Ako vybrať kávovar

Pri voľbe životného partnera, štvornohého kamaráta či napríklad pri výbere vhodného auta sa vedome i podvedome sústredíme na to, aby naše rozhodnutie korešpondovalo s našou osobnosťou a životným štýlom. Ak premýšľate o vhodnom kávovare, ktorý často býva najobľúbenejším prístrojom v domácnosti, nemalo by to byť inak. Ide predsa o vás ... a o vašu šálku kávy.
 

Na trhu existuje celý rad rôznych typov kávovarov (kapsulové kávovary, plnoautomatický kávovar, pákový kávovar), a je dobré sa najprv zoznámiť s ich hlavnými vlastnosťami, výhodami a prípadnými nevýhodami.

Kapsulový kávovar


Kompaktný a nenáročný prístroj, ktorý kúpite za príjemnú cenu. Máte radi kávu, ale nepijete ju denne a sami seba by ste nezaradili medzi kávových expertov? Alebo hľadáte nenáročný kávovar do kancelárie? Potom je pre vás ideálny malý kapsulový kávovar, ktorý je jednoduchý na obsluhu a údržbu. Medzi jeho ďalšie výhody potom patrí aj nižšia obstarávacia cena.

Chuť a kvalitu kávy neovplyvníte


Kávu v kapsulovom kávovare pripravíte rýchlo, ale je potrebné si uvedomiť, že si v ňom nikdy nepripravíte čerstvo zomletú kávu. Jej kvalita tak bude zodpovedať tomu, že je pripravovaná z kapsule, a nebudete mať možnosť ovplyvniť jej výslednú chuť. Do úvahy by ste mali vziať aj to, že cena prístroja je síce nižšia, ale kapsule bývajú drahšie. Ak pijete veľa kávy, určite sa vám viac oplatí investovať do iného typu kávovaru.

Kávovar na kapsle

Plnoautomatický kávovar


Je jednoduchý na obsluhu, pripraví vynikajúcu kávu z čerstvo namletých zrn presne podľa vašej chuti stlačením jedného tlačidla. 
 

Ak je káva vaše potešenie, ktoré si doprajete každý deň, záleží vám na tom, aby bola skutočne čerstvá, a radi si užívate aj mliečne kávové špeciality, potom je pre vás vhodný plnoautomatický kávovar. V porovnaní s kapsulovým kávovarom je možné pripraviť kávu oveľa lacnejšie a oproti kávovaru pákovému zase ponúka rýchlosť a pohodlie pri príprave.

Od zrnka kvalitnej kávy až po lahodnú šálku


Tento typ domáceho kávovaru vie zomlieť vami vybrané kávové zrná s ohľadom na to, akú si prajete hrubosť mletia, tá má totiž priamu spojitosť s intenzitou chuti pripravovanej kávy. Kvalitný plnoautomatický kávovar umožňuje aj celý rad nastavení a pripraví tak čerstvo zomletú kávu presne podľa vašich preferencií.

Plnoautomatický kávovar

Príprava mliečnych kávových nápojov s plnoautomatickým kávovarom


Ak si tiež prajete pripraviť mliečne kávové nápoje z čerstvého mlieka stlačením jedného tlačidla, opäť pre vás bude tento typ kávovaru ideálny. Je to veľmi dôležitý fakt, ktorý by mal ovplyvniť to, aký kávovar zvolíte. 

Plnoautomatické kávovary od Philips ponúkajú hneď niekoľko typov mliečnych systémov, teda spôsobov prípravy mliečnych kávových nápojov. V závislosti na tom, ako často mliečne kávové špeciality pijete, si potom môžete zvoliť kávovar s tým najvhodnejším riešením.

Plnoautomatický kávovar

Pákový kávovar


Vyhradené pre kávových nadšencov, pre ktorých je príprava kávy obľúbeným rituálom. 

Odchádzate priamo z kávovej pražiarne s voňavým sáčkom a už sa tešíte, že si doma užijete nielen pitie kávy, ale aj jej samotnú prípravu? Potom je pákový kávovar pre vás to pravé. Príprava kávy s týmto prístrojom nie je tak pohodlná a rýchla ako s kapsulovým alebo plnoautomatickým, ale zase poteší dušu každého kávového nadšenca.

