Dosiahnutie vzhľadu hladného oholenia nemusí byť jednoduché: škrabance a rezné rany, vyrážky po holení a neustále prítomná hrozba vrastajúcich chĺpkov. Napriek tomu, ak budete postupovať správne, hladké oholenie nemusí zhoršiť stav vašej pokožky. Odmena? Vzhľad hladkého oholenia, s ktorým môžete vyraziť kamkoľvek.
Skôr než začneme, povedzme si niečo o tom, čo chceme dosiahnuť. Hladké oholenie znamená žiadna brada ani strnisko: hladké oholenie a váš výborný vzhľad to povie za vás. Pripravení? Tu je návod, ako si v priebehu niekoľkých minút zaistiť hladké oholenie.
Už večer skontrolujte, či máte k dispozícii všetko, čo potrebujete, aby ste v kúpeľni netrávili zbytočne veľa času. V prípade potreby nabite svoj holiaci strojček a zabezpečte si penu na holenie (ak sa rozhodnete pre mokré holenie), vodu po holení a hydratačný prípravok.
Len na vás záleží, či sa rozhodnete pre holenie namokro alebo nasucho. Holenie nasucho holiacim strojčekom je šetrnejšie k pokožke a je menej pravdepodobné, že sa pri ňom poškriabete alebo porežete. Holenie namokro je osviežujúce a hladké, ak nezabudnete na penu na holenie. Rozhodnite sa. Neblokuje kúpeľňu príliš dlho zízaním na svoj obraz a premýšľaním o zmysle života. Namokro alebo nasucho? Hoďte si mincou.
Kým siahnete po holiacom strojčeku, umyte a opláchnite si tvár, aby bola dokonale čistá. Nechcete predsa, aby vaše póry pokrývala vrstva nečistôt a potu. Okrem toho vám pred holením neodporúčame dávať si horúcu sprchu, pretože po nej budete mať rozhorúčenú, nadýchanú a spotenú pokožku a ktorá sa bude dať veľmi ťažko oholiť. Tak či onak, uistite sa, že pred ďalším krokom je vaša pokožka suchá.
Najskôr skráťte všetky dlhé chĺpky na tvári zastrihávačom. Pri hladkom oholení namokro (vrátane holenia v sprche) si na tvár naneste penu alebo gél na holenie. Teraz ste pripravení. Začnite sa holiť krúživými pohybmi. Pri prvom prejdení po tvári postupujte v smere rastu chĺpkov a potom postupujte ďalej proti smeru ich rastu, aby ste dosiahli hladké oholenie. Ak máte mimoriadne citlivú pokožku, postupujte len v smere rastu chĺpkov.
Pamätajte si: jemne si napnite pokožku voľnou rukou, aby ste čepieľkam holiaceho strojčeka uľahčili holenie, ale nadmerne ju nenapínajte. Na hladké oholenie nepotrebujete veľký tlak, preto na pokožku nepritláčajte holiaci strojček príliš silno. Každých 10 až 15 sekúnd opláchnite hlavu holiaceho strojčeka aj v prípade, že sa holíte nasucho – pomáha to odstrániť odumreté bunky pokožky, chĺpky a nečistoty, ktoré sa na hlave môžu zachytiť.
Na zotavenie pokožky po oholení si tvár ošpliechajte teplou vodou, jemne ju vysušte a podľa potreby naneste vodu po holení alebo hydratačný prípravok. Opláchnite hlavu holiaceho strojčeka na holenie namokro a nechajte ju voľne vyschnúť, až potom na ňu nasaďte ochranný kryt.
To je všetko. Dodržiavajte týchto päť krokov a môžete vykročiť z domu s tým najhladším oholením. A počas dní, keď sa rozhodnete túto rutinu porušiť, vytvoríte si dokonalé jednodňové strnisko. Tu zistíte, ako zvládnuť strnisko.
You are about to visit a Philips global content page
ContinueYou are about to visit a Philips global content page
Continue