• https://www.philips.sk/c-e/so/sound-hub/ako-funguju-sluchadla-s-potlacenim-hluku.html Odkaz bol skopírovaný

    Ako fungujú slúchadlá s potlačením hluku?

    Už ste sa niekedy pristihli, že by ste chceli stíšiť hluk okolo seba, aby ste sa mohli lepšie sústrediť na to, čo robíte, alebo si užiť chvíľu ticha počas rušného dňa? Ak áno, nie ste sami.

    Najmä mestské prostredie je čoraz hlučnejšie a slúchadlá s potlačením hluku vám umožňujú blokovať nežiaduci hluk, aby ste sa mohli ponoriť do hudby – alebo si jednoducho vychutnať ticho.

    Ak vás táto možnosť osloví, slúchadlá s potlačením hluku vám pravdepodobne prinesú veľa potešenia. Technológia týchto novodobých zázrakov sa neustále vyvíja. Ako teda nájsť tie správne slúchadlá pre vás?

    Čítajte ďalej a zistite, čo je potlačenie hluku a ako to funguje. Koniec koncov, vedomé rozhodnutie, je dobré rozhodnutie.

    Čas čítania: 15 min.

    • https://www.philips.sk/c-e/so/sound-hub/ako-funguju-sluchadla-s-potlacenim-hluku.html Odkaz bol skopírovaný
    Žena so slúchadlami do uší Philips s potlačením hluku vonku v meste

    Čo sú teda slúchadlá s potlačením hluku?

     

    Ak pravidelne cestujete alebo dochádzate do práce, pravdepodobne ste už počuli o slúchadlách s potlačením hluku.

    Slúchadlá s potlačením hluku používajú technológiu nazývanú „aktívne potlačenie hluku“ (Active Noise Canceling - ANC) na blokovanie alebo redukciu nežiaducich zvukov z vášho okolia, aby ste si mohli lepšie vychutnať to, čo počúvate. Sú skvelou možnosťou, ako sa odpútať od hlučného prostredia vlaku alebo eliminovať hukot lietadla a cestovať v hudobnej bubline (alebo vytvoriť priestor na počúvanie obľúbeného podcastu).

    Nie sú však len pre ľudí na cestách. Ak sa potrebujete sústrediť pri práci z domu alebo pri štúdiu – alebo si jednoducho chcete oddýchnuť a ponoriť sa do hudby – slúchadlá s potlačením hluku stoja za zváženie. Rozruch okolo tejto technológie je opodstatnený, najmä teraz, keď aktívne potlačenie hluku už nie je v plienkach.

    Slúchadlá s potlačením hluku 101: Prehľadný sprievodca terminológiou

    Ako funguje potlačenie hluku

     

    Ak si kupujete slúchadlá s potlačením hluku, pravdepodobne ste sa už stretli s toľkými technickými výrazmi a skratkami, že ste pripravení to vzdať. Ani sa nečudujeme.

    Existuje aktívne potlačenie hluku (ANC). A čo pasívne potlačenie hluku (PNC)? Alebo ste už počuli o „izolácii šumu"? Možno viac ako pri ktorejkoľvek inej technológii slúchadiel môže mať pocit, že výhody potlačenia hluku sú skryté za žargónom.

    Skôr než sa ponoríme príliš hlboko do spôsobov, ako môžu slúchadlá s potlačením hluku zmeniť svet na vaše súkromné útočisko na počúvanie, veci trochu vyjasníme.

    Pripútajte sa. Poďme demystifikovať všetky tie ANC a PNC.

    Aktívne potlačenie hluku a potlačenie hluku: žiadny rozdiel

     

    Potlačenie hluku a aktívne potlačenie hluku (ANC) znamenajú presne to isté. Oba výrazy označujú spôsob, akým slúchadlá používajú inteligentnú elektroniku na potlačenie hluku pozadia a okolitého hluku. Robí sa to pomocou mikrofónov a algoritmov: mikrofóny zachytávajú zvuky z vášho prostredia a algoritmy vymýšľajú chytré spôsoby, ako ich zrušiť skôr, než ich budete počuť.