Káva ako z talianskej kaviarne je náročná na prípravu


S pákovým kávovarom si na prípravu kávy musíte vyčleniť čas. Tento taliansky kávovar totiž potrebuje pre svoju prácu vašu plnú asistenciu. Akonáhle dorazíte s čerstvými kávovými zrnami domov, budete ich musieť zomlieť. Väčšinou pákový kávovar nemá zabudovaný mlynček, počítajte teda s obstaraním mlynčeka na kávu aj s vyššími časovými nárokmi na jej zomletie. Po príprave kávy vás tiež čaká čistenie rôznych častí prístroja, najlepšie po každom použití.

Príprava mliečnych kávových nápojov s pákovým kávovarom


Vo väčšine prípadov tento typ kávovaru nemá zabudované automatické riešenie na prípravu mliečnych kávových nápojov alebo má iba parnú trysku, ktorej sa tiež hovorí Panarello. To je však riešenie vyžadujúce manuálnu prípravu a na vytvorenie dokonalej mliečnej peny je potrebná určitá dávka úsilia. Riešením pre dokonalú mliečnu penu môže byť napeňovač mlieka.

Espresso

Domáce plnoautomatické kávovary Philips


Philips ponúka kvalitné plnoautomatické kávovary, s ktorými si ľahko pripravíte čerstvo zomletú kávu stlačením jedného tlačidla a boli vyrobené s vysokými požiadavkami na kvalitu prevedenia. Odolné keramické mlynčeky kávovarov Philips sú tak schopné pripraviť 20 000 šálok lahodnej kávy a vďaka filtru AquaClean je možné užiť si až 5 000 šálok kávy bez toho, aby ste museli prístroj odvápňovať. Ďalšou výhodou je potom úplná jednoduchosť údržby a čistenia, kedy plne vyberateľná sparovacia jednotka umožňuje jednoduchý prístup až do jadra prístroja.

Philips 3300 LatteGo


Najľahší spôsob, ako si vychutnať čerstvú zrnkovú kávu


Zažite dokonalú chuť kávy jednoducho ako nikdy predtým s naším kávovarom Philips 3300 LatteGo! Stlačením jediného tlačidla pripravíte 6 teplých a osviežujúcich nápojov vrátane ľadovej kávy. Vždy s dokonalou penou, arómou a teplotou.

Napeňovač mlieka LatteGo automaticky pripraví zamatovo hebkú mliečnu penu. Zabudnite na hadičky a zložité čistenie. LatteGo sa ľahko nastavuje a vyčistíte ho len za 10 sekúnd. Príprava kávy je teraz neuveriteľne tichá vďaka technológii SilentBrew. Neznie to ako z rozprávky?

S kávovarom Philips 3300 LatteGo zažijete skvelú chuť, bezstarostné a tiché varenie vašej obľúbenej kávy.

Kávovar Philips 4300 s napeňovačom mlieka LatteGo


S vášňou pre jemnú mliečnu penu


Odolný keramický mlynček namelie čerstvú kávu z kávových zŕn a umožní prípravu skvelého espressa jednoduchým stlačením tlačidla.

 

8 lahodných káv z čerstvých zŕn ľahšie než kedykoľvek predtým s Philips 4300 LatteGo.

 

Napeňovač mlieka LatteGo pridá mliečnym nápojom zamatovo hebkú penu, ľahko sa zostavuje a možno ho vyčistiť iba za 15 sekúnd. Ľahko tak pripravíte množstvo lahodných nápojov ako cappuccino alebo latte macchiato.

Philips 5400 Series
plnoautomatický kávovar


12 lahodných káv z čertvých zŕn ľahšie ako predtým


Tento plne automatický kávovar poslúži všetkým členom domácnosti. Pripraví vyladené espresso aj ďalšie varianty čiernej kávy.

Philips 5400 s napeňovačom mlieka LatteGo je preborníkom aj v kávach s hebkou mliečnou penou.

Capuccino alebo caffé latte bude ako z kaviarne a čistenie nádobky na mlieko zvládnete za 15 sekúnd. Svoje preferencie ľahko zadáte do užívateľských profilov.

