1
Čistička vzduchu

Zastavte alergény
za dverami


Každý nádych sa počíta

Čistička vzduchu Philips Series 3000i AC3259/10

Benefity
Vyčistí vzduch
za 8 minút*
Velikost místnosti
Trojstupňová filtrácia zaistí zdravý vzduch (predfilter, HEPA filter, filter s aktívnym uhlíkom).
Proti alergenům
Účinne odstraňuje aj neviditeľný poletujúci prach, alergény, baktérie, vírusy.
Velikost místnosti

Nočný režim

pre nerušený spánok.

Wifi
Prepojenie s aplikáciou AirMatters pre poskytnutie informácií o indexe alergénov, vrátane peľovej predpovede vo vašom okolí.
Ozon
Neemituje škodlivý ozón.
Ecarf
Testované inštitútom ECARF pre alergikov.
Čistička vzduchu
* Vypočítané vydelením CADR 393m3/h veľkosťou miestnosti 48m3 (za predpokladu podlahovej plochy miestností 20m2 a výšky 2,4m).

Dýchajte zdravší vzduch


Čističky vzduchu Philips zo vzduchu odstraňujú vdychovateľné častice s veľkosťou od 20 nanometrov* (napr. lietajúci prach, alergény, baktérie, vírusy, čiastočky zo spaľovacích motorov automobilov), čím prinášajú úľavu nielen osobám s dýchacími ťažkosťami, ale tiež chránia zdravých jedincov pred vdychovaním škodlivých látok. Zároveň účinne eliminujú pachy, škodlivé plyny a chemikálie.

 

Prečítajte si viac kliknutím na .
 

*Častice približne 3 500× menšie ako je hrúbka ľudského vlasu.

PM10 sú prachové častice s priemerom menej ako 10 mikrometrov, čo je asi sedmina hrúbky ľudského vlasu. Naviazaním na tieto častice sa do organizmu dostávajú aj veľmi nebezpečné polycyklické aromatické uhľovodíky (benzo (a) pyrén).


Ako nám škodia?

Dráždia a poškodzujú dýchacie cesty, spôsobujú zápaly, znižujú obranyschopnosť tela voči infekciám. PM10 prenikajú do dýchacích ciest, môžu viesť k astme, bronchitíde a iným pľúcnym problémom. U tých, ktorí trpia pľúcnymi a srdcovými komplikáciami, môže dlhodobé vystavovanie sa PM10 viesť až k úmrtiu.

PM2,5 sú prachové častice s priemerom menej ako 2,5 mikrometra. Prenikajú hlboko do pľúc a prinášajú tak oveľa viac zdravotných rizík než väčšie častice PM10. Ich hlavným zdrojom je automobilová doprava a priemysel.
 

Ako nám škodia?

Spôsobujú problémy dýchacích ciest, astmu, rakovinu pľúc a iné choroby pľúc. Zvyšujú riziko srdcového infarktu, mŕtvice a cukrovky. Vplyv PM2,5 sa u rôznych osôb líši a závisí od veku a zdravotnom stave. Citlivosťou trpia najmä deti, starší ľudia s chronickým dýchacím ochorením alebo ľudia oslabení napríklad stresom, fajčením alebo nevhodným stravovaním.

Oxidy dusíka vznikajú v spaľovacích motoroch oxidáciou vzdušného dusíka za vysokých teplôt. Zapríčiňuje ich predovšetkým intenzívna automobilová doprava. Spôsobujú zápaly dýchacích ciest, narúšajú imunitu (znižujú počet niektorých bielych krviniek), a majú za následok častejšie choroby dýchacieho aparátu a výskyt astmy a alergií. NO2 je pohlcovaný hlienom dýchacích ciest z 80 až 90%.

 

Ako nám škodia?

Najviac ohrození sú ľudia s dýchacími problémami (astma, bronchitída). Osobitné riziko je pre deti, ktorých nižšia obranyschopnosť môže viesť k infekcii a k zníženiu pľúcnych funkcií. Pôsobenie NO2 môže súvisieť so zvýšeným rizikom úmrtia z dôvodu srdcových alebo dýchacích ťažkostí.

Prízemný čiže troposférický ozón O3 vzniká chemickými reakciami pri spaľovaní za prítomnosti oxidov dusíka, organických zlúčenín, slnečného svetla a vysokých teplôt. Vzniká najmä v horúcich letných dňoch v mestách.


Ako nám škodí?