    Pasívne potlačenie hluku: ide o fyzický dizajn

     

    O pasívnom potlačení hluku (PNC) alebo „izolácia šumu“ hovoríme vtedy, keď fyzický dizajn vašich slúchadiel izoluje nežiaduci hluk. Použité materiály – a spôsob, akým vám náušníky zakrývajú vaše ucho alebo nástavce do uší – tvoria tesnenie, ktoré znižuje hluk, ktorý počujete z vášho prostredia.Stojí za zmienku, že „pasívne potlačenie hluku“ je trochu nesprávne pomenovanie, pretože nežiaduci vonkajší hluk sa skôr tlmí, než ruší. To znamená, že tlmenie je dosť účinné.

    V skutočnosti si môžete vypočuť pasívnu izoláciu hluku v akcii jednoduchým priložením rúk na uši. Všimli ste si, že keď to robíte, vonkajšie zvuky sú tlmené? Ide o veľmi jednoduchú formu izolácie hluku.

    Slúchadlá Philips s potlačením hluku používajú aktívne aj pasívne potlačenie hluku

     

    Všetky naše slúchadlá, s potlačením hluku, značky Philips, používajú kombináciu aktívneho potlačenia hluku (ANC) a konštrukcie s izoláciou hluku, ale všetky ich označujeme jednoducho – slúchadlá s potláčaním hluku.

    Medzi modelmi Philips sú rozdiely a tie si rozoberieme nižšie. Ale všetky majú jednu vec spoločnú: ANC, ktoré môžete zapnúť alebo vypnúť. Ak kupujete slúchadlá a tvrdia, že sú to slúchadlá s potlačením hluku, ale nemôžete zapnúť alebo vypnúť potlačenie hluku, pravdepodobne ide o slúchadlá s izoláciou hluku. Inými slovami, pravdepodobne sa spoliehajú len na pasívne potlačenie hluku, a nie na aktívne potlačenie hluku.

    Prečo je potláčanie hluku dôležité

    Slúchadlá Philips s potlačením hluku pri dochádzaní

    Môžete si vychutnať svoj audio obsah bez toho, aby ste zvyšovali hlasitosť a
    riskovali svoj sluch

     

    Predstavte si, že ste vo vlaku alebo električke a cestujete do práce. Je to priestor pre vás, predtým, ako sa ponoríte do uponáhľaného dňa. Chcete sa ponoriť do svojich melódií alebo podcastu. Ale hluk električky, a všetci ľudia v nej znamenajú, že nemôžete relaxovať pri svojej hudbe. Alebo, čo je horšie, musíte zvýšiť hlasitosť naozaj nahlas, aby ste prekryli všetko ostatné, takže riskujete poškodenie sluchu.

    Tu prichádza na scénu aktívne potlačenie hluku (ANC). Technológia ANC bola pôvodne vyvinutá, aby pomohla pilotom sústrediť sa maskovaním hlučného prostredia v kokpite lietadla alebo helikoptéry – kde bolo dôležité, aby jasne počuli komunikáciu. Takže môžete vidieť, že táto technológia je už nastavená na vyriešenie problému vášho hlučného dochádzania.

    Pár slov o maskovaní sluchu a zvukových vlnách


    Vravíte maskovanie? Aby sme pochopili, prečo môžu byť slúchadlá s potlačením hluku, ktoré používajú ANC, životne dôležité pre naše sluchové zdravie, ako aj pre naše potešenie z počúvania, musíme najprv pochopiť malý koncept nazývaný maskovanie. Keď je zvuk maskovaný, je prekrytý inými, hlasnejšími zvukmi.

    Tu je vedecká časť. Zvuk je tvorený zdrojom zvuku (napríklad reproduktor slúchadiel alebo hluk motora), ktorý ruší vzduch v jeho bezprostrednej blízkosti. Táto porucha mení tlak vzduchu, čo spôsobuje, že zo zdroja vychádza zvuková vlna.

