• https://www.philips.sk/c-e/so/sound-hub/detske-sluchadla.html Odkaz bol skopírovaný

    Rýchly sprievodca detskými slúchadlami

     

    Premýšľate o tom, ako zaobstarať svojim deťom vlastné slúchadlá? Možno túžite po nejakom oddychu po tom, čo dookola počúvate ich obľúbenú pieseň, rozprávku alebo reláciu. Alebo možno potrebujú slúchadlá do školy, alebo len chcete svojim deťom pomôcť sústrediť sa na učenie doma bez toho, aby ste ich rušili.

    Od detí až po tínedžerov môžu byť slúchadlá pre deti skvelým spôsobom, ako získať nezávislosť a súkromie, no nájsť tie správne slúchadlá môže byť zložité. V prvom rade, vaše preferencie sa môžu líšiť od toho, čo by chceli vaše deti. Vy chcete chrániť ich sluch a svoj zdravý rozum. Ony chcú tie isté, aké nosia všetci obľúbení spolužiaci v triede, alebo môžu mať veľmi presné predstavy o farbe.

    Čítajte ďalej a zistite viac o rôznych typoch detských slúchadiel a o tom, prečo naozaj nie je dobrý nápad nechať ich jednoducho používať vaše staré slúchadlá…

    Priemerná doba čítania: 10 min.

    Zdieľajte tento článok:

    • https://www.philips.sk/c-e/so/sound-hub/detske-sluchadla.html Odkaz bol skopírovaný
    Dievča používajúce zelené detské slúchadlá na vedenie zvuku cez kosti

    Naozaj deti potrebujú vlastné slúchadlá?

     

    Ak sú vaše deti vo veku, keď už prišli na to, ako si „požičať“ váš telefón alebo tablet, alebo jednoducho potrebujú slúchadlá do školy alebo na štúdium, možno budete v pokušení dovoliť im použiť vaše staré slúchadlá. Ale detské uši nie sú to isté ako uši dospelých – a slúchadlá navrhnuté priamo pre deti môžu byť v skutočnosti váš najdôležitejší technický nákup vášho života.

    Najlepšie slúchadlá pre deti budú mať dôležité vlastnosti, ktoré budú nadovšetko: budú navrhnuté tak, aby chránili sluch vášho dieťaťa a zároveň poskytovali slušný zážitok z počúvania. Prirodzene, mali by tiež ponúkať pohodlné nosenie pre menšie hlavy a je výhodou, ak sú aj dosť odolné.

    Čo hľadať pri slúchadlách pre deti

    Chlapec a dievča používajú svoje zariadenia a zároveň používajú odolné detské slúchadlá

    Medzi hlavné veci, ktoré je potrebné zvážiť pri hľadaní skvelých slúchadiel pre deti, patria:
     

    1. Obmedzenie hlasitosti: Zabudovaná technológia obmedzenia výšky hlasitosti môže pomôcť zabrániť poškodeniu sluchu udržiavaním úrovne zvuku v bezpečí. Hľadajte slúchadlá s limitom hlasitosti do 85 dB alebo menej.
    2. Pohodlie: dospelí majú väčšie uši a hlavy. Slúchadlá špeciálne navrhnuté pre deti sú zvyčajne menšie, ľahšie a mäkšie a budú nastaviteľné tak, aby mohli držať krok s vaším dieťaťom, keď bude rásť.
    3. Trvanlivosť: hľadajte slúchadlá, ktoré sú vyrobené tak, aby odolali určitému opotrebovaniu a namáhaniu.
    4. Nie príliš silné basy: slúchadlá s vyváženým zvukovým profilom poskytnú deťom dobrý všestranný zážitok z počúvania.
    5. Jednoduché použitie: v závislosti od veku vášho dieťaťa sa možno budete chcieť vyhnúť modelom s príliš veľkým počtom tlačidiel alebo zložitými ovládacími prvkami.

