1

Zdravší vzduch s Philips

Čistejší vzduch v domácnosti prirodzeným spôsobom

Aká je kvalita vzduchu vo vašej domácnosti v porovnaní so vzduchom vonku?

Zloženie vzduchu v domácnosti
Schadstoffe in der Luft

Vedeli ste, že podľa Svetovej zdravotníckej organizácie môže byť vzduch v našich domácnostiach 2 až 5-krát viac znečistený ako vzduch vonku?

 

Nečistoty zvonka sa ľahko dostanú dovnútra cez otvorené okná a dvere. Avšak aj keď sú zatvorené, prirodzenou ventiláciou vzduchu môžu do vašej domácnosti prenikať alergény a drobné častice s veľkosťou menej ako 2,5 mikrometra.

Peľ je bežným interiérovým alergénom, ktorý produkujú stromy, burina a iné rastliny a ktorý môže spúšťať alergické reakcie. Ďalším interiérovým alergénom je prach, ktorý obsahuje prachové roztoče, vonkajšie minerály a iné častice spôsobujúce silné alergické reakcie a astmu.

Znečisťujúce látky v interiéroch môžu vznikať pri varení, upratovaní alebo chovaní domácich zvierat. Nové dekorácie a nábytky v miestnostiach môžu uvoľňovať plyny a prchavé organické zlúčeniny. A preto je dôležite vzduch v domácnosti pravidelne čistiť.


Ak chcete zabrániť rozširovaniu plesní, baktérií a vírusov, mali by ste v domácnosti udržiavať vlhkosť v rozsahu 40 až 60 %. Správna miera vlhkosti v miestnostiach umožňuje lepšie dýchanie a zabraňuje vysušovaniu pokožky.

 

 

*Konkrétny pomer pre interiér/exteriér bol 1,62 – 6,37 v letných mesiacoch a 2,05 – 10,99 v zimných mesiacoch. Zdroj textu a obrázkov: T. Salthammer Angewandte Chemie Int. Ed. 52, (2013), 3320; Zdroj pôvodných údajov: B. Wang et al. / Atmospheric Environment 41 (2007)2851–2861.

Naša technológia odstraňuje

Starostlivosť o prostredie, v ktorom žijete

 

Čistý vzduch so správnou vlhkosťou v domácnosti výrazne prispieva k zdraviu človeka.

VitaShield
VitaShield IPS – odstraňuje mimoriadne jemné častice už od veľkosti 20 nanometrov (0,00002 mm) vrátane baktérií, prachu, alergénov a vírusov.
AeraSense
AeraSense – najmodernejšia snímacia technológia s presným a efektívnym výkonom porovnateľným s výkonom profesionálnych snímačov.
NanoCloud
NanoCloud – jedinečná zvlhčovacia technológia, ktorá udržiava príjemnú mieru vlhkosti v domácnostiach pomocou prirodzených postupov.
Aplikácia Philips Air

Testované ECARF pre alergikov


Klinické testy spoločnosti ECARF, ktorá patrí k popredným svetovým organizáciám v oblasti výskumu alergií, ukázali, že u osôb trpiacich alergiou na peľ sa pri použití čističa vzduchu Philips výrazne zmiernili príznaky tejto alergie ako kýchanie, slzenie, začervenanie očí, svrbenie nosa a pokožky a tečenie z nosa.*
* Po 90 minútach používania čističov značky Philips v porovnaní so situáciou bez filtra – klinicky testované spoločnosťou ECARF

Rady výrobkov na skvalitnenie vzduchu

  • Čističe vzduchu

    Čističe vzduchu

    Vzduch vo vašej domácnosti môže obsahovať až 30 % viac nečistôt ako vonku? Čističe vzduchu Philips rýchlo odstránia peľ, zvieraciu srsť a ďalšie nečistoty.

  • Zvlhčovače

    Zvlhčovače

    Máte doma suchý vzduch, ktorý vám dráždi pokožku, nos a hrdlo? Zvlhčite ho hygienickým a prirodzeným spôsobom pomocou zvlhčovačov Philips.