    Zvuk meriame v decibeloch. Decibely sú v skutočnosti mierkou zmien tlaku vzduchu (a teda intenzity zvukových vĺn), ale je jednoduchšie povedať toto: čím viac decibelov nameriate, tým hlasnejší je zvuk.

    Keď máte nasadené slúchadlá, počujete, čo počúvate, pretože zvuk vychádza z reproduktora (alebo „ovládača“ v terminológii slúchadiel), ktorý je veľmi blízko vášho ucha. Keďže je blízko, zvuk môže byť pomerne tichý (preto nepočujete, čo niekto počúva v slúchadlách, ak ste na druhej strane miestnosti).

    Ak je však vonkajší hluk – napríklad zvuk motora vlaku alebo lietadla – hlasnejší ako vaša hudba, nebudete hudbu počuť správne, pretože hluk motora prekáža. Inými slovami, vonkajší hluk maskuje zvuky, ktoré chceme počuť, hlukom, ktorý nechceme počuť. Zvukové vlny motora sú silnejšie, takže motor produkuje viac decibelov ako zvuk vychádzajúci z vašich slúchadiel. Viac decibelov vždy porazí menej decibelov, takže vyhráva vonkajší hluk.

    Ak nemáte nasadené slúchadlá s potlačením hluku, jediný spôsob, ako v tejto situácii počuť hudbu alebo podcast, je zvýšiť hlasitosť, až kým nebude dostatočne hlasná, aby ste sa mohli brániť. To je samozrejme veľmi nezdravé pre vaše uši. Búšenie do ušných bubienkov vysokými úrovňami decibelov na blízke vzdialenosti je pomerne rýchly spôsob, ako si poškodiť sluch.

    Ak máte nasadené slúchadlá s potlačením hluku, nebudete musieť dramaticky zvyšovať hlasitosť, pretože systém ANC odstraňuje vonkajšie zvuky, ktoré maskujú to, čo chcete počuť. Svoju hudbu, podcast alebo audioknihu si budete môcť vychutnať v pokoji – bez toho, aby ste si museli preraziť ušné bubienky.Ale ako sa ten zázrak stane?

    Ako bezdrôtové slúchadlá s potlačením hluku rušia hluk?


    Popravde, káblové aj bezdrôtové slúchadlá s potlačením hluku používajú aktívne potlačenie hluku (ANC) na potlačenie hluku úplne rovnakým spôsobom. Jediný rozdiel medzi káblovými a bezdrôtovými slúchadlami je spôsob ich pripojenia k vášmu zariadeniu na počúvanie.

    Káblové slúchadlá s potláčaním hluku sa pripájajú k vášmu zariadeniu na počúvanie pomocou kábla a slúchadlá s potláčania hluku s funkciouBluetooth sa pripájajú k vášmu zariadeniu cez Bluetooth. Oba typy, ako sme už povedali, rušia hluk rovnakým spôsobom – a prekvapivo, spôsob, akým sa hluk ruší, je v skutočnosti celkom jednoduchý.

    Teória potlačenia hluku súvisí so skutočnosťou, že jeden súbor zvukových vĺn môže byť „sploštený“ rovnakými a opačnými vlnami smerujúcimi opačným smerom.

    Opačné zvukové vlny sa navzájom rušia

     

    Všetky vlny prichádzajú vo vrcholoch a poklesoch: vrchol je vysoká časť a pokles je spodná časť. (Poznámka: frekvencia, s ktorou sa tieto vrcholy a poklesy opakujú, určuje, aký vysoký alebo nízky je tón. Basová linka má nízku frekvenciu, zatiaľ čo výšky a malé bubny majú vysoké frekvencie.)

    Ako funguje potlačenie hluku

     

    Tu je tá šikovná časť: vrchol môžete zrušiť pomocou poklesu a pokles môžete zrušiť pomocou vrcholu.

    Ak ste niekedy sledovali vlny oceánu pri prílive, možno ste videli, že sa niečo také deje v prírode. Vlny vysokého prílivu sa môžu odraziť od morskej steny alebo vysokého pobrežia a vyrovnať vrchol vĺn za nimi. Stáva sa to preto, že vrchol odrazovej vlny sa stretáva s dnom vlny, ktorá sa valí, a navzájom sa rušia. Sadnite si na tú morskú stenu a pozerajte sa a skutočne uvidíte, ako sa vlny splošťujú skôr, ako sa rozbijú.

