Od behu a zdvíhania činiek až po prechádzky v parku, cvičenie je vždy lepšie s dobrou hudbou. Športové slúchadlá nie sú len pekným doplnkom, ak si chcete pri behu zacvičiť s melódiami alebo počúvať podcast - sú naopak nevyhnutnosťou. Ale chcete bezdrôtové športové slúchadlá alebo skutočne bezdrôtové športové slúchadlá do uší? A aký je rozdiel medzi vodotesnosťou a odolnosťou voči vode? Ak ste strávili nejaký čas pozeraním sa na rôzne možnosti, budete vedieť, že výber správnych športových slúchadiel môže byť skľučujúci. Nerobte si starosti. Sme tu, aby sme vám pomohli. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o rôznych typoch slúchadiel na beh, cyklistiku, fitness a iné športy alebo formy cvičenia.
Rôzne aktivity vám dajú rôzne priority pre to, čo chcete od svojich športových slúchadiel. Ak napríklad bicyklujete, budete brať ohľad na bezpečnosť a vhodnosť, ktoré v telocvični nepotrebujete. To znamená, že pri každom druhu športových slúchadiel je potrebné skontrolovať niekoľko vecí – nazvime ich základné atribúty, ktoré musia mať vaše štuple (slúchadlá do uší) alebo mušle (slúchadlá na uši), ak chcete byť pri nosení aktívni.
Znie to ako samozrejmosť, ale športové slúchadlá musia byť ľahké ale zároveň musia zostať na svojom mieste, keď sa pohybujete. Preto musí byť bezpečné a pohodlné nosenie prioritou číslo jedna v našom zozname. Nezáleží na tom, čo radi robíte: či sa snažíte dosiahnuť svoj najlepší čas na behu na 10 km, pripravujete sa na veľký vzpieračský výtlak alebo ste na rýchlo chôdzi na miestnej promenáde, váš pôžitok bude zničený, ak s vami nebudú držať krok vaše slúchadlá. Takže, ktorý štýl slúchadiel vám bude najspoľahlivejšie sedieť? Toto je do značnej miery vecou osobných preferencií. Existujú tri hlavné štýly športových slúchadiel: športové slúchadlá s hlavovým oblúkom, športové slúchadlá do uší a športové slúchadlá s otvoreným uchom. Každý štýl má špecifické dizajnové prvky, vďaka ktorým budú bezpečne sedieť. V súčasnosti je väčšina športových slúchadiel v každom štýle bezdrôtová alebo skutočne bezdrôtová.
Keď hovoríme o bezdrôtovom prenose, stojí za zmienku, že existujú stupne, v ktorých vaše športové slúchadlá prepustia káble. Bezdrôtové športové slúchadlá majú v skutočnosti drôt (často nazývaný „nákrčník“), ktorý navzájom spája náušníky alebo slúchadlá. Športové slúchadlá bez akýchkoľvek káblov sú známe ako skutočné bezdrôtové slúchadlá. Ak ste už predtým cvičili s káblovými slúchadlami, pravdepodobne si vychutnáte slobodu pohybu, ktorú vám poskytnú nové bezdrôtové športové slúchadlá alebo skutočne bezdrôtové slúchadlá. Aké sú však rôzne tvary a pre ktoré športy sú najlepšie?
Takmer vždy sú najnovšie športové slúchadlá bezdrôtové. Aj keď stále si môžete vybrať aj klasické káblové pripojenie, je jednoduchšie cvičiť s bezdrôtovými športovými slúchadlami: nemajú žiadne káble, do ktorých by ste sa zaplietli. Bezdrôtové športové slúchadlá sa pripájajú k vašim inteligentným zariadeniam cez Bluetooth, ktoré dnes ponúka silné a stabilné pripojenie – vaše zvuky budú zniť tak dlho ako chcete vy.
Športové slúchadlá s hlavovým oblúkom majú náušníky a hlavový oblúk v tvare čelenky cez hlavu. Športové slúchadlá s mušľami, ktoré obopínajú vaše ucho, sa nazývajú športové slúchadlá cez uši a modely s mušľami, ktoré sedia na vašich ušiach, sa nazývajú športové slúchadlá na uši.