    Obmedzte hlasitosť. Chráňte im sluch.

     

    Ochrana sluchu vášho dieťaťa bude vašou prioritou číslo jedna. Sluch detí sa stále vyvíja. Ich sluch je citlivejší na hluk v dôsledku prebiehajúceho vývoja nervových vlákien a iných buniek. Majú tiež menšie uši a kratšie zvukovody ako dospelí: kvôli menším vonkajším zvukovodom je bubienok bližšie k zdroju zvuku a zvuk má väčší vplyv.

    Vystavenie hlasným zvukom môže spôsobiť poškodenie citlivých vlásočníc buniek vo vnútornom uchu, čo môže časom viesť k strate sluchu. To je presne dôvod, prečo sú tie najlepšie slúchadlá pre deti vybavené technológiou obmedzujúcou hlasitosť, ktorá môže pomôcť zabrániť poškodeniu sluchu udržiavaním zvuku na bezpečnej úrovni.

    Na akú hlasitosť by mali byť nastavené detské slúchadlá?

     

    Budete chcieť hľadať slúchadlá s limitom hlasitosti 85 dB alebo menej. To je maximálna úroveň odporúčaná Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) ako bezpečná pre dlhodobé počúvanie.

    Na porovnanie, väčšina slúchadiel pre dospelých dosahuje maximum okolo 115 dB a niektoré dosahujú až 136 dB! Obmedzením hlasitosti môžu slúchadlá určené pre deti pomôcť chrániť sluch dieťaťa, keď rastú.

    Popri výbere správnych slúchadiel pre vaše deti je tiež šikovný nápad začať ich učiť o návykoch bezpečného počúvania hneď, ako začnú používať prvé slúchadlá.

    Rodič používa aplikáciu Philips Headphones na ovládanie hlasitosti detských slúchadiel

    Podporujte návyky bezpečného počúvania

     

    Ste pripravení ísť príkladom?
     
    Medzi hlavné tipy na pestovanie návykov bezpečného počúvania u detí patrí obmedzenie času stráveného používaním slúchadiel, pravidelné prestávky pri počúvaní a vysvetlenie, prečo je dôležité obmedziť hlasitosť.

    Ísť príkladom však nemusí byť také jednoduché, ako to znie. Ak radi trávite hodiny ponorení do svojich obľúbených skladieb alebo sa pravidelne prechádzate so slúchadlami v ušiach (aj keď nepočúvate), možno by ste mali zvážiť, či si tieto slúchadlá zložíte častejšie, keď sú nablízku deti. Je to malá cena, ktorú treba zaplatiť za ochranu ich sluchu.

    Tipy na bezpečné počúvanie
     

    • Obmedzte čas strávený počúvaním slúchadiel. Odborníci radia nie viac ako dve hodiny denne.
    • Robte si pravidelné prestávky: WHO odporúča, aby si deti urobili prestávku (aspoň) každých 60 minút alebo hneď, ako sa začnú cítiť nepríjemne.
    • Vysvetlite deťom, že počúvanie hudby alebo zvuku pri nižšej hlasitosti môže pomôcť zabrániť poškodeniu sluchu.
    • Začnite pomaly a postupne zvyšujte čas, ktorý dieťa trávi so slúchadlami.
    • Choďte príkladom: Deti často modelujú svoje správanie podľa dospelých okolo nich, takže sa uistite, že idete dobrým príkladom dodržiavaním návykov bezpečného počúvania.

    Hľadajte detské slúchadlá, ktoré ponúkajú rodičovskú kontrolu

    Obrázok znázorňujúci aplikáciu Philips Headphones, ktorá sa používa na obmedzenie hlasitosti a času prehrávania

    Je veľmi dôležité zvážiť výber slúchadiel, ktoré majú ďalšie funkcie na zabránenie deťom prekračovať limit hlasitosti alebo ich pridelený čas prehrávania.