    Aktívne potlačenie hluku robí presne to isté so zvukovými vlnami. Systém ANC v bezdrôtových slúchadlách s potlačením hluku zaznamenáva zvukové vlny vytvorené nežiaducim hlukom a potom vytvárajú rovnakú a opačnú zvukovú vlnu, aby ju vyrovnali. Výsledok: nebudete počuť to, čo nechcete počuť. Keďže nezostali žiadne vrcholy a poklesy, ktoré by sa dali zaregistrovať ako zvuk, tieto nechcené zvukové vlny jednoducho... zmiznú.

    Slúchadlá s potlačením hluku môžu „počuť“, čo sa deje okolo vás


    Slúchadlá s potlačením hluku teda rušia zvukové vlny inými zvukovými vlnami. Ako však systém aktívneho potlačenia hluku (ANC) vie, ktoré zvuky treba zrušiť?

    Všetky slúchadlá s potlačením hluku používajú mikrofóny na „počúvanie“ zvukov okolo vás. V podstate mikrofón alebo mikrofóny zaznamenávajú vonkajší hluk a odosielajú tento záznam do systému ANC v slúchadlách. Systém ANC potom prehrá opačné zvukové vlny, aby zrušil nežiaduce veci.

    Umiestnenie mikrofónov na slúchadlách s potlačením hluku vám povie, aký typ systému ANC máte – a každý systém funguje trochu inak. 

    Typy aktívnych systémov potlačenia hluku


    Existujú dva typy účinných systémov aktívneho potlačenia hluku (ANC): spätná väzba a hybridný. Systém spätnej väzby ponúka základné potlačenie hluku, zatiaľ čo hybridný systém ruší väčší rozsah frekvencií a dokáže sa sám korigovať.

    Tak ktorý je pre vás ten pravý?

    Aktívne potlačenie hluku spätnou väzbou: Základný systém


    Systém spätnej väzby ANC má mikrofón (alebo mikrofóny) s potlačením hluku umiestnený vo vnútri náušníka alebo štupľov (pre slúchadlá s potlačením hluku do uší).

     

    Systémy spätnej väzby:

    • Detekuje vonkajší šum s veľmi malým oneskorením v niektorých frekvenčných rozsahoch
    • Povie systému ANC, čo mikrofón „počul“
    • Vytvorí opačnú zvukovú vlnu, aby odstránil nežiaduci hluk
    • „Počúva“ to, čo počujete, aby skontroloval, či je potlačenie hluku presné

     

    Keďže mikrofón umiestnený vo vnútri náušníka alebo štupľov do uší dokáže rozpoznať, čo vaše ucho počuje, keď nosíte slúchadlá, systém spätnej väzby môže kontrolovať svoju vlastnú účinnosť. Ak sa vonkajšie zvuky menia, systém sa dokáže lepšie prispôsobiť a udržať potláčanie hluku efektívnejšie.

    Na druhej strane systém ANC so spätnou väzbou veľmi rýchlo nezruší stredné frekvencie (napríklad reč). Mikrofón vo vnútri náušníkov, ktorý sme práve spomenuli, musí počkať, kým zvuk prejde fyzickým telom slúchadiel, aby ho mohol rozpoznať. Takže medzi momentom, keď zaznie hluk, a momentom, keď ho mikrofón zachytí, je malé oneskorenie. Zvuk nie je možné zrušiť, kým ho „nepočuje“ mikrofón, čo znamená, že ho môžete počuť skôr, ako sa s ním vysporiada systém ANC.

    Aby sme tomu zabránili, audio inžinieri pridali do mixu externý mikrofón, čím vytvorili hybridný systém aktívneho potlačenia hluku.