Slúchadlá cez uši sú vybavené ušnými mušľami, ktoré úplne obklopia vaše ucho. Niektorí ľudia to považujú za super pohodlné a náušníky bezdrôtových slúchadiel cez uši určené na šport sú zvyčajne super ľahké. Pohodlie však nie je jediným dôvodom, prečo by sa vám mohli páčiť. Slúchadlá cez uši: jednou z hlavných výhod náušníkov je pasívna izolácia hluku, čo je skvelý spôsob ako povedať, že náušníky izolujú vaše uši od niektorých zvukov, ktoré sa odohrávajú okolo vás. Pomáha vám to lepšie počuť hudbu. Športové slúchadlá cez uši sú väčšie ako ktorýkoľvek iný typ športových slúchadiel, čo znamená, že majú viac priestoru pre väčšie reproduktory – alebo ovládače, v terminológii slúchadiel. V modeloch vyššej kategórie umožňujú väčšie meniče (reproduktory) inšpiratívny zvuk, často s bohatými basmi a iskrivými vyššími frekvenciami.
Niektorí ľudia zistia, že tesnenie okolo uší vytvorené ušnými mušľami na slúchadlách cez uši môže spôsobiť zahriatie uší, najmä ak cvičíte. Niektoré z najnovších športových slúchadiel cez uši sa môžu pochváliť funkciami navrhnutými na riešenie týchto problémov - napríklad Philips A4216, ktoré majú priedušné náušníky naplnené chladivým gélom, a sú odnímateľné pre rýchle a jednoduché čistenie vodou, vám pomôžu udržať vás v pohode. V porovnaní s modelmi, ktoré nie sú určené na cvičenie, majú športové slúchadlá na uši tiež tendenciu byť odolnejšie – ponúkajú funkcie, ako je odolnosť voči postriekaniu vodou a znečisteniu potom. Bezdrôtové športové slúchadlá cez uši sú ideálnou voľbou pre cvičenie s ako je chôdza alebo posilovanie. A ak máte radi komfortné náušníky, potom sú tiež skvelým spôsobom, ako počúvať dychové cvičenia pri meditácii.
Všeobecne, menšie a ľahšie bezdrôtové športové slúchadlá do uší,sú vhodnejšie na intenzívnejšiu aktivitu ako modely cez uši. Ak ich nosíte v telocvični, je menej pravdepodobné, že sa budú pohybovať, keď drepujete, vykonávate mŕtve ťahy alebo ľahkú rozcvičku na bežeckom páse. Slúchadlá na uši vám však môžu stále kĺzať po hlave, keď robíte cvičenia, ktoré vás dostanú do polohy na bruchu alebo na chrbte – ako sú napríklad niektoré Pilates cviky alebo tlaky na lavičke. Opäť, rovnako ako ich sesternice cez uši, si môžete kúpiť športové slúchadlá na uši s odnímateľnými ušnými mušľami, ktoré sú tiež naplnené chladiacim gélom – ako napríklad Philips A4216. Športové slúchadlá s hlavovým oblúkom si zamilujete, ak máte radi chôdzu alebo cvičenie s nízkou intenzitou, alebo chcete slúchadlá vhodné do telocvične.
Bezdrôtové alebo skutočne bezdrôtové slúchadlá: pravdepodobne najvhodnejší tvar pre najväčšiu škálu športov.
To neznamená, že športové slúchadlá do uší sú jedinou voľbou. Pri vašom rozhodovaní by vždy mala zohrávať úlohu vaša osobná preferencia. Niektorým ľuďom sa jednoducho nepáči, keď majú v ušiach štuple do uší (ak sa vám v uchu niečo nepáči, môžete si pozrieť naše sekcie o športových slúchadlách s hlavovým oblúkom vyššie a športové slúchadlá s otvoreným uchom nižšie).
Ak ste však úplne spokojní s tým, že vám v uchu sedí slúchadlo, potom budete mať na výber z množstva modelov. Svet športových slúchadiel sa skutočne rozrastá tak rýchlo, že výber môže byť mätúci.
Na začiatok si môžete vybrať z dvoch typov: štuple do uší, ktoré idú do zvukovodu (nazývané aj športové slúchadlá do uší) – a štuple, ktoré sedia vo vonkajšom uchu. Stojí za to pochopiť trochu viac o týchto dvoch druhoch, pretože každý má špecifické vlastnosti, ktoré môžu ovplyvniť váš výber.