    Detské bezdrôtové Bluetooth slúchadlá Philips sú kompatibilné s aplikáciou Philips Headphones, vďaka ktorej máte pevne pod kontrolou úrovne zvuku. Stiahnite si aplikáciu do svojho telefónu a môžete ju použiť na obmedzenie hlasitosti aj času prehrávania.

    Všetky slúchadlá Philips určené pre deti majú hlasitosť obmedzenú na 85 dB, ale pomocou aplikácie Philips Headphones môžete nastaviť nižší limit pre citlivejšie uši. Limit hlasitosti si vyberáte na základe percenta: ak napríklad zvolíte 60 %, hlasitosť sa postupne zníži na 60 % z 85 dB.

    Môžete tiež nastaviť čas počúvania, aby dieťa nepočúvalo príliš dlho. Po uplynutí času prehrávania slúchadlá prestanú hrať.

    Forma a funkcia: Aké slúchadlá sú pre deti najlepšie?

     

    Slúchadlá sú funkčné zariadenia. Môžeme teda vybrať tie „najlepšie“, pokiaľ ide o štýl slúchadiel, ktoré zaobstaráte pre svoje deti?

    Nakoniec však budú najlepšie slúchadlá pre deti závisieť od potrieb a preferencií dieťaťa. Pokiaľ sú slúchadlá, ktoré dostanete, obmedzené a pohodlné, zvyšok je úplne na vašom výbere. Ako si teda vybrať?

    Znie to ako samozrejmosť, ale stojí za to zvážiť, kedy budú vaše deti slúchadlá používať a k akým zariadeniam budú musieť slúchadlá pripojiť. Ďalším často opomínaným parametrom je odporúčaný vek odporúčaný výrobcom slúchadiel.

    Vždy tiež skontrolujte, či sú náušníky a hlavový oblúk alebo pásik na krk, nastaviteľné. Týmto spôsobom môžu slúchadlá držať krok s rastom vášho dieťaťa.

    Vyberte si slúchadlá na uši alebo otvorené slúchadlá a vyhnite sa slúchadlám pre
    mladšie deti.

     

    Pokiaľ ide o tvar slúchadiel, povedali by sme, že ľahké slúchadlá na uši alebo otvorené slúchadlá určené pre deti im vyhovujú najviac.

    Slúchadlá cez uši úplne zakrývajú uši a poskytujú lepšiu zvukovú izoláciu ako slúchadlá na uši. Aj keď to môže pomôcť zabrániť tomu, aby dieťa malo pocit, že chce zvýšiť hlasitosť – ak počúva, povedzme, v hlučnom autobuse – slúchadlá cez uši môžu byť tiež objemnejšie a ťažšie, čo často nemusí byť také pohodlné. .

    Modré detské slúchadlá s hlavovým oblúkom a zelené detské slúchadlá s otvoreným uchom

    Slúchadlá na uši sú zvyčajne menšie a ľahšie ako slúchadlá cez uši. Majú ušné mušle, ktoré sedia na ušiach, čo môže byť dobrá voľba pre deti, ktoré nemajú radi pocit, keď im slúchadlá cez uši úplne zakrývajú uši.

    A potom je tu nový hráč na trhu detských slúchadiel – slúchadlá s otvoreným uchom určené priamo pre deti. Slúchadlá s otvoreným uchom, známe tiež ako slúchadlá s kostnou vodivosťou zvuku, sú skvelé pre deti, ktoré nemajú radi pocit čohokoľvek v ušiach alebo na ušiach, ako aj pre tie, ktoré nemajú radi nosenie čeleniek. Sú tiež bezdrôtové, takže sú vynikajúce aj pre aktívne deti.