    Hybridné aktívne potlačenie hluku: Sofistikovanejšie potlačenie hluku


    Ak majú slúchadlá s potlačením hluku okrem mikrofónu (alebo mikrofónov) vo vnútri slúchadiel aj mikrofón (alebo mikrofóny) na slúchadlách, potom používa hybridný systém ANC.

    Hybridné systémy:

    • Rýchla a presná reakcia na vonkajšie zvuky
    • Reakcia na širší rozsah frekvencií

    Hybridný systém ANC dokáže rýchlejšie rozpoznať a maskovať širší rozsah frekvencií, pretože interné a externé mikrofóny spolupracujú.

    Externý mikrofón (alebo mikrofóny) „počuje“ zvuky vo vašom prostredí hneď, ako sa vytvoria. Interný mikrofón (alebo mikrofóny) potom „počúva“ to, čo vaše ucho skutočne počuje, rovnako ako v systéme spätnej väzby. Ak sa zdá, že do mixu zvukov uniklo čokoľvek z vonkajšieho sveta, hybridný systém ANC sa opraví, aby vám poskytol najlepší možný zážitok z počúvania.

    Hybridné systémy ANC sa zvyčajne objavujú na slúchadlách s potlačením hluku vyššej kategórie, ako sú bezdrôtové slúchadlá s potlačením hluku Philips Fidelio L4 alebo slúchadlá s potlačením hluku do uší Fidelio T2.

    Zrušia slúchadlá s potlačením hluku všetok vonkajší hluk?

    Žena so slúchadlami na potláčanie hluku Philips v hlučnej miestnosti

    Nie je to úplné ticho, ale je to blízko


    To, ako dobre slúchadlá s potláčaním hluku vonkajší hluk sutočne potláčajú, závisí nielen od toho, ktorý systém aktívneho potláčania hluku alebo usporiadanie mikrofónov používajú, ale aj od inteligencie algoritmov naprogramovaných v čipovej súprave slúchadiel. Netreba dodávať, že naprogramovanie čipovej sady slúchadiel je tajnou prísadou vo výkone potlačenia hluku každej značky, ale vo všeobecnosti platí, že čím je algoritmus precíznejšie vyladený, tým je ANC výkonnejší a všestrannejší.

     

    Algoritmy na potláčanie hluku používané Bluetooth slúchadlami na potláčanie hluku majú tendenciu byť vynikajúce pri potláčaní nízkofrekvenčných zvukov, najmä hukotu, či rušňa vlaku vlaku. Algoritmy sa stále vylepšujú aj v potláčaní ešte väčšieho rozsahu stredno a vysokofrekvenčných zvukov, ako je hluk v rušnom kancelárskom prostredí alebo letiskovej hale. Ale je pre nich ťažšie eliminovať nepravidelné alebo náhle zvuky, ako sú napríklad padanie vecí a ľudia v okolí, ktorí nečakane zvýšia hlas.

    Je tiež dôležité mať na pamäti, že slúchadlá s potlačením hluku kombinujú aktívne potlačenie hluku a pasívnu izoláciu hluku. Pasívna izolácia hluku je veľmi dobrá pri tlmení zvukov, s ktorými bojujú aktívne systémy na potlačenie hluku. A tie najlepšie slúchadlá s potlačením hluku samozrejme používajú tie najlepšie materiály na pasívnu izoláciu hluku.

    Špičkové slúchadlá s potlačením hluku dokážu zamaskovať väčšinu zvukov, ktoré by inak mohli prejsť. Zahalí vás nádherné ticho, do ktorého môže zasahovať iba vaša hudba alebo podcast. Ale z času na čas si môžete všimnúť, že sa okolo vás niečo deje: možno šteká pes alebo niekomu v kaviarni padne tácka.

    Ktoré zvuky dokáže aktívny systém potláčania hluku maskovať?

    Zvuk

    Je zvyčajne maskovaný ANC?

    Nepretržitý hluk motora

    Áno

    Dopravné zvuky na pozadí

    Áno

    Konverzačný šum

    Áno

    Štekanie psa

    Nie

    Klaksón auta

    Nie

    Hlasný výkrik

    Nie

    Môžem zmeniť úroveň potlačenia hluku?

