Cestovanie s prístrojom CPAP

ventilation success main

Cestujte v pohode. Cestujte naľahko.

Ako si vybrať cestovný prístroj CPAP

Všetky nie sú rovnaké

 

Pre častých cestovateľov musí byť prenosné zariadenie PAP menšie, ľahšie a jednoduché na prenášanie, ako aj diskrétnejšie. Prenosné zariadenie CPAP by sa malo zmestiť do bežne používanej tašky namiesto použitia osobitného kufríka. Vďaka inováciám v oblasti dizajnu a technológie môže miniatúrne zariadenie PAP poskytovať rovnaký výkon ako jednotka, ktorú používate doma. Pamätajte: nie všetky cestovné zariadenia PAP sú rovnaké. Zamerajte sa na prístroje s tichou prevádzkou, komfortnými nastaveniami terapie a funkciami, ktoré sú podobné ako vaše domáce zariadenie.

Nenechajte sa oklamať

Keď kupujete cestovné zariadenie CPAP

Cestovné zariadenia PAP sa dodávajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a s rôznymi funkciami. Niektoré môžu vyzerať mimoriadne malé, vyžadujú však veľký počet pridaných súčastí na to, aby fungovali tak, ako systém, ktorý používate doma. Nižšie uvádzame niekoľko rád ako pomôcku na výber prístroja, ktorý bude pre vás tým najlepším riešením.
Komponenty
Zariadenie s menším počtom súčastí vyžaduje kratší čas na zostavenie a používanie a jednoducho sa zmestí do kufríka.
Hmotnosť
Cestovanie naľahko je dôležité. Porovnajte si hmotnosti prístrojov PAP.
Hadica
Keďže každý výrobca má odlišné hadice, snažte sa hľadať prístroje s menšími hadicami, ktoré zjednodušujú balenie a poskytujú väčšiu voľnosť pohybu počas spánku.
Pridané funkcie
Zamerajte sa na pridané funkcie, akými sú napríklad aktivácia interaktívnej dotykovej obrazovky, vstavaný nabíjací port USB na mobilné telefóny alebo iné zariadenia, vďaka čomu ostanú zásuvky dostupné na pripojenie lámp, budíkov ap.

Cestovné príslušenstvo na terapiu spánkového apnoe

DreamStation Go

Cestovné kufríky

Preprava zariadenia PAP, masky, hadice a napájacích káblov môže byť častou príčinou prerušenia terapie počas cestovania. Existuje však mnoho možností, vďaka ktorým sú balenie a prenos terapeutických zariadení jednoduchšie a praktickejšie – vrátane okrem iného pevných kufrov, prenosných kufríkov s popruhom na rameno a priestoru na ďalšie príslušenstvo.
DreamStation Go

Organizéry na posteľ

Toto praktické príslušenstvo môže obsahovať masku, hadicu a káble, prakticky uložené pre prípad, že potrebujete narýchlo odísť. Vďaka nemu budete zároveň mať poruke všetko, čo potrebujete, keď to bude potrebovať.
DreamStation Go

Napájacie adaptéry

Bez ohľadu na potrebu pripojenia k zásuvke na zapaľovač cigariet vo vozidle alebo pripojenie k batérii s hlbokým cyklom typu Marine máte k dispozícii množstvo adaptérov, vďaka ktorým nemusíte prerušovať napájanie vášho zariadenia.
DreamStation Go

Zväzky batérií

Je to rovnaké ako v prípade batérií, ktoré napájajú vaše elektronické zariadenia – batérie určené na napájanie prístroja PAP sú stále menšie a ľahšie. Je teda jednoduchšie a praktickejšie využívať terapiu na cestách bez prerušenia. [link]Zväzky batérií CPAP.
DreamStation Go

DreamStation Go

 

DreamStation Go je dômyselne zostrojený cestovný prístroj PAP, vďaka ktorému môžete spať vytúženým spánkom a zachovať si požadovanú kondíciu.

Výber CPAP

Rady na zjednodušenie cestovania

 

Aby ste na služobnej ceste alebo vysnenom zájazde stihli všetko, čo plánujete, je mimoriadne dôležité každú noc zachovať kontinuitu terapie.

Letecká preprava – bezpečnosť na letisku

Bezproblémový prechod letiskovou kontrolou

 

Letecká preprava predstavuje pre pacientov so spánkovou apnoe niektoré svojské ťažkosti. Objavte užitočné rady a usmernenia, vďaka ktorým bude váš let absolútne bez problémov.