Spôsobuje viacero nepríjemných ťažkostí, z ktorých niektoré môžu odznieť až v priebehu týždňov. Hlavnými príznakmi sú pálenie očí, nosa, hrdla, astma alebo problémy s dýchaním, bolesti hlavy a migrény. Významne ohrozené sú deti, vrátane tínedžerov pobytom v letných dňoch vonku. Opatrní by mali byť aj starší ľudia alebo ľudia trpiaci dýchacími problémami.

Skúsenosti a recenzie s čističkou vzduchu

Máte otázku ohľadom čističky?


Naši odborníci vám sú pripravení poradiť. Stačí sa opýtať.

Časté otázky týkajúce sa čističky vzduchu


Odpovedá RNDr. Jan Hovorka, Ph.D., vedúci laboratória pre štúdium kvality ovzdušia, Prírodovedecká fakulta Univerzity Karlovej.
Hovorka
Aká je základná sada funkcií, ktorú by mala mať každá čistička?

Čistička vzduchu by mala nielen efektívne odstraňovať zdraviu škodlivé častice, ale mala by to robiť rýchlo, ticho a nemala by sama produkovať škodliviny, napr. ozón.


Základom sú kvalitné HEPA filtre, ktoré treba pravidelne meniť. Rýchle čistenie vzduchu znamená, že prietok vzduchu čističkou je podstatne vyšší ako je prirodzená rýchlosť výmeny vzduchu v miestnosti.

 

Efektivita je pritom daná nie rýchlosťou prietoku vzduchu, ale tzv. CADR ukazovateľom, ktorý hovorí, koľko m3 vzduchu je čistička schopná prefiltrovať / vyčistiť za jednu hodinu.

Keď je vzduch znečistený vonku, prečo ho čistiť doma?
Pretože vzduch z vonkajšieho prostredia vždy prenikne dovnútra, či už oknami, dverami, alebo škárami v stavebnej konštrukcii. Zatvorenie okna nestačí. Priemerne do interiéru prenikne zvonku cca 70% častíc.
Ktoré častice sú pre zdravie najviac škodlivé?

Veľmi škodlivé sú častice s veľkosťou okolo 50 nanometrov, napríklad splodiny z áut, tovární alebo komínov. Tieto častice sa veľmi ľahko zachytávajú v pľúcnych alveolách, preto rýchlo prenikajú do krvného riečiska a následne sa zachytávajú v mozgu alebo ďalších orgánoch.
 

Nadmerný príjem týchto častíc môže spôsobiť dýchacie ťažkosti, infarkty myokardu, prípadne mozgové príhody. V našom laboratóriu sme overili, že tieto častice zo vzduchu s vysokou účinnosťou odstraňujú čističky vzduchu Philips (testovaný model: AC3256/10).

Hovorka

Pomoc s alergiou a imunitou pohľadom doktorky


Odpovedá MUDr. Zuzana Vančíková, CSc. Pľúcna lekárka, alergologička, imunologička.
Čističky vzduchu a imunita. Ako sa veci majú?
Kvalitná čistička vzduchu zlepšuje kvalitu vzduchu, ktorý dýchame, a to imunitu posilňuje. Ak je organizmus zaťažený vdychovaním nečistôt, dochádza naopak k jej oslabeniu. Negatívne účinky inhalácie škodlivín sa kumulujú a riziko choroby stúpa s rastúcou dávkou týchto škodlivín.
Môžu čističky vzduchu pomôcť alergikom?
Kým zdravý človek je na alergény "zvyknutý", alergik si na alergény prirodzenou cestou zvyknúť nevie (je nutná alergénová vakcinácia). Pre alergika je teda lepšie, keď nevdychuje veľa alergénov zo vzduchu, alebo najlepšie žiadne. Kvalitná čistička vzduchu vie vzduchom roznášané alergény zachytiť do svojich filtrov. Tým pomáha alergikom uľaviť od alergických prejavov.
Účinnost

Mimoriadne účinné čistenie miestností s veľkosťou až 47 m2


Technológia Vitashield IPS a aerodynamickým designom, mimoriadnym HEPA filtrom NanoProtect zvyšuje rýchlosť čistenia vzduchu na 393 m3/h a môže byť použitá v miestnosti s veľkosťou 47 m2.
Účinnost

Pokročilý filter NanoProtect poskytuje univerzálnu ochranu proti smogovej situácii


Mimoriadne silný filter NanoProtect HEPA a AC je navrhnutý tak, aby poskytoval špičkovú efektivitu čistenia a životnost v boji proti lietajúcim časticiam. Čistička Philips s týmto filtrom zachytí 99,97% častíc, ktoré prejdú filtrami, čím sa účinne znižuje množstvo alergénov, plynov a pachov.
AeraSens