    Čo však také štuplové slúchadlá? Pre mladšie deti by sme ich neodporúčali. Káblové, bezdrôtové alebo skutočne bezdrôtové slúchadlá je potrebné vložiť do zvukovodu, čo môže zvýšiť riziko poškodenia sluchu malého dieťaťa. Hygiena tu tiež nie je vždy na prvom mieste u detí a je dôležité, aby ste ich naučili, že po použití treba slúchadlá vložiť späť do puzdra. Ak slúchadlá necháte voľne ležať (alebo strčíte do vrecka alebo tašky), keď nie sú v puzdre, môžu sa na ne prilepiť vlákna a nečistoty a skončiť v ušiach vášho dieťaťa. Existuje zjavné riziko infekcie, ktoré sa dá ľahko obísť vyhýbaním sa štuplovým slúchadlám, kým dieťa nebude dostatočne zrelé na to, aby si zapamätalo, že si slúchadlá uloží do puzdra, keď ich nepoužíva.

    Čo sú to slúchadlá s otvoreným uchom pre deti?

     

    Čo teda sú tie detské slúchadlá s otvorenými ušami, ktoré sme spomínali? Bezdrôtové slúchadlá s otvoreným uchom pre deti sú novou inováciou, ktorej sa venuje veľká pozornosť, pretože sú super pohodlné a super bezpečné. A musíme len súhlasiť.

    Prečo sú také bezpečné? Na začiatok je to všetko o dizajne. Nemajú žiadny hlavový oblúk ani náušníky a deti si nemusia dať do ucha štuple. Namiesto toho sú slúchadlá s otvoreným uchom umiestnené mimo zvukovodu. Sú umiestnené tesne pred uchom a prenášajú zvuk cez lícne kosti pomocou technológie kostného vedenia zvuku. Táto šikovná technológia znamená, že žiadny zvuk sa neprehráva priamo do uší vášho dieťaťa.

    Pohodlné slúchadlá s otvoreným uchom nevyžadujú tesné uchytenie, takže je menej pravdepodobné, že spôsobia nepohodlie alebo podráždenie. Navyše skutočnosť, že slúchadlá s otvorenými ušami nevstupujú do ucha, ich robí obzvlášť hygienickými – čo môže byť len bonus.

    Keďže im uši nezakrývajú žiadne ušné mušle, ďalšou veľkou bezpečnostnou výhodou otvorených slúchadiel je, že deti môžu počuť vonkajšie zvuky v rovnakom čase, keď majú zapnuté slúchadlá. Ak si chce vaše dieťa prehrať hudbu, keď je vonku, bude viac pozorné na to, čo sa okolo neho deje (napríklad premávka). Vo vnútri vás budú stále počuť, ako im hovoríte, že je čas na večeru.

    Ako nájsť pohodlné slúchadlá pre deti?

     

    Pohodlie je dôležitá vlastnosť. Nemá zmysel zaobstarať slúchadlá, ktoré sa prispôsobia rastu vášho dieťaťa, ak nebudú pohodlné na nosenie.

    Slúchadlá určené pre deti budú vždy ľahké, ale stále stojí za to porovnávať rôzne modely, aby ste našli tie najľahšie. Budete sa tiež chcieť uistiť, že slúchadlá bezpečne padnú, takže sa nezošmyknú.

    Čo hľadať pri slúchadlách do uší


    Najpohodlnejšie slúchadlá na uši pre deti budú obsahovať mäkké nastaviteľné náušníky, ako aj polstrovaný, nastaviteľný hlavový oblúk. Polstrovanie pomáha zmierniť akýkoľvek tlak na hlavu alebo uši a možnosť nastavenia veľkosti znamená, že slúchadlá môžu rásť s vaším dieťaťom. Budete sa chcieť uistiť, že slúchadlá sadnú, keď sú najmenšej veľkosti, a potom ich môžete časom zväčšiť.

    Ako viete, že je čas upraviť slúchadlá na ušiach? Je zrejmé, že ak vám vaše dieťa povie, že ho to bolí, je čas! Ak však nepociťuje žiadnu zjavnú bolesť z príliš napnutých slúchadiel, nemusia si to všimnúť.