Keď sa o slúchadlách hovorí, že "sedia do uší", znamená to, že špička slúchadiel sedí vo vnútri otvoru vášho zvukovodu. Zistíte, že mnohé športové slúchadlá do uší sa dodávajú s výberom mäkkých návlekov na náušníky v rôznych veľkostiach, takže ich môžete kombinovať tak, aby vám perfektne sedeli. Žiadne uši nie sú rovnaké, takže budete musieť experimentovať: možno zistíte, že chcete jednu veľkosť návleku v jednom uchu a inú veľkosť v druhom.
Aká je teda výhoda krytu na koncovky do uší? No, najprv vytvorí dokonalé tesnenie vo vašom vnútornom uchu. Toto tesnenie vás pomáha izolovať od vonkajšieho hluku, takže budete počuť svoju hudbu a nie vašich kolegov, ktorí navštevujú telocvičňu. Tesnenie tiež dobre drží slúchadlo na mieste, čo je skvelé, ak bežíte. Ak máte radi tréningy s vysokou intenzitou, oplatí sa vyhľadať športové slúchadlá do uší, ktoré sú vybavené nejakým stabilizátorom navyše. Stabilizátor je ušná plutva alebo krídelká a často sa dodávajú vo viacerých veľkostiach, aby ste si mohli nájsť ideálne miesto. Vo všeobecnosti sa stabilizátory pripájajú k okrúhlej časti slúchadla a zasúvajú sa do záhybov vonkajšieho ucha, aby slúchadlo držali na mieste. Ak športové slúchadlá do uší, na ktoré sa pozeráte, nemajú stabilizátory, môžu byť dodané s háčikmi na uši, ktoré sa nasádzajú cez hornú časť ucha, aby všetko držali stabilne. S ušnou koncovkou a nasadenými stabilizátormi (alebo ušnými háčikmi) môžete skákať, prevracať sa, skásať saltá alebo len vykonávať svoje najlepšie tanečné pohyby: vaše slúchadlá sa nikam nepohnú.
Iné športové slúchadlá v štýle štuplov sa zmestia do ucha bez toho, aby sa zarývali do zvukovodu. Sadnú ako zátky, ktoré ste mali kedysi s každým mobilom. Ak viete, že nemáte radi pocit, keď vám štuple vchádzajú priamo do zvukovodu, potom vám pravdepodobne prídu tieto staršie riešenia slúchadiel za pohodlnejšie. Dávajte si však pozor: pokiaľ nenájdete športové štuple do uší, ako sú tieto, ktoré sú dodávané aj so stabilizátormi alebo háčikmi na uši, môžu sa uvoľniť, keď robíte viac kinetických cvičení alebo beháte. Ak sú plyometria alebo preskakovanie pravidelne vo vašom tréningovom menu, hrajte to chytro: lepšie vám bude so slúchadlami do uší (šuplíky s koncovkami do uší, o ktorých sme sa zmienili vyššie) alebo s otvorenými slúchadlami (viac si môžete prečítať o nich nižšie).
Pripravení na viac? Poďme sa ponoriť trochu hlbšie do rozdielu medzi bezdrôtovými a skutočnými bezdrôtovými športovými slúchadlami do uší. V závislosti od toho, čo od svojich športových slúchadiel očakávate, majú obe výhody aj nevýhody.
Bezdrôtové športové slúchadlá do uší majú stále drôt (alebo kábel), ktorý spája dve slúchadlá do uší. Tento drôt tvorí pásik na krk, ktorý sa omotá okolo zadnej časti krku a môžete ich vidieť označované ako "slúchadlá s pásikom na krk". Keď budete behať, skákať alebo tancovať, pásik na krk sa bude pohybovať. To zvyčajne nie je problém, keď sa do toho naozaj ponoríte.
Pozrite sa na praktické dizajnové prvky, ako sú napríklad spony na košele, ktoré vám umožnia pripevniť kábel na krk na miesto. Majú tiež reflexné káble pre väčšiu bezpečnosť pri večerných a nočných behoch, alebo skoré ranné zimné behy v tme.
Skutočné bezdrôtové športové slúchadlá sú slúchadlá do uší, ktoré nemajú žiadne káble. Do každého ucha vložíte slúchadlo a to je všetko – ste pripravení vyraziť.