Automatická regulácia vďaka technológii AeraSense

Technológia Philips AeraSense porovnateľná so snímačmi profesionálnej triedy, je vysoko efektívna pri rozpoznávaní najmenších zmien stavu ovzdušia v interiéri. AeraSense vzduch priebežne monitoruje a pri detekcii zmien častíc automaticky nastavuje rýchlosť ventilátora.
Wifi

Ovládajte vašu čističku kedykoľvek a odkiaľkoľvek


Ovládajte vašu čističku vzduchu odkiaľkoľvek vďaka prepojeniu s aplikáciou. Prostredníctvom aplikácie Air Matters (pre Android aj iOS) čističku zapnite, zmeňte rýchlosť ventilátora alebo skontrolujte životnosť filtra.

Čističky vzduchu Philips neemitujú škodlivý ozón

Ozon

Čističky a zvlhčovače vzduchu Philips sú založené na technológiách bez iónov, ozónu* a škodlivých chemikálií (čističky Philips nie sú založené na ionizačnej technológii). Vďaka tomu sú bezpečné aj pre ľudí s dýchacími ťažkosťami alebo astmou a tiež pre zvieratá.
 

* Pri zvýšenej koncentrácii môže ozón spôsobiť bolesti hlavy, podráždenie očí, pálenie slizníc, kašeľ, dýchacie ťažkosti alebo astmatické záchvaty. Najviac citliví na ozón sú ľudia, ktorí majú zdravotné ťažkosti ako napr. Astma, chronické problémy dýchacích ciest alebo choroby obehovej sústavy.

Porovnajte čističky vzduchu Philips

AC3259/10

Čistička vzduchu

AC3259/10

Series 3000i
AC2887/10

Čistička vzduchu

AC2887/10

AC3829/10

Čistička a zvlhčovač vzduchu 2 v 1

AC3829/10

Series 3000i
AC1214/10

Čistička vzduchu

AC1214/10

Series 1000i

Používateľská recenzia

Celkové hodnotenie 4.8 / 5
Celkové hodnotenie 4.4 / 5
Celkové hodnotenie 4.8 / 5
Celkové hodnotenie 4.7 / 5

Maximálny dosah*

 • 47 m2
 • 39 m2
 • 37 m2
 • 32 m2

3-stupňová filtrácia Vitashield IPS (predfilter, aktívny uhlíkový filter, HEPA filter)

 • áno
 • áno
 • áno
 • áno

Aerasense číselná spätná väzba o úrovni častíc PM2.5**

 • áno
 • áno
 • áno
 • áno

Objem dodaného čistého vzduchu CADR (častice)***

 • 393 m3/hod
 • 333 m3/hod
 • 310 m3/hod
 • 270 m3/hod

Antialergénny režim

 • áno
 • áno
 • áno
 • áno

Zvlhčovací výkon NanoCloud****

 • n/a
 • n/a
 • áno 600 ml/hod
 • n/a

Hlučnosť chodu v tichom/nočnom režime

 • 33 dB
 • 35 dB
 • 32 dB
 • 32 dB

Prepojenie s aplikáciou AirMatters:

 • áno
 • nie
 • áno
 • áno

Quiet Mark (ocenenie)

 • nie
 • nie
 • áno
 • nie

* Podľa štandardu GB / T.

** Ako PM2,5 sú označované častice poletujúceho prachu menšie ako 2,5 mikrónu (1mm = 1.000 mikrónov = 1.000.000 nanometrov).

**** Podľa štandardu GB / T. CADR meria účinnosť čističky vzduchu s ohľadom na veľkosť miestnosti a objem dodaného čistého vzduchu za minútu. Meria sa napríklad odstránenia prachu, peľu a dymu, ktoré sú najčastejšími znečisťujúcimi látkami v ovzduší. Všeobecne platí - čím vyššia CADR, tým výkonnejšia čistička vzduchu.

*** Týka sa výhradne zariadenia s funkciou zvlhčovania vzduchu. V porovnaní s ultrazvukovými zvlhčovačmi šíri o 99% menej baktérií. Podľa štandardu GB / T.

Kúpte si aj vy do svojej domácnosti Čističku vzduchu s režimom proti alergénom

Čisdtička doma
Technológia VitaShield IPS dokáže prirodzeným spôsobom efektívne a dlhodobo odstraňovať ultrajemné častice s veľkosťou iba 0,02 um a 99,97% bežných lietajúcich alergénov. Technológia AeroSense prináša istotu v podobe zobrazenia kvality vzduchu v interiéri v reálnom čase.