  Pozrite si, čo hovoria kávičkári o kávovare Philips 5400 LatteGo

  Kávovar od @philipshomelivingcz spokojeně užíváme už 3 roky 🤍☕️ teď jsme akorát upgradovali na novej model Philips LatteGo 5400 🤤 přiznám se, že jsem vždycky myslela, že nebudu typ člověka, co si domů pořídí kávovar, ptž jsem se vždycky hrozně bála tý údržby, čištění a v podstatě i ovládání 😅🙈 ale tohle je fakt pro paka jako jsem já, úplně easy! 🤩 a plus teda já jsem super vybíravá, co se kafe týče a tohle latté je velká mňamka! A navíc se konečně nemusim stydět nabízet návštěvám kafe, páč si můžou vybrat jak v profi kavárně 😁
  PA mám pro vás 20% slevový kód PATRICIE20, který platí do 6. 3. 2023 na všechny výrobky pro domácnost na Philips.cz 😉 #philipshomelivingcz #philipslattego5400 #domacikavarna #spoluprace

  Prečítajte si viacČítať menej

  Plně automatický kávovar Philips LatteGo 5400 umí kafe pro všechny moje nálady…a ještě jich asi umí mnohem víc. 😇

  Co na něm miluju? Mléčný systém LatteGo má tu nejjednodušší údržbu - jedním klikem se rozloží na dvě části a pak ho stačí jen opláchnout vodou. Hotovo. Složení je pak otázkou vteřiny.Dřív jsem vždycky se všemi napěňovači udělala nakonec raději obyč kafe s mlíkem. 😀 Bylo s tím (hlavně po ránu) moc práce a následovala delší údržba. Tohle je tak jednoduché, že moje lenost po těch 3 letech, co LatteGo mám, ani jednou nezvítězila. 😀

  Jedním klikem připravíte 12 druhů káv a pokud jste jóó nároční, můžete si u nich přidat i ubírat množství kávy, vody i mléka. Kávovar si navíc vaše preference zapamatuje pro příště. Zapamatovat si umí 4 členy domácnosti a lattéčko tak připraví perfektně pro vás a pak úplně jinak perfektně pro manžu. 😜 A já mám na něj 20% slevu. Kód zní celkem jednoduše: LUCIE20 Platí do 14.12. na vše z philips.cz ze sekce “Výrobky pro domácnost”@philipshomelivingcz #philipshomelivingcz #philipslattego5400 #kavovar #domacikavarna

  Prečítajte si viacČítať menej

  Milujem kavu a tohto chlapa 🥰 poradie sa meni z casu na cas 🤣 Je tak skvele, mat doma absolutnu pohodu 🥰 jednym z (pre mna) dolezitych rozhodnuti, bol vyber kavovaru 😋 kedze obaja milujeme kavu, dali sme si zalezat a vybrali plnoautomatický kávovar Philips 5400 LatteGo od @philipshomelivingcz . Skutocne vam uprimne odporucam tento skvely kavovar, ktory dokaze pripravit az 12 druhov kav a to jednym tlacitkom 😍 ja som aktualne zamilovana do bezlaktozoveho latte a Kristof pije zasadne flatwhite 😋 Inovativny mliecny system LatteGo je jednoducho genialny, umyjete ho do 15 sekund a sklada sa len z dvoch dielov.  
  Nikdy ste si specialne mliecne kavicky nepripravili tak jednoducho. Mame doma vlastny kava-bar a vyhovieme mlsnemu jazycku kazdej nasej navstevy, ste vitani 😁☕️ A najvacsia pecka je, ze mam pre vas 20% ZLAVOVY KOD na tento skvely kavovar!!! Pouzijte kod MARTI20 do 11. 2. 2023. 20% zlava plati na na vsetky Domace spotrebice na Philips-eshop.sk (klikni na listu Domace spotrebice) #philipshomelivingcz #philipslattego5400 #kavovar #domacakaviaren

  Prečítajte si viacČítať menej

  Philips LatteGo automatické kávovary


  Mliečne riešenie s najrýchlejším čistením na trhu* LatteGo

  Philips 5000

  Philips LatteGo 5400

  Philips 3200

  Philips LatteGo 3300

  Philips 2200

  Philips LatteGo 2300

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.