    Jednoduchý spôsob, ako sa uistiť, že slúchadlá nevyvíjajú príliš veľký tlak na ich rastúce uši, je nechať ich dieťa nosiť na krátky čas a potom skontrolovať, či na nich nie je začervenanie alebo otlačky. Ak existujú, budete musieť upraviť košíčky a/alebo náhlavný oblúk na väčšiu veľkosť.

    Sú slúchadlá s otvoreným uchom pohodlné?

    Dievča používajúce pohodlné detské slúchadlá na školskú aktivitu

    Slúchadlá s otvorenými ušami pre deti sú pohodlné vďaka tomu, že nie sú potrebné žiadne náušníky, ktoré bolo treba nasadiť na ucho. Ak vaše dieťa nemá rado pocit zakrytých uší, slúchadlá s otvorenými ušami sú preň ideálne.

    Je zrejmé, že hlava dieťaťa je menšia ako hlava dospelého, a preto je dôležité kupovať slúchadlá s otvorenými ušami špeciálne navrhnuté pre deti. Okrem obmedzenia hlasitosti na 85 dB sú detské slúchadlá s otvorenými ušami vyrobené tak, aby pohodlne obopli hlavu dieťaťa. Slúchadlá s otvoreným uchom pre dospelých by im padali.

    Detské slúchadlá Philips s otvorenými ušami majú flexibilný remienok na krk s pružným titánovým jadrom. To umožňuje slúchadlám „obopnúť“ hlavu vášho dieťaťa – budú držať jemne, ale oritom pevne na mieste. Nákrčník sa tiež zapína cez uši, takže slúchadlá neskĺznu.

    Môžu akékoľvek slúchadlá držať krok s vašimi deťmi?

     

    Či už sa rozhodnete pre slúchadlách do uší alebo s otvorenými ušami, oplatí sa pamätať na to, že deti sú deti a nie vždy si dávajú pozor na svoje veci.

    Modré a ružové detské slúchadlá na podlahe s hračkami

    Požičiavať svoje slúchadlá kamarátom? Samozrejme. Hodiť ich do ruksaku, kým na ne položia iné veci? Prečo nie. Náhodne ich obliať pitím, keď zabrzdí autobus alebo vaše auto náhle zastaví? To sa stáva.

    Ak je dôležité uistiť sa, že slúchadlá vášho dieťaťa majú obmedzenú hlasitosť a sú pohodlné, určite je potrebné myslieť aj na to, že sú dostatočne odolné, aby ich dieťa mohlo používať.

    Sú dostatočne tvrdé?

     

    Je pravda, že môže byť ťažké povedať, aké silné sú slúchadlá, kým ich nemáte v ruke.

    Ak nakupujete online, pri zvažovaní toho, či budú slúchadlá dostatočne pevné, je potrebné venovať pozornosť niektorým veciam:
     

    • Je hlavový oblúk (slúchadlá cez uši) alebo pásik na krk (slúchadlá s otvoreným uchom) dostatočne pevný a zároveň dostatočne pružný, aby ste ho mohli ľahko nastaviť?
    • Sú dodávané s puzdrom na cestovanie, alebo aby ste ich mohli bezpečne uložiť, keď sa nepoužívajú?
    • Ak ide o slúchadlá na uši, skontrolujte, či sa dajú zložiť, aby sa dali ľahko skladovať alebo aby ich vaše dieťa mohlo nosiť vo vrecku.
    • Sú odolné voči tekutine? Skontrolujte, či majú hodnotenie IP. Ak áno, pravdepodobne vydržia nejaké to špliechanie.