     

    Áno. Káblové alebo bezdrôtové slúchadlá s potlačením hluku vám zvyčajne umožnia vybrať si medzi rôznymi intenzitami potlačenia hluku.

    Všeobecne povedané, najnižšia intenzita je vhodná na potlačenie hluku v pomerne tichom prostredí. Stredná intenzita je vhodná na potlačenie hluku v menej tichom prostredí a vysoká intenzita je najlepšia na potlačenie hluku na hlučných miestach.

    Obvykle si môžete opakovane sami nastavovať rôzne intenzity pomocou dotykových ovládacích prvkov na náušníkoch alebo stuploch slúchadiel alebo môžete použiť aplikáciu pre slúchadlá na svojom inteligentnom zariadení. Alebo – ak máte slúchadlá s adaptívnym potlačením hluku – môžete nechať slúchadlá, aby robili ťažkú robotu za vás. 

    Slúchadlá s adaptívnym potlačením hluku automaticky nastavia úroveň potlačenia hluku


    Adaptívne potlačenie hluku funguje tak, že inteligentne reaguje na to, kde sa nachádzate, a podľa toho upravuje úroveň hluku. Inými slovami: úroveň potlačenia hluku nemeníte sami, ale všetko za vás urobia vaše slúchadlá.

    V slúchadlách Philips s potlačením hluku so vstavaným adaptívnym potlačením hluku zisťujú sofistikované algoritmy zmeny vo zvukoch okolo vás a prispôsobujú úroveň potlačenia hluku v reálnom čase.

    Povedzme, že sa v čase obeda idete prejsť po parku a potom sa vrátite do kancelárie do práce – vaše slúchadlá sa bez problémov prispôsobia zmenám úrovne vonkajšieho hluku medzi ulicami a parkom, takže hudbu budete počuť vždy perfektne.

    A čo vonkajšie zvuky, ktoré chcete počuť?


    Ak máte zapnuté adaptívne potlačenie hluku, vaše slúchadlá budú predpokladať, že chcete zamaskovať čo najviac hluku vo svojom aktuálnom prostredí. Ale čo tie chvíle, keď chcete viac situačného povedomia?

    Väčšina slúchadiel s potlačením hluku vám umožní pozastaviť systém aktívneho potlačenia hluku na moment, keď chcete počuť externý zvuk jasnejšie. Na slúchadlách Philips s potlačením hluku sa táto funkcia nazýva režim uvedomenia (Awareness Mode) – a možno ho okamžite aktivovať (a deaktivovať) jednoduchým stlačením tlačidla alebo dotykového náušníka alebo štuplov do uší.



    Žena používa režim povedomia v kancelárii

    Povedzme, že ste v kancelárii a pracujete v ponorení do svojich obľúbených skladieb, keď k vám príde kolega, aby sa s vami porozprával. S režimom Awareness Mode si nemusíte zložiť slúchadlá: môžete jednoducho stlačiť a na chvíľu pozastaviť systém potláčania hluku, porozprávať sa s kolegom a potom opätovným stlačením znova aktivovať potláčanie hluku a vrátiť sa späť k hudbe. Alebo možno ste v kaviarni a vychutnávate si kávu. Máte zapnuté potlačenie hluku a svet je odrezaný – ale čašník príde k vášmu stolu a zjavne sa chce niečo opýtať. Aktivujete si režim uvedomenia, objednáte si zákusok a potom sa spokojne znovu ponoríte do toho, čo práve počúvate.

    Slúchadlá Philips s potlačením hluku: Ktoré sú pre vás tie pravé?  

    Rozsah slúchadiel Philips s potlačením hluku

    Chcete jednoducho stíšiť vonkajší hluk? Alebo chcete vypnúť okolitý svet a ponoriť sa do svojej bubliny takmer dokonalého ticha, kde jediné, čo môžete počuť, sú melódie, ktoré máte radi?

