Valentínske zľavy až do 38 %. Zobraziť
dni
hodiny
minúty
sekundy
1

Ako na jednoduché a rýchle žehlenie: Parná žehlička alebo parný generátor? 


Žehlenie je pre väčšinu z nás jednou z najmenej obľúbených domácich prác. Ak ale máte kvalitný spotrebič, ktorý zodpovedá vašim nárokom, nemusí to tak byť. Zistite, aký je rozdiel medzi parnou žehličkou a parným generátorom a podľa akých kritérií ich vyberať. Uvidíte, že so správnym prístrojom bude aj pre vás žehlenie zábavou.

Žehlička verzus parný generátor - ako tieto dva prístroje fungujú?

 

Klasické parné žehličky sú zďaleka najbežnejšími prístrojmi na žehlenie a pozná ich asi každý. Sú malé a šikovné, no pritom dobre plnia svoju funkciu. Majú slabší výstup pary (75 g/min) ako parné generátory, preto sa hodia skôr na žehlenie mäkších materiálov či menšieho množstva bielizne. S parnou žehličkou je možné žehliť iba horizontálne a na žehliacej doske.

 

Na druhej strane, parné generátory disponujú najvyspelejším systémom pre domáce žehlenie na trhu a bez problémov si poradia aj s veľkou kopou bielizne. Vyznačujú sa tým, že majú oddelenú nádržku na vodu (parnú stanicu) a žehličku, čo so sebou nesie hneď niekoľko výhod. Tou najdôležitejšou je oveľa väčší výkon a parný ráz až 750 g, vďaka čomu okamžite odstránite aj nepoddajné záhyby. Parný generátor je síce väčší, ale samotná žehlička váži menej ako 1 kg, takže nezaťažuje vaše zápästie. Parné generátory je možné použiť aj na vertikálne žehlenie a vďaka veľkej nádržke nebudete musieť počas žehlenia dopĺňať vodu. Výsledkom je dokonale vyžehlená bielizeň za polovicu času.

Parná žehlička – šikovný pomocník pre nenáročných

 

Na trhu je v ponuke veľké množstvo rôznych žehličiek a ako iste tušíte, nie je žehlička ako žehlička. Žehličky s nízkym rozsahom teplôt, bez špeciálnych programov na bezpečné žehlenie chúlostivých látok, ktoré sa zahrievajú príliš rýchlo alebo príliš pomaly, môžu byť skutočnou nočnou morou. O to viac, ak musíte vyžehliť veľké množstvo bielizne či rôzne tkaniny. Podľa akých kritérií teda vyberať parnú žehličku?

Snadne zehleni s parni zehlickou

Ako vybrať parnú žehličku

 

• Najprv sa zamerajte na to, či je žehlička bezpečná pre všetky žehlené látky. Vďaka tomu sa aj pri žehlení chúlostivých tkanín vyhnete ich spáleniu alebo lesknutiu v dôsledku žehlenia pri príliš vysokej teplote.  

 

• Každá tkanina sa žehlí pri inej teplote, preto väčšina parných žehličiek umožňuje nastavenie teploty žehlenia. Zistite si, aký má žehlička rozsah teplôt a či zodpovedá vašim požiadavkám. Žehlička Philips Azur Elite túto prácu vďaka technológii OptimalTemp urobí za vás – automaticky nastaví optimálnu teplotu a zaistí, že už nikdy žiadnu bielizeň nespálite.

 

• Tretím dôležitým faktorom pri výbere je možnosť regulácie pary. Niektoré naparovacie žehličky Philips majú automatický parný senzor, ktorý upravuje množstvo pary podľa spôsobu žehlenia, takže ľahko vyžehlíte aj veľké záhyby bez nutnosti manuálneho nastavovania množstva pary. 

Pre parný generátor nie je žiadna úloha nesplniteľná 

 

Žehličky s parným generátorom sú technologicky oveľa vyspelejšie a výkonnejšie ako klasické parné žehličky. Dokážu odstrániť nepoddajné záhyby zo všetkých druhov tkanín, vrátane obzvlášť jemných látok, ako je napríklad hodváb, ale aj pevných, ako je džínsovina. 