    Štýl slúchadiel? Opýtajte sa svojich detí

    Dvaja súrodenci sa hrajú detských slúchadiel na ušiach

    Oplatí sa hovoriť s deťmi o tom, čo chcú. Možno si myslíte, že to viete. Ale viete? Ste si celkom istí, že mladšie dieťa chce pestrofarebné slúchadlá, len aby ste následne zistili, že si myslia, že svetlé farby sú „príliš detinské“? Alebo že ich obľúbená farba sa od včera zmenila. A ktovie, či staršie dieťa nechce nič iné ako slúchadlá, ktoré svietia, alebo kedy si deti začnú myslieť, že káblové modely sú opäť cool.

    Je to tiež dobré zisti, či sú slúchadlá, ktoré vaše deti chcú, kompatibilné s ich zariadeniami. Koniec koncov, dieťa môže požiadať o káblový slúchadlá bez toho, aby si uvedomilo, že zariadenia, ktoré používa, nemajú konektor pre slúchadlá.

    Tak to by sme mali. Detské slúchadlá sa dodávajú v najrôznejších prevedeniach – do uší, na uši, otvorené, bezdrôtové a káblové. Slúchadlá určené pre deti by mali mať vždy obmedzenú hlasitosť a pokiaľ im obmedzíte čas počúvania, budú pre malé uši aj bezpečné.

    Pohodlie znamená, že sa v nich cítia dobre a dajú sa prispôsobiť podľa toho, ako vaše dieťa rastie. Pre mladšie deti odporúčame modely na uši a s otvorenými ušami, pretože sú vo všeobecnosti pohodlnejšie (a hygienické v prípade slúchadiel s otvoreným uchom).

    Ak chcete, aby vydržali, je najlepšie vybrať si také detské slúchadlá, ktoré majú určitú odolnosť a flexibilitu. Čo sa týka výberu farieb, to je už čisto na vás. Najlepšie bude spýtať sa priamo detí.

    Bezdrôtové slúchadlá do uší Philips vs. otvorené slúchadlá pre deti

    Na ucho

    Otvorené ucho

    Bezpečnosť

    Hlasitosť obmedzená na <85 dB.

    Na niektorých modeloch možno hlasitosť a čas prehrávania ovládať pomocou aplikácie. 

    Hlasitosť obmedzená na <85 dB.

    Hlasitosť a čas prehrávania je možné ovládať pomocou aplikácie.

    Pohodlie

    Nastaviteľné hlavové oblúky umožňujú slúchadlám rásť s deťmi.

    Deťom, ktorým sa nepáči niečo, čo im zakrýva uši, sa nebudú páčiť slúchadlá na uši.

    Slúchadlá s otvoreným uchom nič nezakrývajú, preto sú ľahšie a menej obmedzujú pohyb hlavy.

    Nastaviteľný pásik na krk umožňuje slúchadlám rásť spolu s dieťaťom.

    Povedomie

    Slúchadlá na uši blokujú niektoré vonkajšie zvuky vďaka náušníkom.

    Slúchadlá s otvoreným uchom umožňujú deťom počuť všetko, čo sa okolo nich deje.

    Odolnosť

    Vyhotovené s ohľadom na deti.

    Niektoré modely majú dizajn navrhnutý tak, že sa dajú poskladať v dvoch smeroch, čo umožňuje bezpečné uloženie slúchadiel, keď sa nepoužívajú.

    Vyhotovené s ohľadom na deti.

    Flexibilný pásik na krk s pružným titánovým jadrom drží slúchadlá na mieste a len tak sa nerozbijú.

    Dizajn

    Farebné náušníky, ktoré na niektorých modeloch svietia.

    Jednoduché a futuristicky vyzerajúce.

    Kvalita zvuku

    Dobrý zvuk s vyváženým zvukovým profilom (nie príliš veľa basov).

    Kvalita zvuku môže byť nižšia ako pri slúchadlách na uši. Basy nebudú príliš silné.

    Jednoduchosť použitia

    Jednoduché na používanie

    Jednoduché na používanie

    Zdieľajte tento článok:

    • https://www.philips.sk/c-e/so/sound-hub/detske-sluchadla.html Odkaz bol skopírovaný

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.