    Výber správnych slúchadiel s potlačením hluku môže byť náročný, najmä vzhľadom na neustále sa vyvíjajúce technológie. Aj keď veríme, že naše vysvetlenia vyššie môžu pomôcť, uvedomujeme si, že to môže byť stále mätúce. Najmä keď čítate o všetkých skvelých funkciách, ktoré dokážu nové slúchadlá alebo štuple do uší.

    Tak ako si vybrať?

    Slúchadlá s potlačením hluku cez uši alebo do uší – ktoré sú najlepšie?


    Dobrou správou je, že pokiaľ ide o to, aké dobré je aktívne potlačenie hluku na slúchadlách, tvar s tým má veľmi málo spoločného – môžete si slobodne vybrať štýl, ktorý uprednostňujete.

    Pod značkou Philips sme prišli s tromi úrovňami potlačenia hluku, takže vždy viete, čo dostanete – či už sa pozeráte na skutočné bezdrôtové slúchadlá do uší, alebo bezdrôtové slúchadlá cez uši.

     

    • Slúchadlá Philips s potlačením hluku Pro+ Náš najlepší systém potláčania hluku sa spája s našimi najluxusnejšími materiálmi na tlmenie hluku pre dokonalý zážitok z počúvania.
    • Slúchadlá Philips s potlačením hluku Pro Vynikajúce potlačenie hluku funguje v tandeme s vysokokvalitnými materiálmi na odfiltrovanie vonkajšieho hluku.
    • Slúchadlá Philips s potlačením hluku Náš základný systém potlačenia hluku jednoducho zníži úroveň hluku vo vašom prostredí, takže budete počuť viac svojich skladieb alebo podcastov.


    Ak chcete vidieť celý rad slúchadiel s potlačením hluku, kliknite sem.

    Náš výber slúchadiel s potlačením hluku na zaostrenie, šport a ďalšie

     


    Dobrou správou je, že pokiaľ ide o to, aké dobré je aktívne potlačenie hluku na slúchadlách, tvar s tým má veľmi málo spoločného – môžete si slobodne vybrať štýl, ktorý uprednostňujete.Pod značkou Philips sme prišli s tromi úrovňami potlačenia hluku, takže vždy viete, čo dostanete – či už sa pozeráte na skutočné bezdrôtové slúchadlá do uší, alebo bezdrôtové slúchadlá cez uši.-Slúchadlá Philips s potlačením hluku Pro+ Náš najlepší systém potláčania hluku sa spája s našimi najluxusnejšími materiálmi na tlmenie hluku pre dokonalý zážitok z počúvania.-Slúchadlá Philips s potlačením hluku Pro Vynikajúce potlačenie hluku funguje v tandeme s vysokokvalitnými materiálmi na odfiltrovanie vonkajšieho hluku.-Slúchadlá Philips s potlačením hluku Náš základný systém potlačenia hluku jednoducho zníži úroveň hluku vo vašom prostredí, takže budete počuť viac svojich skladieb alebo podcastov.

    Ak chcete vidieť celý rad slúchadiel s potlačením hluku, kliknite sem.

    L3 — Bezdrôtové slúchadlá Fidelio s potlačením hluku cez uši

    H9505 — bezdrôtové slúchadlá s potlačením hluku cez uši

    A7507 – slúchadlá s potlačením hluku do uší

    Systém potláčania hluku

    Potlačenie hluku Pro+

    Potlačenie hluku Pro

    Potlačenie hluku Pro+

    Typ potlačenia hluku

    Hybridné ANC

    Hybridné ANC

    Hybridné ANC

    Režim povedomia?

    Áno

    Áno

    Áno

    Adaptívne potlačenie hluku?

    Nie

    Nie

    Áno

    Čas prehrávania

    38 hodín (32 hodín so zapnutým ANC)

    27 hodín so zapnutým alebo vypnutým ANC

    Až 29 hodín s plne nabitým puzdrom

    Skvelé pre

    Ponorte sa do hudby, nech ste kdekoľvek

    Práca z domu

    Šport

    • https://www.philips.sk/c-e/so/sound-hub/ako-funguju-sluchadla-s-potlacenim-hluku.html Odkaz bol skopírovaný

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.