A čo keď uháňate po trati alebo robíte obrátené brušáky z hornej časti stojana? Na rozdiel od skutočne bezdrôtových slúchadiel navrhnutých na každodenné použitie, tie, ktoré sú určené na šport, zvyčajne ponúkajú koncovky do uší a háčiky do uší – alebo stabilizátory (plutva alebo krídelká) – ktoré ich udržia na mieste, keď sa hýbete. Niektoré modely, ako napríklad Philips A7306, sa dokonca dodávajú s možnosťou výberu odnímateľných háčikov na uši alebo koncoviek s krídelkami, takže si ich môžete prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašim potrebám, a získať tak neuveriteľne bezpečné uchytenie.
Bezdrôtové športové slúchadlá si zamilujete, ak milujete pohyb, nechcete aby vám uši zakrývali náušníky a nevadí vám nákrčník.
Zamilujte si skutočné bezdrôtové športové slúchadlá, ak sa chcete pohybovať bez obmedzení akéhokoľvek druhu.
Ak ste niekto, kto nemá rád pocit, keď máte niečo v ušiach alebo nad nimi, športové slúchadlá s otvoreným uchom, s vedením zvuku cez kosti, môžu byť práve vaším splneným snom.
Namiesto toho, aby vám išli do ucha, reproduktory na slúchadlách vedúcich zvuk cez kosť sedia na vašich lícnych kostiach, priamo pred uchom. Mäkký, flexibilný nákrčník sa obopína okolo zadnej časti hlavy, aby jemne, ale pevne držal reproduktory na mieste na lícnych kostiach, a ušné háčiky idú cez uši, aby sa zabránilo ich skĺzaniu (ak ste cyklista, nákrčník sedí dostatočne nízko aby ste nosili prilbu).
Keď si spustíte najnovší podcast, zvukové vlny (alebo vibrácie) prechádzajú z reproduktora do kostičiek vo vašom vnútornom uchu, takže môžete počuť to, čo sa hovorí. Vaše uši sú medzitým úplne otvorené a voľné.
Cyklista so slúchadlami Philips s kostným vedením zvukuČi už hľadáte bežecké slúchadlá alebo cyklistické slúchadlá, slúchadlá s otvoreným uchom, ktoré vedú zvuk cez kosti, dosahujú vysokú bezpečnosť. Ak bicyklujete po otvorených cestách, budete počuť autá okolo vás. A budete počuť aj zvonček cyklistu, ak vaša bežecká trasa povedie popri alebo po cestách.
(Ak sa chcete ponoriť hlboko do toho, ako fungujú slúchadlá na vedenie zvuku cez kosti, pozrite si náš článok tu.)
Po zvukovej stránke sú športové slúchadlá, ktoré vedú zvuk cez kosť kompromisom. Stále budete počuť svoju hudbu, ale nebudete mať všetky detaily alebo basy, ktoré by ste získali zo športových slúchadiel do uší alebo športových slúchadiel v štýle čelenky. Podcasty a audioknihy s hovoreným slovom sú miestom, kde sa dobre darí slúchadlám na vedenie zvuku cez kosti: váš najnovší thriller môže znieť celkom úžasne, keď sa budete rútiť po chodníku alebo šliapať ďalších 10 000.
Športové slúchadlá s otvoreným uchom si zamilujete, ak beháte alebo bicyklujete a chcete v bezpečí počuť vonkajší svet. Alebo ak nechcete mať nič v ušiach.
Nedá sa to ignorovať: cvičenie je aj skvelé ale aj potenciálne nebezpečné. A to robí z bezpečnosti parameter, ktorý nemôžete len tak prehliadnuť.
Či už sa pohybujete rýchlo alebo nepravidelne, je veľmi dôležité, aby ste počuli veci, do ktorých by ste mohli naraziť, alebo ktoré by vás mohli zasiahnuť. Športové slúchadlá s otvoreným uchom sú jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, ale nie sú jediným hráčom v hre. Keď trénujete vonku, chcete byť aj videní. Mnoho športových slúchadiel Philips je vybavených doplnkami na viditeľnosť, ako sú bežecké svetlá a reflexné pásiky na krku. Samozrejme, ak bežíte, chodíte alebo bicyklujete na slabo osvetlených miestach, mali by ste mať na sebe aj iné reflexné prvy. Ale stojí za to skontrolovať si, či športové slúchadlá vo vašom užšom výbere ponúkajú ďalšie funkcie, ako sú tieto.