 

Oveľa silnejší výstup pary tohto typu spotrebiča umožňuje aj žehlenie odevov vo zvislej polohe. To vám uľahčí odstránenie záhybov z odevov, ktoré sa obvykle žehlia najhoršie, ako sú obleky a spoločenské šaty, ale aj zo záclon a ďalšieho bytového textilu. S parným generátorom dokonca vyžehlíte niekoľko vrstiev textilu naraz.

 

Ako vybrať parný generátor? Pre naozaj rýchle a efektívne žehlenie sa zamerajte najmä na parný výkon a parný tlak. Nízka váha žehličky a veľký objem vodnej nádržky vám zaistí komfort pri žehlení. Rôzne parné generátory ponúkajú aj doplnkové bezpečnostné a chytré funkcie.

Inteligentné žehlenie s parnými generátormi Philips     

 

Parný generátor Philips PerfectCare 9000 Series vďaka unikátnej technológii ActiveSense ako jediný na svete rozpozná tkaninu, ktorú práve žehlíte. Integrovaná kamera tkaninu nasníma a umelá inteligencia automaticky nastaví optimálnu teplotu a množstvo pary pre čo najlepšie výsledky s minimom námahy a bez rizika poškodenia oblečenia.

 

Ultraľahká žehlička je vhodná aj na vertikálne parné žehlenie. Systém rýchleho chladenia a automatického vypnutia zaistí maximálnu bezpečnosť pre prípad, že parný generátor necháte bez dozoru, alebo ho zabudnete na doske. Vaše oblečenie ani členovia domácnosti sa tak nikdy nepopália.

Snadne zehleni s parnim generatorem

Okrem toho sa môže tento parný generátor pochváliť naozaj špičkovými technickými parametrami – s parným rázom 750g, kontinuálnym výstupom pary 180 g/min a parným tlakom až 9 barov bude žehlenie rýchlejšie a efektívnejšie ako kedykoľvek predtým. Aj údržba je hračkou – žehličky s parným generátorom Philips zbierajú vodný kameň do nádobky a samy vás upozornia na nutnosť jej vyprázdnenia.

Aký spotrebič zvoliť?

 

Pri rozhodovaní, či si na žehlenie zaobstaráte žehličku, alebo parný generátor, si najskôr premyslite, aké máte požiadavky a potreby. Dôležité je nielen to, ako často žehlíte, ale aj aké typy oblečenia žehlíte najčastejšie.

 

Ak často žehlíte veľké množstvo bielizne, prípadne špecifické tkaniny ako hodváb, džínsovina a pod., je pre vás najlepším riešením žehlička s parným generátorom. Čas strávený žehlením sa skráti na polovicu a vaša bielizeň bude vždy dokonale vyžehlená. Všetky záhyby zmiznú jedným ťahom pri zachovaní úplnej bezpečnosti. Parný generátor nikdy nespáli žiadnu tkaninu, nezaťažuje zápästie a je veľmi nenáročný na údržbu. Navyše ho môžete použiť aj na vertikálne žehlenie.


Aj keď sú parné generátory úplnou špičkou na trhu, ani parné žehličky nepatria do starého železa a v mnohých domácnostiach si nájdu svoje uplatnenie. Pokiaľ žehlíte menej často a prevažne nenáročné tkaniny, pravdepodobne nevyužijete všetky pokročilé funkcie parného generátora naplno. V takom prípade je pre vás  cenovo výhodnejšie a efektívnejšie riešenie parná žehlička. Mnoho používateľov tiež oceňuje, že je klasická žehlička ťažšia, vďaka čomu lepšie padne do ruky. Parná žehlička je navyše skladnejšia, takže sa ľahko prenáša a nezaberie u vás doma takmer žiadne miesto.

Odporúčané prístroje na žehlenie

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naša lokalita sa najlepšie zobrazuje v najnovšej verzii prehľadávača Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox.