je ovocie alebo zelenina len “bežne rozsekaná”.

 

Smoothie je veľkým trendom za hranicami. Je to totiž skvelý spôsob, ako rýchlo a účinne zaradiť do jedálničku doporučenú dennú dávku 5 porcí zeleniny a ovocia. Táto dávka je doporučená WHO (World Health Organisation), medzinárodnou organizáciou zameriavajúcou sa na zdravie, do ktorej je zapojených 193 členských štátov.

Mixér

Ponáhlate sa ráno do práce? Rýchlo si pripravte smoothie z doporučenej dennej dávky ovocia a zeleniny priamo do mixovacej smoothie fľašky a utekajte. Smoothie mixéry Philips ponúkajú rýchlu prípravu, jednoduché čistenie, možnosť si namixovať nápoj priamo do flaše, zbaliť si ju do práce a mnoho ďalšieho. Jednoduchosť použitia mixérov Philips, ktoré nie je náročné na čas, motivuje každého zaradiť do svojho jedálničku viac ovocia a zeleniny.

Zdravie, ktoré tečie


Nebojte sa ovocných a zeleninových štiav. Sú chutné, osviežujúce a plné dôležitých živín, minerálov a vitamínov. Naviac s nimi nie je nuda, pretože príprava a miešanie rôznych štiav z rozličných druhov ovocia a zeleniny je zábava.

Kedy piť ovocné a zeleninové šťavy?


Ovocné šťavy sa odporúčajú piť ráno, keďže obsahujú okrem iného aj sacharidy, ktoré sú pre telo zdrojom energie. Sú preto považované za ideálne zdravé pitie, ktoré človeka skvelo pripraví na celý deň. Zeleninové šťavy sú veľmi ľahké a diétne, pretože neobsahujú toľko sacharidov. Môžete si ich teda bez obáv dopriať vždy kedykoľvek počas dňa.

Odšťavňovače a děti

Vyberte si podla vašich preferencií

Odšťavňovač

Zdravý životný štýl do poslednej kvapkyNiektoré odšťavovače majú priaznivejšiu cenu, ale nedokážu z ovocia a zeleniny odšťaviť dosť šťavy. Poobzerajte sa po kvalitnom odšťavovači, ktorý nebude plytvať šťavou z ovocia a zeleniny, ktorú si starostlivo vyberiete a nakúpite. Investované peniaze sa vám vrátia tak, že využijete každú kvapku. Nízkootáčkové odšťavovače Philips dokážu extrahovať až 90% celkového ovocia a zeleniny. Vďaka technológií MicroMasticating tiež vie otvárať bunky ovocia a zeleniny a vytiahnuť z nich maximálne výživovú hodnotu do poslednej kvapky lahodnej šťavy.

Odšťavňovač

Viac vlákniny do jedálničku


Pokiaľ máte problémy so zažívaním, je dosť pravdepodobné, že váš jedálniček neobsahuje dostatok vlákniny. Skvelým a prírodným spôsobom, ako prejsť na zdravú životosprávu a dodať vášmu telu vlákninu, sú odstredivé odšťavovače Philips. Majú v sebe technológiu FiberBoost, ktorá umožňuje nastaviť si hustejšie a zdravšie šťavy a má o 50 % vyšší obsah vlákniny.

Ďalšie tipy pre zdravý život

     


Tipy na to, ako na zdravý život, už viete. Prečítajte si naše ďalšie tipy pre zdravší životný štýl

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.