Ak nesúťažíte na amatérskej alebo profesionálnej úrovni, kde sú slúchadlá s otvorenými ušami jediné, ktoré môžete nosiť na pretekoch, potom sú najbezpečnejším spôsobom tréningy so športovými slúchadlami s aktívnym potlačením hluku (Active Noise Canceling -ANC). Ak ste za posledné dva alebo tri roky zaujímali o akýkoľvek druh slúchadiel, takmer určite ste sa s týmto pojmom už stretli. Táto neustále sa vyvíjajúca technológia využíva mikrofóny a algoritmy na potláčanie hluku na selektívne blokovanie vonkajšieho hluku.
Momentálne sa neponoríme príliš hlboko do ANC technológie (širší, všezahŕňajúci prehľad o potláčaní hluku nájdete v našom článku tu), ale téma znie: ANC môžete použiť na blokovanie externých zvukov, ktoré počuť nechcete, ale zároveň môžete ANC využiť na zachytenie zvukov, ktoré sú kriticky nevyhnutné. Pokiaľ ide o bezpečnosť, skutočne sa počíta schopnosť vnímať výstražné zvuky.
Športové ANC slúchadlá Philips s režimom Awareness (vnímania) vám umožnia presne toto. Ak pri behu prídete na rušnú križovatku, môžete aktivovať režim a okamžite počuť premávku.
Ak je jeden menovateľ, ktorý majú všetky športové slúchadlá spoločné, je to určite odolnosť. Ak chcete zistiť, aké sú odolné, musíte skontrolovať IP hodnotenie, ktoré vám povie, aké sú slúchadlá vodotesné a/alebo prachotesné. V zásade platí, že čím vyššie sú čísla, tým sú slúchadlá prachotesnejšie alebo vodotesnejšie. A keď hovoríme voda, myslí sa tým v tomto prípade aj pot.
Je to rozdelené takto:
IPXX
IP znamená „ochranu proti vniknutiu“ a XX sú čísla, ktoré vám povedia, ako dobre slúchadlá odolávajú pevným časticiam a kvapalinám.
Prvé číslo IP v hodnotení slúchadiel bude vždy dosť vysoké, pretože sa týka toho, ako dobre vonkajší kryt slúchadiel chráni ich vnútorné fungovanie pred pevnými časticami. Vysoké čísla ukazujú, že výrobok je chránený pred náhodným vniknutím drobných častíc (t. j. prachu), zatiaľ čo nízke čísla ukazujú, že výrobok je chránený pred náhodným vniknutím oveľa väčších vecí (ako sú prsty alebo skrutkovače).
Druhé číslo udáva, nakoľko sú vaše slúchadlá vodotesné.
Ak sa chcete držať tréningového plánu aj napriek dažďu alebo sa chcete voľne vydať aj na prašné chodníky so slúchadlami na ušiach – rýchla kontrola vyššie uvedených hodnotení IP vám pomôže vybrať si tie správne slúchadlá.
Napríklad hodnotenie IPX5 je viac než postačujúce na akúkoľvek aktivitu, pri ktorej sa potíte, alebo na tréning v daždi (takže už nebudete mať výhovorku na to, aby ste sa vzdali behu, pretože je vonku trochu mokro). A hodnotenie IP55 vám umožní vyjsť von a potiť sa v daždi a prachu.
Skutočné bezdrôtové športové slúchadlá Philips A7507 majú stupeň odolnosti IPX5, čo znamená, že nie sú určené na ochranu proti prachu, ale sú účinné proti prúdeniu tekutiny – takže s nimi môžete s radosťou behať v daždi. Slúchadlá do uší Philips A4216 majú krytie IP55, čo znamená, že im nebude vôbec prekážať prach a sú v bezpečí aj v daždi.
Je dôležité poznamenať, že ak chcete plávať so športovými slúchadlami, musíte sa uistiť, že kupujete špeciálne na to určené plavecké slúchadlá. Ak slúchadlá nie sú jasne označené „na plávanie“, nechoďte do vody, keď ich máte nasadené – a to ani v prípade, že majú vysoké hodnotenie IP.
Môžu vám športové slúchadlá pomôcť lepšie behať alebo jazdiť? Môžu vás športové slúchadlá, ktoré sú ideálne na použitie v telocvični, inšpirovať k lepším výkonom? Je zrejmé, že existuje zmysel, v ktorom vám všetky športové slúchadlá pomáhajú lepšie trénovať. Poskytujú vám hudbu, ktorá vám udrží energiu a posunie vás ďalej. Váš zoznam skladieb na cvičenie sa môže líšiť od zoznamu niekoho iného – v tom je krása osobného vkusu. Stavíme sa, že vďaka správne zvolenej hudbe sa budete cítiť silní a pripravení vykročiť, držať tempo alebo prejsť cestu k ďalšiemu tréningovému míľniku. Ale naopak sú tu podcasty a audioknihy, ktoré by ste mohli použiť na uvoľnenie od bolesti.
Ale okrem hudby a podcastov existujú aj ďalšie výhody zaobstarania si športových slúchadiel.
Novodobými pomocnékmi sú chytré zariadenia. Naše hodinky nám vedia povedať, koľko kyslíka máme v krvi. Naše chladničky nám môžu pripomenúť, aby sme si objednali viac pomarančového džúsu. Ale čo športové slúchadlá? Niektoré športové slúchadlá – napríklad Philips A7306 – obsahujú inteligentné funkcie, ktoré sú kompatibilné s obľúbenými tréningovými aplikáciami. Tieto skutočné bezdrôtové slúchadlá sa môžu pochváliť vstavaným monitorom srdcového tepu, ktorý je kompatibilný s aplikáciou Philips Headphones, ako aj s niektorými tréningovými aplikáciami. Ak vami zvolená aplikácia podporuje živé aktualizácie, počas tréningu sa vám do ucha prehrajú hodnoty srdcového tepu. Ak chcete trénovať inteligentnejšie tým, že sa budete presadzovať v správnom čase, takáto funkcia vám môže pomôcť.
Iné športové slúchadlá zas obsahujú v nabíjacích puzdrách šikovnú technológiu. Ako skutočné bezdrôtové slúchadlá Philips A7306: keď ich po tréningu vložíte späť do puzdra, cyklus čistenia UV žiarením odstráni 99 % baktérií. Pred ďalším použitím si vyberiete slúchadlá plne nabité a hygienicky čisté – pripravené, aby ste sa znova zapotili.
Spomínate si, ako sme hovorili o tom, že takmer všetky športové slúchadlá sú bezdrôtové, a že športové slúchadlá sú bezdrôtové alebo skutočne bezdrôtové, a aké je to skvelé pri športoch a cvičeniach všetkého druhu?
Či už ste každodenný chodec alebo seriózny návštevník telocvične, bezdrôtové športové slúchadlá vám poskytnú dostatok slobody pohybu. Ale nezabúdajme tiež na parametre o výdrži batérie.
Ak sa pozeráte na športové slúchadlá s hlavovým oblúkom, je celkom jednoduché pochopiť, ako dlho vydržia na jedno nabitie. Na škatuli uvidíte jednu číslicu, ktorá označuje dobu prehrávania, ktorú môžete očakávať od používania slúchadiel v rámci štandardného používania. Keď prekročíte túto hodnotu, batéria sa vybije a budete musieť pripojiť nabíjací kábel, aby ste ju znova nabili. Za zmienku tiež stojí, ako dlho budú vašim slúchadlám trvať, kým sa úplne nabijú z vybitia, a či majú funkciu rýchleho nabíjania, ktorá vám poskytne ďalšiu podporu. Veľa športových slúchadiel ponúka funkciu, ktorá vám po rýchlom 15-minútovom nabíjaní poskytne ďalšiu hodinu hrania a podobne.
To, koľko času prehrávania získate, závisí od najrôznejších faktorov, vrátane toho, či majú vaše slúchadlá aktivované aktívne potláčanie hluku (ANC) – a či ANC ovplyvňuje výdrž batérie na konkrétnej súprave (v niektorých prípadoch nie). Štandardná doba prehrávania medzi jednotlivými nabitiami je približne 20 hodín, ale niektoré športové slúchadlá s hlavovým oblúkom sa môžu pochváliť neuveriteľnými hodnotami viac ako 30 hodín. To znamená, že môžete trénovať celý týždeň, bez toho aby ste museli myslieť na ich opätovné nabitie.
Slúchadlá s otvoreným uchom sú rovnaké: uvidíte jeden údaj označujúci, koľko času môžete očakávať medzi jednotlivými nabitiami.
Bezdrôtové a skutočne bezdrôtové športové slúchadlá sa zvyčajne nabíjajú v puzdre - samotné puzdro slúži ako nabíjačka. Zatiaľ je to jednoduché. Môže to byť mätúce, pretože na krabici neuvidíte jeden údaj o času prehrávania, ale uvidíte, akýsi súčet: niečo ako 6 + 18. A rovnako ako pri hodnotení IP, pochopenie toho, čo to znamená, je len o tom, ako čítať údaje. Než sa k tomu dostaneme, môže byť užitočné pochopiť, že nabíjacie puzdro je v podstate power banka, v ktorej sú umiestnené vaše slúchadlá. To znamená, že aj samotné puzdro potrebuje nabíjanie – rovnako ako každá iná power banka. Nabíjacie puzdrá sa zvyčajne nabíjajú cez kábel alebo bezdrôtovú nabíjaciu stanicu.Keď je nabíjacie puzdro úplne nabité, pojme viac energie, ako je potrebné na jedno nabitie slúchadiel. Dodatočná energia, ktorú nabíjacie puzdro obsahuje, je dôvod, prečo na krabici nájdete dva údaje času prehrávania (ktoré vyzerajú ako súčet). Menší údaj vám hovorí, ako dlho by mali plne nabité slúchadlá fungovať, kým sa musia vrátiť do nabíjacieho puzdra. Väčšie číslo vám hovorí, koľko hodín navyše môžete do slúchadiel vložiť opätovným nabitím. Povedzme, že vaše vybrané športové slúchadlá majú 6+18 hodín prehrávania. To znamená, že na jedno plné nabitie budú slúchadlá hrať približne 6 hodín. A plne nabité puzdro udrží ďalších 18 hodín energie.
Než sa k tomu dostaneme, môže byť užitočné pochopiť, že nabíjacie puzdro je v podstate power banka, v ktorej sú umiestnené vaše slúchadlá. To znamená, že aj samotné puzdro potrebuje nabíjanie – rovnako ako každá iná power banka. Nabíjacie puzdrá sa zvyčajne nabíjajú cez kábel alebo bezdrôtovú nabíjaciu stanicu.
Ak teda štuple úplne nabijete a plne nabijete aj puzdro, môžete vyraziť s vedomím, že máte vo vrecku až 24 hodín tréningového času (6 hodín v štuploch plus 18 hodín navyše v puzdre). To znamená, že môžete cvičiť 2 hodiny, vložiť štuple späť do puzdra a opakovať to 12-krát, kým budete musieť puzdro znova nabiť.
Niet pochýb o tom, že tieto malé nabíjacie puzdrá sú super praktické, ale stojí za to skontrolovať, či slúchadlá, o ktorých uvažujete, majú aj funkciu rýchleho nabíjania.
Plné nabitie súpravy bezdrôtových alebo skutočne bezdrôtových športových slúchadiel zvyčajne trvá približne dve hodiny, odkedy ich vložíte do puzdra. Veľa času medzi použitiami. Ale čokeby ste si po rannom tréningu nechali slúchadlá na ušiach, aby ste si mohli vychutnať svoje obľúbené melódie aj na ceste z telocvične, a potom ich použijete aj počas obedňajšej prestávky a neskôr si pôjdete aj zabehať?
To je priestor, kde slúchadlá s funkciou rýchleho nabíjania môžu zachrániť váš deň. Umožnia vám ušetriť ďalšiu hodinu alebo dve, z času prehrávania, jednoduchým vložením slúchadiel späť do nabíjacieho puzdra na krátky čas (zvyčajne asi 15 minút).
6000 series
Slúchadlá na uši so solárnym napájaním
TAA6219BK/00
Otvorené bezdrôtové športové slúchadlá
TAA5608BK/00
You are about to visit a Philips global content page
Continue